4 min. čítanie

MastersGate konferencia a Awards 2019

Konferencia, ktorá sa konala 29.5.

MastersGate konferencia a Awards 2019

Konferencia, ktorá sa konala 29.5.2019 v Bratislave v priestoroch centrály Slovenskej sporiteľne, zároveň generálneho partnera celého podujatia

  • Kvalitní spíkri zo Slovenska i zahraničia, inšpiratívne príbehy samotných úspešných domácich e-shoperov, networking a množstvo ďalších vzdelávacích aktivít
  • Vrchol dňa – MastersGate Awards – vyhlásenie výsledkov unikátnej súťaže, v ktorej eshoperi zabojovali o mentoring a ceny od partnerov navrhnuté tak, aby maximalizovali ich business a rozvoj.

 

partneri MastersGate

 

Najnovšie trendy zo sveta e-commerce priniesli do Bratislavy na MastersGate Digital Summit odborníci zo Slovenska, Čiech, USA a Rumunska.

Top zahraničnými headlinermi, ktorí vystúpili v priestoroch generálneho partnera Slovenskej sporiteľne a zároveň viedli workshopy, boli:

Vitaly Friedman (USA) UX legenda, spoluzakladateľ a šéfredaktor časopisu a UX konferencií svetového formátu Smashing Magazine,

Raluca Radu (Rumunsko), country manager eshopu Answear (top 3 online fashion predajca v CEE regióne), má vyše 13 ročné skúsenosti digital stratéga v online businesse, ktoré využíva pri organizácii najdôležitejšej e-commerce konferencie v Rumunsku – GPeC.

 

odborná porota MastersGate

 

Účastníci MastersGate si mali možnosť vypočuť inšpiratívne príbehy slovenských zakladateľov e-shopov (Specter Hockey, Footshop, Toyeto, GymBeam, Dedoles, eyerim), a popri tom zažiť a stretnúť osobnosti formátu accounta pre CEE región z dublinského Facebook-u Pavela Tekela, uznávaného domáceho stratéga Michala Pastiera (Exponea, Zaraguza) ako aj českého hosťa Jana Řezáča.

Celá konferencia bola okrem samotných hlavných prezentácií obohatená aj o možnosť vzdelávania sa v menších pracovných skupinách, ktoré sa venovali špecifickým témam:

  • Round Tables – inovatívny typ konzultácií v malej skupine (napr. Martin Krupa – UX ako nástroj na rast obratov),
  • Business Lounge – workshopy pre rast businessu a leadership (napr. Marcel Kamon – Business Booster – systémové nastavenie firmy pre rast a rozvoj).

„MastersGate Digital Summit 2019 potvrdil, že je mimoriadne inšpiratívny a jedinečný projekt v oblasti e-commerce na Slovensku. Sme radi, že sme účastníkov mohli privítať v Slovenskej sporiteľni a ukázať im, ako dokáže naša banka pomáhať z rozvojom biznisu. Podnikatelia mohli s bankovými odborníkmi prekonzultovať svoje plány a zistiť, ako z e-shopu urobiť ziskový biznis, pripadne ako ho posunúť na inú úroveň. Veríme, že aj takto sa nám darí meniť Slovensko na modernú krajinu.”

Zhrnul Rastislav Blažej, ktorý je v Slovenskej sporiteľni zodpovedný za program pre začínajúcich podnikateľov.

 

finalisti MastersGate Awards 2019

 

Bohatý celodenný program vyvrcholil slávnostným odovzdaním cien MastersGate Awards 2019 pre najlepšie e-shopy v 4 hlavných a 2 vedľajších súťažných kategóriách, ktoré vyberala odborná porota v predvečer hlavného podujatia. Víťazmi spomedzi takmer 200 prihlásených e-shopov sa pre tento rok stali a hodnotné ceny si odniesli:

  • Bricks to clicks: Duos
  • Exporters: Pelikán
  • Rising Stars: florbal4you
  • Business to business: Kompresory – Vzduchotechnika

 

trofeje MastersGate Awards 2019

 

V špeciálnych kategóriách uspeli:

