Na akom princípe funguje ich online marketplace?
Ankorstore umožňuje nezávislým značkám predávať svoje výrobky nezávislým maloobchodníkom. Retailové spoločnosti potom môžu tieto výrobky predávať svojim zákazníkom. Je to obdoba B2B2C so zameraním na offline predaj na konci reťazca. V súčasnosti ich marketplace využíva 200 000 maloobchodníkov, ktorí získavajú tovar od 15 000 značiek.
V tejto oblasti nie je veľa konkurenčných spoločností. Najznámejším veľkoobchodným trhoviskom je pravdepodobne Faire, spoločnosť so sídlom v USA, ktorá získala viac ako 1 miliardu USD a nedávno začala svoju európsku expanziu. Veľkoobchodné trhoviská v Európe prevádzkujú aj spoločnosti Creoate a Orderchamp.
Marketplace bez skladových zásob
Spoločnosť Ankorstore má svoje tímy v piatich krajinách – vo Francúzsku, Veľkej Británii, Nemecku, Holandsku a Švédsku. Výrobky predáva na 23 európskych trhoch.
Obrovskou výhodou pre maloobchodné spoločnosti je 60 dňová splatnosť objednaného tovaru bez skrytých poplatkov. Značky platia za uvedenie svojich výrobkov 10% z každej vykonanej transakcie.
Ankorstore nemá žiadny sklad a nevlastní žiadne zásoby
Niektoré značky majú pritom stále dohody s obrovskými maloobchodnými reťazcami. Ankorstore nebráni značkám zamestnávať predajcov, chodiť na veľtrhy atď. Marketplace je len ďalším predajným kanálom a ďalšou príležitosťou nájsť zákazníkov.
A práve v tom spočíva krása obchodného modelu veľkoobchodných trhov. Ankorstore nemá žiadny sklad a nevlastní žiadne zásoby. Spoločnosť len sprostredkúva transakcie medzi značkami a maloobchodníkmi bez akýchkoľvek kapitálových investícií.
Startup už uzavrel zmluvu s UPS, ktorá pomáha značkám s prepravou a čaká ho ďalšia veľká výzva. Potrebuje vytvoriť skladové riešenie pre malé značky. So 400 zamestnancami a balíkom peňazí na bankovom účte, má Ankorstore našliapnuté dobrým smerom.