4 min. čítanie

Na PPCEE sa stretlo viac než 200 marketérov z 12 krajín

Konferencia umiestnila Bratislavu na (nielen) stredoeurópsku PPC mapu. 

Na PPCEE sa stretlo viac než 200 marketérov z 12 krajín

Slovná hračka PPCEE (čítaj pípísí) vznikla spojením slov PPC (pay per click) a CEE (Central & Eastern Europe). Konferencia však nakoniec prekonala takto nastavené hranice a stretlo sa na nej 243 nielen PPC-čkárov, ale aj inak zameraných marketérov či ľudí z vedenia firiem. Podstatnú časť publika tvorili ľudia z marketingových agentúr, ktorí tvorili 59 % účastníkov.

Taktiež geograficky malo PPCEE o niečo širší záver, a tak ho navštívili aj ľudia až z Nórska, Južnej Afriky či USA. Celkovo bol zo zahraničia až každý tretí účastník. Našťastie nemali problém rozumieť vďaka tomu, že celá konferencia prebiehala v angličtine.

Krajiny pôvodu zahraničných účastníkov (zdroj: Basta digital)

 

Prezentácie poskytli pestrý mix myšlienok a prístupov

 

PPCEE otvoril Andrej Salner z Basta digital. Predstavil skript, ktorý automaticky vypína vaše reklamy zobrazujúce sa na vaše vlastné brandové kľúčové slová, ak na tieto nikto nemá spustenú reklamu.

O nezastupiteľnosti stratégie pri akejkoľvek kampani hovoril Ondřej Sláma, ktorý riadi výskum a vývoj v českej agentúre Adexpres. Na prípadovej štúdie crowdfundingovej kampane ukázal, v čom je obrovská pridaná hodnota marketéra, ktorý nie je zaseknutý vo svete taktík, ale venuje čas stratégii.

Český freelancer Tomáš Komárek pripravil návod, ako neurobiť chybu pri vyhodnocovaní výkonnosti jednotlivých šablón textových reklám.

Lászlo Szabó z poprednej maďarskej agentúry Growww digital demonštroval na spoľahlivých dátach z viac ako 900 auditovaných reklamných účtov, že používanie automatizácie môže zvýšiť efektivitu kampaní až o 40 % bez zvýšenia rozpočtu.

Kampane pod vedením “robota” predávajú to, čo sa ľahko predáva, no nie to, čo klientovi stojí na sklade. Pomocou skriptu od Adam Šilhana z igloonet ľahko zistíte, či kampane predávajú to, čo klient následne ocení.

Performance manager z Pelikan.sk Gergő Demjén hovoril o tom, ako u tohto veľkého predajcu leteniek a pobytov za posledný rok prebudovali kampane. Kľúčová bola automatizácia či vytvorenie kvalitných feedov a landing pages.

Regine Hemre z nórskej agentúry Synlighet predviedla, ako detailne špecifikovať publiká pre display kampane či remarketing s tipmi, ako to využiť počas najbližších sviatkov.

Daniel Kafka a Peter Pleško z českej agentúry Fragile ukázali, že pripomínať sa remarketingom všetkým návštevníkom webu bude zrejme oveľa menej efektívne, ako len tým, čo vykonali na webe nejakú zaujímavú akciu.

Freelancer Mojmír Mesároš sa rozrozprával o tom, ako na Facebooku tlačiť cieľovú skupinu tzv. ad funnelom (lievikom) k tomu, aby z lievika vypadávali konverzie.

Bulhar Gennadiy Vorobyov z agentúry Netpeak ukázal, ako je možné sa vysporiadať s manažovaním viac ako 500 kampaní klientov, hoci si to vyžaduje naozaj podrobný reporting aj v rámci agentúry.

Róbert Lelkes z agentúry Riešenia.com predstavil prehľadné dashboardy pre sledovanie profitu v agentúre pomocou nástroja Google Data Studio.

Podľa slov Dalibora Klíča z Google až 75 % všetkých konverzií (objednávok) pri veľkých e-shopových kampaniach príde z kampaní, ktoré sú tvorené feedmi. Konstantin Kasapis z poprednej rakúskej agentúry Slopelift toto tvrdenie podporil prípadovou štúdiou, kde iba zmenami vo feedoch dosiahli nárast predaja cez kampane v desiatkach percent.

Inšpiratívne postupy, ktoré používa 21 e-shopov pod značkou Berlin Brands Group, predstavil tamojší Head of Performance Marketing Matej Tomašovský. Alina Tutulan z ui42 digital zas zdôrazňovala pri expanzii potrebu naozajstnej znalosti lokálneho trhu, ktorú neviete ľahko zabezpečiť centralizovane.

Výmena know-how obohatí scénu celého regiónu

„Najpozitívnejšie na PPCEE je, že vedomosti a skúsenosti, ktoré na konferencii odzneli, sa dostali do celého regiónu. Bratislava ako lokalita konferencie je dobre dostupná zo všetkých CEE trhov. Preto sa už tešíme, ako sa stane na jeseň 2020 hlavným mestom online reklamy v strednej a východnej Európe,‟ vyjadril svoje presvedčenie Ján Laurenčík, riaditeľ agentúry Basta digital, ktorá konferenciu organizovala.

Prezentácie jednotlivých spíkrov na stiahnutie, ako aj fotografie či video z podujatia nájdete na webe ppcee.eu.

Zdieľať článok
Týždenný podcast UPdate
Podobné články
New Retail Summit 2024 ukáže cesty k zdravému rastu
6 min. čítanie

New Retail Summit 2024 ukáže cesty k zdravému rastu

V roku 2023 sa obchod snažil stabilizovať situáciu a neprispievať k inflácii, na úkor čoho však stagnoval. Teraz je čas podniknúť kroky na naštartovanie rastu. Ako pri tom stavať na pevných základoch a zároveň využiť aktuálne trendy ukáže 5. ročník najväčší konferencie pre maloobchodníkov a dodávateľov New Retail Summit, ktorý sa uskutoční v poslednom aprílovom […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Nakopnite svoj biznis vďaka AI: Učte sa od svetových expertov technológií na májovej konferencii WebExpo
4 min. čítanie

Nakopnite svoj biznis vďaka AI: Učte sa od svetových expertov technológií na májovej konferencii WebExpo

Ako využiť umelú inteligenciu v podnikaní a nenechať si zabrzdiť vlastnú kreativitu? Prečo sa nespoliehať na ChatGPT a ďalšie nástroje AI? A ako rozoznať kvalitné výstupy AI od “bullshitu”? Nielen na tieto otázky budú odpovedať lídri z rôznych oblastí a národností na technologickej konferencii WebExpo, ktorá sa uskutoční od 29. do 31. mája 2024. Najlepšia […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Konferencia Project Restart 2024 opäť s exkluzívnym line-upom
3 min. čítanie

Konferencia Project Restart 2024 opäť s exkluzívnym line-upom

Digitálna agentúra Taste organizuje spoločne s Freelom už tretí ročník Project Restartu, ktorý sa bude konať 24. apríla 2024 v Kine Lucerna. Mená ako Radovan Vávra, Marian Jelínek, Mária Havlíčková či Jan Řezáč sú zárukou, že sa navodené témy nebudú kĺzať len po povrchu. Naopak, táto celodenná konferencia zavedie svojich účastníkov do hĺbky projektového riadenia […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+