2 min. čítanie

Francúzsky startup Ankorstore dosiahol za dva roky hodnotu 2 miliardy USD. Spustili online marketplace

Spoločnosť Ankorstore bola založená v novembri 2019 a trvalo jej približne dva roky, kým dosiahla hodnotu 2 miliárd USD (1,75 miliardy EUR). Spoločnosť prevádzkuje veľkoobchodný marketplace pre nezávislých maloobchodných predajcov naprieč celou Európou. Niektorí veľkí investori ako Index Ventures, Bain Capital Ventures, alebo Aglae Ventures už pumpujú peniaze do tohto európskeho “jednorožca”.

Francúzsky startup Ankorstore dosiahol za dva roky hodnotu 2 miliardy USD.  Spustili online marketplace

Na akom princípe funguje ich online marketplace? 

Ankorstore umožňuje nezávislým značkám predávať svoje výrobky nezávislým maloobchodníkom. Retailové spoločnosti potom môžu tieto výrobky predávať svojim zákazníkom. Je to obdoba B2B2C so zameraním na offline predaj na konci reťazca. V súčasnosti ich marketplace využíva 200 000 maloobchodníkov, ktorí získavajú tovar od 15 000 značiek

V tejto oblasti nie je veľa konkurenčných spoločností. Najznámejším veľkoobchodným trhoviskom je pravdepodobne Faire, spoločnosť so sídlom v USA, ktorá získala viac ako 1 miliardu USD a nedávno začala svoju európsku expanziu. Veľkoobchodné trhoviská v Európe prevádzkujú aj spoločnosti Creoate a Orderchamp.

Marketplace bez skladových zásob

Spoločnosť Ankorstore má svoje tímy v piatich krajinách – vo Francúzsku, Veľkej Británii, Nemecku, Holandsku a Švédsku. Výrobky predáva na 23 európskych trhoch. 

Obrovskou výhodou pre maloobchodné spoločnosti je 60 dňová splatnosť objednaného tovaru bez skrytých poplatkov. Značky platia za uvedenie svojich výrobkov 10%  z každej vykonanej transakcie.

Ankorstore nemá žiadny sklad a nevlastní žiadne zásoby

Niektoré značky majú pritom stále dohody s obrovskými maloobchodnými reťazcami. Ankorstore nebráni značkám zamestnávať predajcov, chodiť na veľtrhy atď. Marketplace je len ďalším predajným kanálom a ďalšou príležitosťou nájsť zákazníkov.

A práve v tom spočíva krása obchodného modelu veľkoobchodných trhov. Ankorstore nemá žiadny sklad a nevlastní žiadne zásoby. Spoločnosť len sprostredkúva transakcie medzi značkami a maloobchodníkmi bez akýchkoľvek kapitálových investícií.

Startup už uzavrel zmluvu s UPS, ktorá pomáha značkám s prepravou a čaká ho ďalšia veľká výzva. Potrebuje vytvoriť skladové riešenie pre malé značky. So 400 zamestnancami a balíkom peňazí na bankovom účte, má Ankorstore našliapnuté dobrým smerom.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+