4 min. čítanie

Ako ušetriť pri tvorbe e-shopu?

Plánujete rozbehnúť vlastné podnikanie? Na internete nájdete kopec služieb, ktoré vám ponúkajú tvorbu e-shopu zadarmo. Ako predísť plytvaniu vašich peňazí a času? Dôležité je zistiť, aké funkcie máte k dispozícii a ako je to s prechodom na platenú verziu.

Jana Kvasnicová Jana Kvasnicová
Content a Account Manager BiznisWeb.sk
Ako ušetriť pri tvorbe e-shopu?

Existujú rôzne platformy, ktoré vám ušetria veľa peňazí, nielen v začiatkoch podnikania. Jednou z nich je aj BiznisWeb. Ponúka hotové e-shopové riešenie na prenájom, vďaka ktorému rozbehnete svoje podnikanie na internete ľahko a rýchlo aj vy. O tých, ktoré najviac oceňujú e-shopy, sa dozviete vo videu:

Tipy, ako založiť e-shop

  1. Ak to s podnikaním na internete myslíte vážne, zrejme nemá zmysel začínať tvorbou e-shopu alebo webstránky zadarmo. 
  2. Radšej si vyskúšajte dostupné e-shopové riešenia na prenájom. Spíšte si všetky požiadavky a otestujte plusy a mínusy danej platformy. Výhodou je, že web si vytvoríte úplne sami za pár minút a nemusíte riešiť webhosting, inštalácie, aktualizácie či zháňať programátorov. Všetko máte pod jednou strechou, za rozumnú cenu a bonusom je telefonická či e-mailová podpora. 
  3. Ak to váš rozpočet dovoľuje, môžete sa vydať aj cestou tvorby e-shopu na mieru. Takéto riešenie je vhodné pre rozsiahle e-shopy či korporáty, ktorým nerobí problém platiť za každý úkon. Web na mieru presne zodpovedá vašim požiadavkám, no dôležité je, aby ste mali možnosť obsah webu editovať.

Ako vytvoriť e-shop cez Biznisweb.sk?

Ak chcete rozbehnúť vlastný e-shop, Biznisweb vám ponúka 15-dennú testovaciu verziu, počas ktorej si dokážete všetko pripraviť a doladiť. Po uplynutí testovacej verzie stačí odoslať objednávku konkrétnej verzie BiznisWebu, prípadne doplnkových služieb. Skúste si vytvoriť e-shop na skúšku aj vy. 

Hlavné výhody tvorby e-shopu od BiznisWebu

Jazykové verzie

Expanzia e-shopu do zahraničia je sama o sebe finančne náročná, preto sa hodí každé ušetrené euro. Jedným z benefitov CMS FLOX je, že všetky jazykové verzie e-shopu spravujete z jednej administrácie a za jeden poplatok. V e-shope môžete mať toľko jazykových verzií, koľko len potrebujete. 

Priame napojenia na dopravcov

Žiadne kopírovanie dát, priame napojenie e-shopu na dopravcov ako DPD, Geis, DHL, SPS alebo Slovenská pošta vám ušetrí množstvo času. Príprava súpisky či tlač štítkov na balíky je automatizovaná, vďaka čomu získajú sa proces expedície značne urýchli a vám ostane viac času napríklad na vyhodnotenie štatistík návštevnosti či správu kampaní.

Support

Kvalitná zákaznícka podpora je jednou z našich priorít. Rovnako ochotne vám poradíme, bez ohľadu na to, či potrebujete jednoduchý eshop, web či eshop zadarmo, alebo e-shop s jazykovými verziami a napojeniami na dodávateľov.

Medzi FAQ nájdete viac ako 700 podrobných návodov o tom, ako začať podnikať na internete, ako vytvoriť e-shop alebo ako nastaviť GDPR v e-shope, či upraviť dizajn webu.

Customizovateľný webdizajn

E-shop na prenájom často ponúka obmedzený počet šablón. Ak však ovládate CSS, stačí zopár kódov a nikto na prvý pohľad nezistí, že sa nejedná o web na mieru. Alebo je tu stále možnosť úpravy webdizajnu či nakódovania špeciálnej šablóny. 

Migrácia dát

Zmeniť e-shopovú platformu bez toho, aby utrpeli vaše dlhoročne budované pozície v SERPe a klesol traffic, môže byť časovo i finančne náročné. Nám k migrácii vašich dát stačí len Heureka XML feed a nasledujúci pracovný deň už môžete začať pracovať napríklad na presmerovaniach URL adries. Skvelé je, že si môžete vytvoriť e-shop a webstránku nezáväzne a zadarmo.

Čo si o BiznisWebe myslia samotní e-shopári?

Prezrieť ďalšie recenzie BiznisWebu.

Tipy, ako na SEO novo vytvoreného e-shopu

  1. Založenie e-shopu je len začiatok. K tomu, aby na váš web začali chodiť zákazníci, potrebujete byť videní na relevantné kľúčové slová a výrazy. Možnosti ako zistiť tie správne kľúčové slová, nájdete spísané v návode
  2. Venujte sa budovaniu spätných odkazov. Ako na linkbuilding pre e-shop sa dočítate i v rozhovore so Zdeňkom Dvořákom.
  3. Svoj web určite prepojte so štatistikami Google Analytics, poskytnú vám dostatok dát o vašich zákazníkoch a o tom, ktoré zdroje návštevnosti fungujú najlepšie.
  4. CMS FLOX od BiznisWebu obsahuje aj bloky, ktoré podporujú indexáciu vášho webu. Odporúčame napríklad rázcestník alebo menu.
  5. Tvorba kvalitného obsahu je súčasťou SEO, preto si dajte záležať aj na optimalizácií title, obrázkov alebo anchor textov.
  6. Skvelá možnosť bezplatnej propagácie je registrácia na Google Moje Firma. Ďalšie návody a rady, ako na optimalizáciu webu, nájdete v sekcii FAQ.

 

 

Zdieľať článok
Jana Kvasnicová
Content a Account Manager BiznisWeb.sk

Pre klientov BiznisWebu pripravujem články s tipmi pre podnikanie na internete, rozhovory o trendoch v digitálnom marketingu, prezentujem novinky v našom CMS FLOX a spravujem našu FB poradňu.

Tento článok ti prináša

BiznisWeb

BiznisWeb.sk je systém určený na rýchle vytvorenie e-shopu alebo webstránky. Ponúka množstvo funkcií, podrobnú nápovedu a ochotný support. Umožňuje vytvorenie vlastného e-shopu rýchlo a lacno. BiznisWeb.sk je moderný a plne funkčný CMS systém, ktorý sa pravidelne aktualizuje.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
8 tipov pre optimalizáciu feedov a úspešnú online expanziu
7 min. čítanie

8 tipov pre optimalizáciu feedov a úspešnú online expanziu

Produktové feedy ostávajú pre mnoho e-shopov atraktívnou možnosťou prepojenia produktov v rámci ich online expanzie na nové trhy. Ako efektívne pracovať s feedmi a na čo si dať pozor? Preskúmajte svet produktových feedov a zistite, ako špecializované aplikácie menia pravidlá hry v oblasti správy feedov a uľahčujú e-shopom digitálnu expanziu.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+