6 min. čítanie

E-commerce eventy, ktoré posunú váš eshop vpred

Chcete zapracovať na vašom e-shope a byť krok vpred pred konkurenciou? Konferencie sú skvelým zdrojom najnovších informácií, výmeny skúseností a nových príležitostí. Pripravili sme pre vás výber najzaujímavejších českých a slovenských eventov, ktoré sa oplatí navštíviť, ak chcete svoj e-shop či jeho marketing posunúť na ďalší level. Pre prehľadnosť sme ich zaradili do dvoch kategórií - v prvej sú vyslovene e-commerce konferencie a súťaže, v druhej skupine sa nachádzajú eventy zamerané skôr na marketing všeobecne.

Jana Zajícová Jana Zajícová
Chief Executive Officer v CREATIVE sites
E-commerce eventy, ktoré posunú váš eshop vpred

Poznámka: Keďže množstvo organizátorov ešte nezverejnilo dátumy eventov na rok 2019, rátame s podobným termínom, ako v roku 2018.

 

E-commerce konferencie a súťaže pre e-shopy

 

Czech On-line Expo (CZ)

Dátum:  29-30. marca 2019

Miesto: Výstaviště Praha Holešovice

Cena: od 79 Kč do 1499 Kč bez DPH

Že ste ešte nepočuli o Czech On-line Expo? Možno vám bude známy skôr názov E-shop summit & Expo. Konferencia prešla tento rok rebrandingom aj preto, aby mohli zvýšiť svoje kapacity.

V roku 2018 sa počas dvoch dní v rámci prednášok odprezentovali aj nezávislí experti, aj firmy z e-commerce sveta. Organizátori sa zamerali na praktické témy, ktoré boli relevantné pre e-shopy, ale aj marketérov. Pre účastníkov pripravili Expo, kde sa mohli porozprávať s firemnými partnermi z rôznych oblastí e-commerce.

V roku 2019 prichádza s rebrandingom niekoľko zmien. Počet prednáškových sál sa rozrastie na minimálne šesť. Vďaka tomu sa znásobí počet tém a spíkrov. Avšak cieľom je oddeliť komerčný a nekomerčný obsah. Novinkou je VIP vstupné. V rámci neho dostanú účastníci prvotriedny servis v podobe prednostnej registrácie, celodenného občerstvenia a možnosti sedenia v predných radoch v akejkoľvek sále.

 

Konferencia CREATIVE summit & EXPO 2019

Dátum: 5. apríla 2019

Miesto: Šamorín, X-bionic sphere

Cena: od 29€ do 119 bez DPH

Vzdelávaciu e‑commerce konferenciu CREATIVE summit & EXPO 2019 organizuje spoločnosť CreativeSites vyslovene pre majiteľov a manažérov e‑shopov.

Prvý ročník konferencie obsiahol témy z oblasti marketingu pre e-shopy, e-commerce podnikania a expanzie do zahraničia. Na pódiu prezentovali SEO konzultant Pavel Ungr, Martin Svoboda priamo z Google či e-mail marketér Pavel Pola. V panelových diskusiách sa o svoje skúsenosti podelili priamo majitelia e-shopov.

V budúcom roku sa opäť môžete tešiť na unikátne prednášky bez komerčných rečí, odborných spíkrov, prípadové štúdie, one-to-one konzultácie s ľuďmi z praxe a obrovský priestor pre networking. Prednášky budú prebiehať v dvoch sálach. Organizátori pripravujú pokročilé workshopy pre rozbehnuté e-shopy, ale aj komplexné prednášky pre začiatočníkov. V rámci časti EXPO budete môcť konzultovať svoj biznis s odborníkmi z rôznych oblastí e-commerce podnikania.

 

Konferencia eCommerce Conference

Predpokladaný termín: jar 2019

eCommerce Conference pre majiteľov e-shopov vznikla za spolupráce spoločností Zásielkovňa.sk, Poradca podnikateľa a portálu profivzdelavanie.sk. eCommerce Conference ponúka svojim účastníkom prednášky, prípadové štúdie, ako aj workshopy.

Dvojdňová konferencia sa v roku 2018 zamerala na internetový obchod a online marketing z pohľadu trendov, inovácie a budúcnosti. V pestrom programe konferencie nechýbali spíkri ako Ján Cifra – CEO Websupportu, Peter Sochora CEO Zásielkovne, Michal Král – CEO Pricemanie a mnoho ďalších e-commerce odborníkov. Vstupenka stála 89 €.

 

Konferencia ECOMM V KOCKE

Predpokladaný termín: jar 2019

Jednodňová konferencia, ktorú organizuje spoločnosť DHL, odštartovala svoj prvý ročník v roku 2018. Prebiehala dokonca na dvoch miestach – v Košiciach i v Bratislave. Cena vstupenky bola 29 €.

Väčšina prednášok v rámci programu sa zamerala na expanziu e-shopu do zahraničia. Medzi spíkrami sa predstavili e-commerce odborníci i majitelia e-shopov. Nechýbala ani aktuálna téma – GDPR s praktickými tipmi.

 

Súťaž a konferencia MastersGate Digital Summit

Dátum: 28.-30. mája 2019

Miesto: Bratislava, HUBHUB a Centrála Slovenskej Sporiteľne

Cena: od 0€ do 229€ s DPH

Spoločnosť UI42 je známa svojou súťažou MastersGate. E-shopy súťažia v 4 kategóriách: Bricks to Clicks, Exporters, Rising Stars a Business to Business.

