2 min. čítanie

Bude mať Twitter nového generálneho riaditeľa?

Viac ako 57 percent ľudí hlasovalo za odchod druhého najbohatšieho muža planéty z vedenia spoločnosti.

Bude mať Twitter nového generálneho riaditeľa?

Spravodajský magnet Musk

Naši čitatelia vedia, že téme “Musk” sa venujeme asi ako medvede sa venujú lyžovaniu. Nie je to nemožné, len absurdné. Každopádne, druhý najbohatší muž planéty tentoraz urobil niečo, čo ho možno pripraví o post generálneho riaditeľa sociálnej siete Twitter. Musk sa totiž riadi heslom Vox Populi, Vox Dei (hlas ľudu, hlas Boží).

Po prevzatí jednej z najväčších sociálnych sietí robí Musk jeden zvláštny krok za druhým – a mnohí s jeho vedením absolútne nesúhlasia. Vie to aj on sám, a preto spustil anketu, v ktorej mohli používatelia Twitteru hlasovať o jeho odchode. Výsledok pravdepodobne nie je prekvapujúci.

Elon Musk včera večer zverejnil prieskum, ktorý mal rozhodnúť o tom, či zostane alebo nezostane generálnym riaditeľom Twitteru. Povedal, že sa bude riadiť výsledkom hlasovania používateľov. Anketa sa pred chvíľou uzavrela a ľudia sa v nej vyjadrili jednoznačne – 57,5 percent hlasovalo za odstúpenie šéfa automobilky Tesla a vesmírnej spoločnosti SpaceX.

zdroj: Twitter

Do ankety sa zapojilo viac ako 17,5 milióna používateľov. Teraz už len čakáme, čo na to povie samotný tvorca. Ak Musk dodrží svoje slová, mal by odísť z Twitteru. Ako väčšinový vlastník spoločnosti by však stále mal možnosť ovplyvňovať budúce smerovanie siete.

Kontroverzné zmeny

Na druhej strane treba poznamenať, že v minulosti sa už niekoľkokrát podriadil výsledkom vlastných prieskumov na Twitteri. Nebol to prvý takýto prieskum. Koncom novembra nechal ľudí rozhodnúť, či odblokovať účet bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, a predtým urobil aj anketu o zavedení možnosti upravovať tweety.

Twitter tak pod jeho dohľadom prechádza veľkými zmenami, ktoré sú však veľmi kritizované. Nejde len o masívne prepúšťanie zamestnancov prakticky okamžite po jeho nástupe, ale napríklad aj o blokovanie prominentných novinárov a chystané odstránenie účtov, ktoré boli vytvorené len na propagáciu konkurenčných sietí.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+