4 min. čítanie

Týždenný sumár Ecommerce Bridge

Prajeme všetkým pohodový letný deň. V tomto súhrne noviniek z ecommerce vám povieme o tom, prečo Belgicko prichádza až o 6 tisíc prac. miest ročne a dáme vám tip na inšpiratívne letné čítanie, a tiež skvelý rozhovor o tvorbe B2B eshopov. Viac o všetkých témach píšeme v magazíne na Ecommercebridge.sk

Týždenný sumár Ecommerce Bridge

Prehľad noviniek

Marketplace Walmart otvára dvere britským predajcom. Rozšíri im prístup k službám svojej platformy, čo Britom pomôže rýchlo expandovať na západnej strane Atlantiku. Tovar sa pritom dostane k americkým zákazníkom už do dvoch dní. Britskí obchodníci týmto získajú prístup k 120 miliónom amerických zákazníkov spoločnosti Walmart.

zdroj: Walmart.com

Martin Kroupa, Co-founder spoločnosti ui42, pre vás zhrnul novinky a tipy, ktoré mapujú aktuálnu situáciu na slovenskej e-commerce scéne. Opisuje, ako sa vysporiadať s pocovidovými výzvami v online biznise, ako si udržať potrebný balans, akým spôsom vyladiť e-shop a kto prinesie nový vietor do slovenského e-commerce. Prečítajte si článok “E-commerce po covide čelí novým prekážkam. Ako na ne?” 

Práca medzi 20-tou hodinou a polnocou už nebude v Belgicku zakázaná. Po mesiacoch rokovaní dosiahla vláda dohodu. Zdá sa, že odvetvie elektronického obchodu bude mať konečne rovné podmienky a môže začať dobiehať náskok zahraničných trhov. Podľa prieskumu zamestnávateľskej organizácie Federation of Belgian Enterprises, Belgicko v súčasnosti prichádza o 1 miliardu eur a 6 000 pracovných miest ročne. Nehovoriac o tom, že každá tretia online objednávka je vybavená v zahraničí. Nové opatrenia by to mali zmeniť.

zdroj: Pexels.com

A v Belgicku ešte chvíľu ostaneme. Amazon nenecháva nič na náhodu a svoje postavenie upevní aj v krajine piva a čokolády. Online marketplace Amazon Belgium sa spustí už v septembri. Belgickí maloobchodní predajcovia tak budú môcť využívať službu Fulfilment by Amazon a pre zákazníkov bude k dispozícii členstvo v službe Amazon Prime. Pri Antverpách už vyrástlo logistické centrum a zdá sa, že spoločnosť bude namiesto kuriérskych spoločností využívať vlastnú prepravnú sieť. Belgicko je jednou z piatich nových krajín, do ktorých má Amazon namierené.

Policajti v Katoviciach bojujúci proti hospodárskej kriminalite, zadržali 4 osoby pre podvodné praktiky voči Poľskej ťažobnej skupine PGG. Tieto osoby mali pomocou falošných účtov v internetovom obchode spoločnosti PGG vytvoriť veľké množstvo objednávok a následný odber tovaru realizovali pomocou falošných splnomocnení. Ťažobnej spoločnosti sa podarilo analyzovať podozrivé nákupné správanie a následne kontaktovať príslušné policajné zložky. Po zadržaní osôb a dôkazného materiálu bolo voči osobám vznesené obvinenie a hrozí im až 8 rokov väzenia.

Spoločnosť Primark je asi posledným veľkým maloobchodným predajcom, ktorý nemá vlastný e-shop. To sa konečne mení a Primark prichádza s testovacou verziou Click & Collect. Nepôjde však o plnohodnotnú online nákupnú skúsenosť. Zakúpený tovar si budú môcť zákazníci vyzdvihnúť len na predajniach spoločnosti. Testovacia fáza bude prebiehať v 25 predajniach a zákazníkom ponúkne stovky nových produktov.  

zdroj: Primark.co.uk

Tvorba B2B e-shopov a riešení je špecifická. Predaj tovarov a služieb firmám totiž funguje inak ako pri bežných zákazníkoch. A práve na to sa špecializuje agentúra Vibration. Jej zakladateľ a riaditeľ Ivan Potančok nám porozprával, ako tento biznis funguje. V rozhovore sa dozviete, čo je najdôležitejšie vedieť pri tvorení B2B e-shopu a aké sú hlavné výhody vlastného systému, ktorý používa Vibration. V rozhovore “Ako správne postaviť B2B e-shop?” sa okrem iného dozviete, aká je budúcnosť tohto segmentu. 

Využite osem týždňov letných “prázdnin” a investujte do seba a svojho projektu. Prinášame tipy na osem kníh, ktoré by ste mali v lete prečítať. Ak chcete vedieť, ako prekonať nerozhodnosť zákazníkov a uzavrieť viac predajov, prečítajte si knihu The Jolt Effect. Kniha The Unstoppable Sales Machine je určená pre vedúcich pracovníkov firiem, ktorí si potrebujú osvojiť moderné stratégie predaja. A publikácia 55 tipov a návodov pre úspešný e-shop je pre každého, kto sa zaoberá online predajom. Ukáže nové možnosti nadnárodným e-shopom, ale aj mamičke na materskej, ktorá práve začína.

Z dnešného prehľadu je to naozaj všetko. Sledujte náš magazín, na ecommercebridge.sk, kde pre vás pripravujeme hodnotné články, inšpiratívne rozhovory alebo si vypočujte posledný podcast Ecommerce Bridge UPDATE. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+