  • Wild card: Ecobal
  • Najväčší investičný potenciál: Zajo

„Ďakujeme všetkým partnerom, spíkrom, ale hlavne vzdelávania-chtivým návštevníkom, že pomohli dotvoriť výbornú atmosféru celého MastersGate podujatia. Naviac ma ako predsedu odbornej poroty MastersGate Awards veľmi potešilo, že nám finálové e-shopy svojimi prezentáciami často sťažili situáciu, aby sme vedeli vybrať len jedného víťaza v rámci jednotlivých kategórii. Je to pozitívny signál, že e-commerce sektor nielen rastie. Vnímame, že stúpa zároveň aj jeho úroveň a s ním aj nároky jednotlivých e-shoperov na kvalitné odborné informácie.“

Konštatoval Martin Krupa, co-founder ui42 a predseda odbornej poroty MastersGate Awards.

 

Wild card: Ecobal

 

 

Podrobnosti na: https://www.mastersgate.com/

————————————————–
ui42 – hlavný organizátor MastersGate

ui42 poskytuje už od roku 1997 všetky služby a produkty potrebné pre firmy a organizácie pre rozbehnutie ich online podnikania. Zabezpečuje aj kompletné e-commerce poradenstvo. Je jedinou slovenskou webovou agentúrou, v ktorej viac ako 70 online odborníkov spolupracuje pod jednou strechou a venuje sa len online podnikaniu. Klientmi sú malé, stredné aj veľké slovenské firmy a organizácie, vrátane neziskoviek a štátnej a verejnej správy.

Venuje sa výlučne poskytovaniu internetových a webových služieb, ktoré uľahčujú klientom online komunikáciu a online predaj svojich produktov a služieb: od user experience (UX) návrhu, cez vývoj a nasadenie redakčného systému pre web alebo e-commerce platformy pre e-shop, následnú prevádzku v cloude aj s podporou, až po výkonnostný online marketing vrátane konzultácií k rozbehu alebo rastu online podnikania.

ui42 je zároveň členom SAPIE a spolu s projektom MastersGate súčasťou Mapy slovenského inovatívneho ekosystému https://innovationmapslovakia.sk/.

Zdieľať článok
Tento článok ti prináša

ui42

ui42 je slovenská digitálna agentúra, ktorá pokrýva všetky základné oblasti online biznisu. Ponúka komplexné služby od programovania webov a webových aplikácií, cez user experience a performance marketing až po umelú inteligenciu. Sú one-stop shop pre váš online biznis.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Binet, Sharp a Ritson: Čo sa od nich môžu naučiť slovenskí marketéri?
10 min. čítanie

Binet, Sharp a Ritson: Čo sa od nich môžu naučiť slovenskí marketéri?

Les Binet, Mark Ritson, Byron Sharp, Seth Godin či Philip Kotler. To je TOP 5 najrešpektovanejších svetových marketingových osobností medzi marketérmi na Slovensku. Vyplýva to z prieskumu Panelu marketingových profesionálov Go4insight a TheMarketers.biz z decembra 2022. O tom, ktorí z nich sú tí najvýznamnejší a aký prínos pre našu branžu v dnešných zložitých časoch predstavujú, […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Marketing RULEZZ: Ako na efektívny marketing a budovanie značiek v roku 2024
5 min. čítanie

Marketing RULEZZ: Ako na efektívny marketing a budovanie značiek v roku 2024

Celá naša branža dnes potrebuje návrat k tomu, čo v marketingu a komunikácii naozaj funguje. Aj preto je hlavnou témou 13. ročníka marketingovej konferencie Marketing RULEZZ „Back to the Roots“, ktorá sa uskutoční 22. 11. 2023 v Starej tržnici v Bratislave. V krátkom rozhovore s Petrom Šebom, programovým lídrom konferencie, sa dozviete, prečo by ste […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Upterdam 2023 by Blueweb
4 min. čítanie

Upterdam 2023 by Blueweb

E-commerce je dnes už neodmysliteľnou súčasťou moderného podnikania. Za posledné roky prešiel výrazným vývojom. Mnohí podnikatelia sa rýchlo adaptujú a presúvajú svoje obchody do online prostredia.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+