Zaujíma ma
13. júna 2019

Peter Horník

Managing partner Fulfillment by FHB
13. júna 2019

Ako funguje Fulfillment?

2 min čítanie

Fulfillment = komplexný outsourcing logistiky

Jednoducho povedané, fulfillment je riešenie distribúcie Vášho tovaru pod jednou strechou, čiže skladovanie tovaru, zabalenie (vybavenie) objednávok a ich doručenie koncovému zákazníkovi.

Ideálne je nájsť stredne veľké centrum, ktoré dokáže operovať rýchlo, bez chybovosti a celosvetovo.

Fulfillmentové centrá sú rôzne a nájdete ich po celom svete. Medzi najznámejšie patrí Amazon a Ebay, ktoré sú gigantmi v danej oblasti. Pre priemerný stredoeurópsky e-shop to však znamená vysoké ceny a obmedzujúce pravidlá. Menšie centrá nájdete v každej krajine, veľakrát s nedostatočným rozsahom a kvalitou služieb a zázemím. Ideálne je nájsť stredne veľké centrum, ktoré dokáže operovať rýchlo, bez chybovosti a celosvetovo.

Ako funguje fulfillment?

  • Podpíšete zmluvu
  • Integrujete sa so softwareom fulfillmentovej spoločnosti
  • Pošlete im tovar k naskladneniu
  • Vaše objednávky si následne priamo stiahnu z webu a ihneď ich začnú spracovávať – služba pick&pack
  • Hotové balíčky, so všetkými údajmi a štítkami, odošlú koncovému zákazníkovi
  • Nedoručené zásielky opätovne spracujú,
  • Ak ide o dobierkové zásielky, peniaze zúčtujú a pravidelne ich posieľajú na Váš bankový účet – a to z celej EU;
  • Raz za mesiac dostanete fakturáciu služieb

Ako si vybrať dobré centrum?

Dajte si záležať, vyberáte si dlhodobého partnera pre podnikanie.

Tak, ako vy aj vaše fulfillmentové centrum musí napredovať. Vyvíjať software, rozširovať sklady, modernizovať vybavenie či zväčšovať ponuku služieb. Pýtajte sa na ich históriu, obrat, informačný systém, technológie, počet zákazníkov či krajín, do ktorých a ako doručujú. Dajte si záležať, vyberáte si dlhodobého partnera pre podnikanie.

Prečo outsourcovať logistiku?

Ak ste malý e-shop (do 1 000 objednávok za mesiac): nabehnete hneď od začiatku na systémový režim, čo v budúcnosti nesmierne oceníte. Ak ste v podnikaní noví, nebojte sa využiť pomoc profesionálov. Osvojíte si správne návyky a know-how, vďaka čomu sa vyhnete chybovosti a budete sa môcť venovať rozvoju.

Ak ste stredný e-shop (do 5 000 objednávok za mesiac): Je najvyšší čas prepočítať si náklady. Sklad, ľudia, materiály, poistenie či prepravcovia, to všetko stojí čas a peniaze. Outsourcingom si zabezpečíte priestor pre ďalšiu expanziu, optimalizujete procesy, zrýchlite služby a posilníte plynulý chod aj počas sezónnych či pondelkových špičiek. A ak sa v jedno ráno rozhodnete, že okrem Rakúska a Nemecka chcete poslať 300 g balík na Cyprus, stačí len kliknúť na tlačítko v systéme.

Ak ste veľký e-shop (nad 5 000 objednávok mesačne): tak už dávno viete, o čom hovoríme.

Získaj novinky ako prvý

Prihlásením sa do noviniek súhlasíš s ich odberom a týmto úprimným dokumentom, ktorý sme k ochrane osobných údajov pripravili.

Autor článku

Peter Horník

Managing partner Fulfillment by FHB

Konateľ a spolu-zakladatel najrýchlejšie rastúcej fulfillmentovej spoločnosti na Slovensku a blízkom okolí.

Tento článok prináša

Logistická spoločnosť s unikátnou službou fulfillment, t.j. outsourcing skladovania a odosielania balíkov pre firmy - eshopy, výrobcov a pod.


Posledné
Obľúbené