6 min. čítanie

E-commerce eventy, ktoré posunú váš eshop vpred

Chcete zapracovať na vašom e-shope a byť krok vpred pred konkurenciou? Konferencie sú skvelým zdrojom najnovších informácií, výmeny skúseností a nových príležitostí. Pripravili sme pre vás výber najzaujímavejších českých a slovenských eventov, ktoré sa oplatí navštíviť, ak chcete svoj e-shop či jeho marketing posunúť na ďalší level. Pre prehľadnosť sme ich zaradili do dvoch kategórií - v prvej sú vyslovene e-commerce konferencie a súťaže, v druhej skupine sa nachádzajú eventy zamerané skôr na marketing všeobecne.

Jana Zajícová Jana Zajícová
Chief Executive Officer v CREATIVE sites
E-commerce eventy, ktoré posunú váš eshop vpred

Poznámka: Keďže množstvo organizátorov ešte nezverejnilo dátumy eventov na rok 2019, rátame s podobným termínom, ako v roku 2018.

 

E-commerce konferencie a súťaže pre e-shopy

 

Czech On-line Expo (CZ)

Dátum:  29-30. marca 2019

Miesto: Výstaviště Praha Holešovice

Cena: od 79 Kč do 1499 Kč bez DPH

Že ste ešte nepočuli o Czech On-line Expo? Možno vám bude známy skôr názov E-shop summit & Expo. Konferencia prešla tento rok rebrandingom aj preto, aby mohli zvýšiť svoje kapacity.  

V roku 2018 sa počas dvoch dní v rámci prednášok odprezentovali aj nezávislí experti, aj firmy z e-commerce sveta. Organizátori sa zamerali na praktické témy, ktoré boli relevantné pre e-shopy, ale aj marketérov. Pre účastníkov pripravili Expo, kde sa mohli porozprávať s firemnými partnermi z rôznych oblastí e-commerce.

V roku 2019 prichádza s rebrandingom niekoľko zmien. Počet prednáškových sál sa rozrastie na minimálne šesť. Vďaka tomu sa znásobí počet tém a spíkrov. Avšak cieľom je oddeliť komerčný a nekomerčný obsah. Novinkou je VIP vstupné. V rámci neho dostanú účastníci prvotriedny servis v podobe prednostnej registrácie, celodenného občerstvenia a možnosti sedenia v predných radoch v akejkoľvek sále.   

 

Konferencia CREATIVE summit & EXPO 2019

Dátum: 5. apríla 2019

Miesto: Šamorín, X-bionic sphere

Cena: od 29€ do 119 bez DPH

Vzdelávaciu e‑commerce konferenciu CREATIVE summit & EXPO 2019 organizuje spoločnosť CreativeSites vyslovene pre majiteľov a manažérov e‑shopov.

Prvý ročník konferencie obsiahol témy z oblasti marketingu pre e-shopy, e-commerce podnikania a expanzie do zahraničia. Na pódiu prezentovali SEO konzultant Pavel Ungr, Martin Svoboda priamo z Google či e-mail marketér Pavel Pola. V panelových diskusiách sa o svoje skúsenosti podelili priamo majitelia e-shopov.

V budúcom roku sa opäť môžete tešiť na unikátne prednášky bez komerčných rečí, odborných spíkrov, prípadové štúdie, one-to-one konzultácie s ľuďmi z praxe a obrovský priestor pre networking. Prednášky budú prebiehať v dvoch sálach. Organizátori pripravujú pokročilé workshopy pre rozbehnuté e-shopy, ale aj komplexné prednášky pre začiatočníkov. V rámci časti EXPO budete môcť konzultovať svoj biznis s odborníkmi z rôznych oblastí e-commerce podnikania.

 

Konferencia eCommerce Conference

Predpokladaný termín: jar 2019

eCommerce Conference pre majiteľov e-shopov vznikla za spolupráce spoločností Zásielkovňa.sk, Poradca podnikateľa a portálu profivzdelavanie.sk. eCommerce Conference ponúka svojim účastníkom prednášky, prípadové štúdie, ako aj workshopy.

Dvojdňová konferencia sa v roku 2018 zamerala na internetový obchod a online marketing z pohľadu trendov, inovácie a budúcnosti. V pestrom programe konferencie nechýbali spíkri ako Ján Cifra – CEO Websupportu, Peter Sochora CEO Zásielkovne, Michal Král – CEO Pricemanie a mnoho ďalších e-commerce odborníkov. Vstupenka stála 89 €.