Štvrtý ročník súťaže spojili organizátori s konferenciou MastersGate Ecommerce Summit, kde udelili ceny víťazným e-shopom. Hlavným poslaním MastersGate sa tak stalo vyhodnotenie úspešných e-shopov na Slovensku, súčasťou ktorého je aj konferenčná časť a workshopy.

Program ročníka 2018 rozdelili na dva dni a účastníci si vypočuli prednášky od osobností z e-commerce a online marketingu zo spoločností ako Google, Facebook, Exponea, Daren & Curtis, SLSP a ďalších. Plná vstupenka na podujatie stála 199 € (139 € v predpredaji).

 

Ecommerce Forum / CEE Summit (CZ)

Predpokladaný termín: leto 2019

Ecommerce Forum / CEE Summit už tradične prinesie kombináciu odborných prednášok, diskusných panelov a odborných workshopov. So svojimi skúsenosťami a zaujímavými príbehmi sa podelia ako české, tak aj zahraničné e-shopy. Na organizácii sa podielali ADMEZ (Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu) a Zásilkovna.

V roku 2018 sa summit konal v Olomouci a prednášky si pripravili spíkri z Answear, Alza.cz, Notino, Dognet či Google. Za vstupenku dal účastník 5 900 Kč bez DPH, v predpredaji 4 900 Kč bez DPH.

 

ShopCamp (CZ)

Dátum: 13. septembra 2019

Miesto: Praha, ČVUT, FA & FIT

ShopCamp pravidelne organizujú firmy Shopsys a Shoptet. Počas jedného dňa dokážu vyskladať program nabitý prednáškami, prípadovkami a zaujímavými workshopmi. Na svoje si obvykle prídu nielen majitelia a prevádzkovatelia e-shopov, ale aj firmy, ktoré poskytujú e-commerce služby.

Program poslednej konferencie v Prahe tvorilo viac ako 12 prednášok, 12 workshopov a 4 prípadové štúdie a Heuréka RoadShow. Prednášky prebiehali v dvoch sálach a boli doplnené tromi workshopovými miestnosťami.

Zaujímavosťou je, že v jednej sále prebiehal program zostavený organizátormi, pričom o programe v druhej sále hlasovali a rozhodovali registrovaní účastníci. Prevádzkovatelia e-shopov mali vstup na konferenciu úplne zadarmo. Cena pre ostatných účastníkov bola 555 Kč bez DPH.

 

E-Business Forum 2019 (CZ)

Predpokladaný termín: jeseň 2019

V rámci tejto jednodňovej konferencie, ktorú organizuje TUESDAY Business Network & Internet Info, môžete očakávať praktické rady, podnetné diskusie a aktuálne informácie z oblasti e-commerce.

Desiaty ročník E-Business Forum 2018 sa konal v Prahe a účastníci si vypočuli prednášky zo skutočne širokej škály e-commerce oblastí. Predstavili sa spíkri zo spoločností ako Zásilkovna, Heuréka Shopping, Rohlik.cz, FitBit a ďalších. Lístok stál 5 849 Kč bez DPH.

 

Kalendár marketingových konferencií

Na záver pridávame ešte zoznam marketingových konferencií bez špecifického cielenia na e-shopy. No napriek tomu môžu byť relevantné pre vašich online marketérov, SEO špecialistov, prípadne ďalších digitálne zameraných pracovníkov.

 

Make It Digital Conference

Dátum: 10. apríla 2019

Miesto: Bratislava, Univerzita Komenského, Fakulta managementu

Cena: od 10€ do 30€

 

Internet Advertising Conference (CZ)

Dátum: 11. apríla 2019

Miesto: Praha, Cubex Centrum

Cena: od 0 Kč do 6950 Kč

 

Festival natívnej reklamy (SK)

Predpokladaný termín: jar 2019

 

Trend Marketing Summit (SK)

Predpokladaný termín: leto 2019

 

The European Summit (CZ)

Predpokladaný termín: jeseň 2019

 

Affiliate konferencia v Bratislave (SK)

Predpokladaný termín: jeseň 2019

 

ONLINE SUMMIT 2019 (SK)

Dátum: 20. – 21. septembra 2019

 

WebExpo 2019 (CZ)

Dátum: 20. – 21. septembra 2019

Miesto: Praha

Zdieľať článok
Jana Zajícová
Chief Executive Officer v CREATIVE sites

Viac ako 13 rokov pôsobí ako CEO spoločnosti CREATIVE sites. Venuje sa e-commerce konzultáciám, navrhuje riešenia pre nové e-shopy a stará sa aj o dlhoročných existujúcich klientov.

Tento článok ti prináša

CREATIVE sites

CreativeSites je špecialista na e-commerce, ktorý ponúka komplexné riešenia pre online obchod. Sú schopní vytvoriť profesionálny e-shop na svojej vlastnej platforme CREATIVE shop, ktorá je pripravená aj na expanziu na nové trhy. Ponúkajú aj služby v oblasti online marketingu a tvorby brandu.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo ukazujú globálne trendy z Ázie a Tichomoria?
3 min. čítanie

Čo ukazujú globálne trendy z Ázie a Tichomoria?

Nedávna správa spoločnosti KPMG o nákupných zvyklostiach a trendoch v ázijsko-pacifickej oblasti poskytuje cenné poznatky, ktoré môžu využiť aj české a slovenské e-commerce firmy. Napriek geografickému zameraniu štúdie, správanie a preferencie spotrebiteľov vykazujú trendy, ktoré sú relevantné na celom svete. Ich pochopenie môže firmám pomôcť prispôsobiť sa a prosperovať.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+