1 min. čítanie

IKEA testuje bezkontaktný platobný systém

Obchod testuje bezkontaktný platobný systém, v ktorom zákazníci môžu skenovať produkty mobilným telefónom a platiť pomocou aplikácie.

IKEA testuje bezkontaktný platobný systém
Zdroj: Depositphotos

Spoločnosť Ikea spustila vo Švajčiarsku nový pilotný obchod, ktorý využíva technológiu na odstránenie pokladní. Súčasťou pilotného obchodu sú aj interaktívne kiosky, ktoré zákazníkom pomáhajú pri orientácii v produktoch.

Automatizácii sa nevyhne ani retail

IKEA prináša nový formát automatizovaných predajní. V novom obchode zaviedla bezkontaktný platobný systém. Ten umožňuje  zákazníkom skenovať produkty pomocou mobilného telefónu a platiť pomocou platobnej aplikácie. Tým sa eliminuje potreba ísť k pokladni a čakať na vykonanie platby.

Okrem bezkontaktného platobného systému sa v pilotnom obchode používajú aj interaktívne kiosky, ktoré zákazníkom pomáhajú orientovať sa v produktoch. Zákazníkom umožnia vyhľadávať produkty podľa názvu, kategórie alebo čísla položky. 

“Vďaka kioskom získajú zákazníci vždy aktuálne informácie o dostupnosti produktov, farbe, materiáloch,” uviedol hovorca spoločnosti.

Výhody omnichannel stratégie

IKEA vidí budúcnosť v omnichannel stratégii. Viackanálová stratégia umožňuje personalizovanú skúsenosť a využíva údaje z každého kanála na lepšie pochopenie preferencií a zvykov zákazníkov. Prepojenie online a offline skúsenosti umožňuje rozšírenie služieb, ako je napríklad “klikni a vyzdvihni” alebo doručenie v predajni, čo zákazníkom ponúka väčšiu flexibilitu.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli
2 min. čítanie

Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli

Európska komisia (EK) odmietla návrh spoločnosti Booking Holdings na prevzatie švédskeho konkurenta eTraveli za 1,63 miliardy eur. Dôvodom rozhodnutia je obava, že spojenie by mohlo viesť k ešte väčšej dominancii firmy Booking medzi internetovými cestovnými agentúrami a v konečnom dôsledku by mohlo zvýšiť náklady pre hotely a zákazníkov.   Narušenie hospodárskej súťaže? Európska komisia argumentovala, […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce
2 min. čítanie

Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce

TikTok plánuje zadotovať zľavy pre americké e-commerce značky, ktoré použijú TikTok Shop počas predajov v rámci Black Friday a Cyber Monday. TikTok Shop je ambiciózna novinka tejto platformy. “Prinesie videá s možnosťou nakupovania a LIVE streamy priamo do informačných kanálov For You a poskytne značkám, obchodníkom a tvorcom nástroje na priamy predaj prostredníctvom nakupovateľného obsahu […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Nemecký eBay ruší platby v hotovosti
2 min. čítanie

Nemecký eBay ruší platby v hotovosti

Predajcovia na platforme eBay v Nemecku nedávno dostali novú aktualizáciu pravidiel, ktorá sa týka prijímania hotovostných platieb od zákazníkov pri osobnom prevzatí objednávky. S novým pravidlom už nie je možné využiť platbu v hotovosti pri vyzdvihnutí. Napriek tomu je stále dostupná možnosť Click & collect, ale platby musia prebehnúť cez “existujúce štandardné spracovanie platieb”. Platby […]

Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+