 

Konferencia ECOMM V KOCKE

Predpokladaný termín: jar 2019

Jednodňová konferencia, ktorú organizuje spoločnosť DHL, odštartovala svoj prvý ročník v roku 2018. Prebiehala dokonca na dvoch miestach – v Košiciach i v Bratislave. Cena vstupenky bola 29 €.

Väčšina prednášok v rámci programu sa zamerala na expanziu e-shopu do zahraničia. Medzi spíkrami sa predstavili e-commerce odborníci i majitelia e-shopov. Nechýbala ani aktuálna téma – GDPR s praktickými tipmi.

 

Súťaž a konferencia MastersGate Digital Summit

Dátum: 28.-30. mája 2019

Miesto: Bratislava, HUBHUB a Centrála Slovenskej Sporiteľne

Cena: od 0€ do 229€ s DPH

Spoločnosť UI42 je známa svojou súťažou MastersGate. E-shopy súťažia v 4 kategóriách: Bricks to Clicks, Exporters, Rising Stars a Business to Business.

Štvrtý ročník súťaže spojili organizátori s konferenciou MastersGate Ecommerce Summit, kde udelili ceny víťazným e-shopom. Hlavným poslaním MastersGate sa tak stalo vyhodnotenie úspešných e-shopov na Slovensku, súčasťou ktorého je aj konferenčná časť a workshopy.

Program ročníka 2018 rozdelili na dva dni a účastníci si vypočuli prednášky od osobností z e-commerce a online marketingu zo spoločností ako Google, Facebook, Exponea, Daren & Curtis, SLSP a ďalších. Plná vstupenka na podujatie stála 199 € (139 € v predpredaji).

 

Ecommerce Forum / CEE Summit (CZ)

Predpokladaný termín: leto 2019

Ecommerce Forum / CEE Summit už tradične prinesie kombináciu odborných prednášok, diskusných panelov a odborných workshopov. So svojimi skúsenosťami a zaujímavými príbehmi sa podelia ako české, tak aj zahraničné e-shopy. Na organizácii sa podielali ADMEZ (Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu) a Zásilkovna.  

V roku 2018 sa summit konal v Olomouci a prednášky si pripravili spíkri z Answear, Alza.cz, Notino, Dognet či Google. Za vstupenku dal účastník 5 900 Kč bez DPH, v predpredaji 4 900 Kč bez DPH.

 

ShopCamp (CZ)

Dátum: 13. septembra 2019

Miesto: Praha, ČVUT, FA & FIT

ShopCamp pravidelne organizujú firmy Shopsys a Shoptet. Počas jedného dňa dokážu vyskladať program nabitý prednáškami, prípadovkami a zaujímavými workshopmi. Na svoje si obvykle prídu nielen majitelia a prevádzkovatelia e-shopov, ale aj firmy, ktoré poskytujú e-commerce služby.

Program poslednej konferencie v Prahe tvorilo viac ako 12 prednášok, 12 workshopov a 4 prípadové štúdie a Heuréka RoadShow. Prednášky prebiehali v dvoch sálach a boli doplnené tromi workshopovými miestnosťami.

Zaujímavosťou je, že v jednej sále prebiehal program zostavený organizátormi, pričom o programe v druhej sále hlasovali a rozhodovali registrovaní účastníci. Prevádzkovatelia e-shopov mali vstup na konferenciu úplne zadarmo. Cena pre ostatných účastníkov bola 555 Kč bez DPH.

 

E-Business Forum 2019 (CZ)

Predpokladaný termín: jeseň 2019

V rámci tejto jednodňovej konferencie, ktorú organizuje TUESDAY Business Network & Internet Info, môžete očakávať praktické rady, podnetné diskusie a aktuálne informácie z oblasti e-commerce.

Desiaty ročník E-Business Forum 2018 sa konal v Prahe a účastníci si vypočuli prednášky zo skutočne širokej škály e-commerce oblastí. Predstavili sa spíkri zo spoločností ako Zásilkovna, Heuréka Shopping, Rohlik.cz, FitBit a ďalších. Lístok stál 5 849 Kč bez DPH.

 

Kalendár marketingových konferencií

Na záver pridávame ešte zoznam marketingových konferencií bez špecifického cielenia na e-shopy. No napriek tomu môžu byť relevantné pre vašich online marketérov, SEO špecialistov, prípadne ďalších digitálne zameraných pracovníkov.

