Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Zrušený zákaz nočnej práce pomôže belgickému e-commerce

Práca medzi 20:00 a polnocou už nebude v Belgicku zakázaná. Po mesiacoch rokovaní dosiahla vláda dohodu. Zdá sa, že odvetvie elektronického obchodu bude mať konečne rovné podmienky a môže začať dobiehať náskok zahraničných trhov. 

Zrušený zákaz nočnej práce pomôže belgickému e-commerce

Elektronickému obchodu majú pomôcť vládne reformy

Belgická vláda už vo februári oznámila snahu o reformy na trhu práce. Tie by umožnili firmám pracovať medzi 20:00 a 24:00. Belgický elektronický obchod by tak mal možnosť dobehnúť ostatné krajiny, v ktorých už je nočná práca povolená.

Belgicko prichádza o 1 miliardu eur ročne a 6000 pracovných miest ročne.

Podľa prieskumu zamestnávateľskej organizácie Federation of Belgian Enterprises Belgicko v súčasnosti prichádza o 1 miliardu eur a 6 000 pracovných miest ročne. Prísne pravidlá údajne neumožňujú online predajcom rásť a nedostávajú dostatok príležitostí na to, aby sa stali poprednými hráčmi na trhu elektronického obchodu. Preto v súčasnosti neexistujú národné podniky, ktoré by konkurovali gigantom ako Bol.com a Amazon.

Každá tretia objednávka je vybavená v zahraničí

Nočná práca bude povolená na najbližší rok a pol. Potom má vláda a odbory dôkladne zhodnotiť situáciu a následne vytvoriť upravené mzdové a pracovné podmienky.

V distribučných centrách za hranicami bolo vytvorených 20 000 pracovných miest.

Podľa federácie obchodu a služieb Comeos je táto zmena potrebná: “Vypočítali sme, že za posledné roky sa v distribučných centrách tesne za hranicou vytvorilo 20 000 pracovných miest. Každá tretia online objednávka prichádza zo zahraničia, musíme to zmeniť,” povedal Dominique Michel, generálny riaditeľ Comeos.

“Aj keď je to krok správnym smerom, posilniť e-commerce odvetvie v Belgicku bude stále náročný proces. Flexibilita v organizácii práce je oveľa viac ako len nočná práca, ide aj o organizáciu práce počas dňa. Na ďalší rozvoj belgického elektronického obchodu a vytváranie pracovných miest v našej krajine budú potrebné ďalšie opatrenia.”

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+