3 min. čítanie

Ako a prečo prechádza Pricemania reštartom a načo si dávať pri projekte pozor (Michal Král, CEO Pricemania)

Michal Král je zakladateľ Pricemanie, jedného z troch TOP porovnávačov cien na Slovensku. V rozhovore nás prevedie svojím 11-ročným projektom a spolu sa dozvieme, čomu sa treba vystríhať, čo sa dalo spraviť inak a ako s tímom pokračujú ďalej.

Pricemania začínala v roku 2007 a hneď od začiatku sa jej darilo veľmi dobre. Situáciu však výrazne ovplyvnil nový silný hráč na trhu – Heuréka. Mišo v tom čase rozbehol nový projekt, vzdelávací program Pricemania Academy, ktorý mal super odozvu, avšak do istej miery ovplyvnil aj samotný coreprodukt. Preberieme si, aké problémy musel následne riešiť v internom tíme a prezradí nám, akých chýb sa postupne dopustil. Pricemania momentálne prechádza zmenami a snaží sa ísť na vec inak.

Porozprávame sa aj o jej ďalšom konkurentovi Najnákupe a či je v hre aj niekto ďalší. Mišo nám odpovie aj na otázku, či chce byť Pricemania v budúcnosti jednotkou na trhu alebo dobrou dvojkou. V rámci reštartu nadväzujú novú externú spoluprácou a vy sa v našom rozhovore dozviete s kým. S Mišom sa zamyslíme aj nad tým, či je pre porovnávač cien dôležitejšia obchodná stratégia alebo development produktu. Vrátime sa aj k Pricemania Academy a povieme si ako v súčasnosti funguje a prečo tím odsunul českú verziu Pricemanie na vedľajšiu koľaj. No a úplne na záver sa s nami Mišo podelí o 3 veci, ktoré by po svojich skúsenostiach v súčasnosti spravil inak.

V rozhovore s Mišom sa dozviete:

 • Ako Pricemania začínala a ako situáciu na trhu ovplyvnila Heuréka.
 • Ako sa rozbehol projekt Pricemania Academy a aký dopad to malo na samotný coreprodukt.
 • Aké problémy s interným tímom musel Mišo riešiť a ako to celé dopadlo.
 • Akými zmenami momentálne Pricemania prechádza a načo sa najviac sústredí.
 • Či vníma Mišo ako najväčšiu konkurenciu Heuréku alebo počíta do budúcna aj s nejakým globálnym hráčom.
 • Či chce byť Pricemania v budúcnosti jednotkou na trhu alebo dobrou dvojkou.
 • Kto sa skrýva za ich novou externou spoluprácou.
 • Či je pre porovnávač dôležitejšia obchodná stratégia alebo development produktu.
 • Ako Mišo vníma úspech Najnákupu.
 • Prečo sa česká verzia Pricemanie momentálne odsunula na vedľajšiu koľaj.
 • Ako v súčasnosti funguje Pricemania Academy.
 • Aké tri veci by Mišo urobil teraz inak ako v minulosti.

Zdieľať článok
Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Miroslava Birešová, Kaufland
2 min. čítanie

Na slovenský a český trh už čoskoro vstúpi Kaufland online trhovisko. Ako ho môžu e-shopy využiť pre svoj rast? (Miroslava Birešová, Global Marketplace)

V tejto časti magazínu Ecommerce Bridge nám sales manažérka Kaufland Global Marketplace pre Česko a Slovensko, Miroslava Birešová, priblížila nové Kaufland online trhovisko, ktoré vstúpi na trh už v tomto roku. Ako zmení pomery v e-commerce prostredí v našom priestore a čo nové prinesie?

Štefan Polgári Štefan Polgári
Co-founder Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Matej Očenáš
2 min. čítanie

Predaj športových zážitkov za 5 miliónov € ročne. Ako po pandémii funguje projekt FutbalTour? (Matej Očenáš)

FutbalTour.sk je zážitková cestovná agentúra, ktorá klientom ponúka výlety na najrôznejšie športové podujatia s kompletným servisom. Nejde len o futbal. Spoločnosť funguje už 12 rokov a v roku 2019 dosiahla obrat 5 miliónov eur. Kríza to pribrzdila, no dnes sa firma opäť dostáva do starých úspešných čísel. Jej šéf Matej Očenáš nám porozprával aj to, […]

Štefan Polgári Štefan Polgári
Co-founder Ecommerce Bridge
Prečítať článok