 

Make It Digital Conference

Dátum: 10. apríla 2019

Miesto: Bratislava, Univerzita Komenského, Fakulta managementu

Cena: od 10€ do 30€

 

Internet Advertising Conference (CZ)

Dátum: 11. apríla 2019

Miesto: Praha, Cubex Centrum

Cena: od 0 Kč do 6950 Kč

 

Festival natívnej reklamy (SK)

Predpokladaný termín: jar 2019

 

Trend Marketing Summit (SK)

Predpokladaný termín: leto 2019

 

The European Summit (CZ)

Predpokladaný termín: jeseň 2019

 

Affiliate konferencia v Bratislave (SK)

Predpokladaný termín: jeseň 2019

 

ONLINE SUMMIT 2019 (SK)

Dátum: 20. – 21. septembra 2019

 

WebExpo 2019 (CZ)

Dátum: 20. – 21. septembra 2019

Miesto: Praha

Zdieľať článok
Jana Zajícová
Chief Executive Officer v CREATIVE sites

Viac ako 13 rokov pôsobí ako CEO spoločnosti CREATIVE sites. Venuje sa e-commerce konzultáciám, navrhuje riešenia pre nové e-shopy a stará sa aj o dlhoročných existujúcich klientov.

Tento článok ti prináša

CREATIVE sites

Sme e-commerce lídri a priekopníci v jednom. CREATIVEsites je komplex služieb potrebných pre efektívne fungovanie celého online. Neustále inovujeme a rozvíjame sa. V portfóliu máme aj vlastný CMS systém. Tím profesionálov CREATIVEsites sú výkonní, kreatívni a spoľahliví borci vo svojej oblasti. Sme slobodní perfekcionisti, to prezrádza o nás úplne všetko. Od roku 2005 sme sa pre čo najkvalitnejšie výsledky vyprofilovali do troch sekcií a to: CREATIVEshop CREATIVEdigital CREATIVEadvice CREATIVEshop Ako z názvu vyplýva, je profilovaný na tvorbu „ambicióznych“ e-shopov. Samozrejmosťou našej platformy je multijazyčnosť, neustále inovácie a vývoj nových funkcionalít na mieru, optimalizáciu pre vyhľadávače. Užívateľská skúsenosť je kľúčová preto dbáme aj na UX. Automatizácia a neprekonateľný dizajn je samozrejmosťou. CREATIVEdigital Načo by vám bol špičkový e-shop, keby o vás nikto nepočul. Tím kreatívnych online nadšencov vám pomôže zviditeľniť vašu značku a e-shop prostredníctvom dobre nastavenej marketingovej stratégie, reklamných kampaní či obsahu. Sme výkonnostne naladení a na základe zistených dát vám pripravíme komplexné služby online marketingu na mieru. CREATIVEadvice Pomáhame, konzultujeme, radíme. Chceme budovať silné značky a e-shopy a preto jedine obojstranným záujmom vybudujeme na Slovensku kvalitný e-commerce. Pýtajte sa na čokoľvek. CREATIVE SummitONLINE je už iba čerešničkou na torte. Táto najväčšia  e-shop konferencia a prvý e-commerce veľtrh na Slovensku odovzdáva skúsenosti, prichádza s trendami a inováciami. Na summite sa môžete tešiť na odborné prednášky od e-commerce profesionálov, panelové diskusie, konzultácie, e-commerce expo a samozrejme skvelú afterparty.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
4 min. čítanie

V máji zavítame opäť na východ. Piata zastávka Ecommerce Bridge LIVE bude 25.5. v Spišskej Novej Vsi!

Piatou zastávkou na roadshow Ecommerce Bridge LIVE bude 25.5.2023 Spišská Nová Ves! Čaká nás poriadne nabitý program v príjemných priestoroch Kantina Pubu. Môžete sa klasicky tešiť na štyroch rečníkov z rôznych oblastí e-commerce. Pokiaľ by ste nemali možnosť prísť osobne, máme pre vás pripravený LIVE stream, ktorý si budete môcť pozrieť potom aj zo záznamu.

Štefan Polgári Štefan Polgári
Co-founder Ecommerce Bridge
Prečítať článok
5 min. čítanie

Budujeme značky v súlade s tým, ako sa správajú naši zákazníci?

Myslíte si, že odlíšenie sa od ostatných na trhu je nevyhnutná úloha marketérov alebo že masový marketing je mŕtvy či prinajmenšom nekonkurencieschopný? Alebo že naši zákazníci majú pre nákup našej značky zvláštne dôvody? Vedecké poznatky ukazujú, že tomu tak celkom nie je a že tieto predpoklady sú mylné. Aj o tom bude konferencia Marketing RULEZZ […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+