2 min. čítanie

Zrušený zákaz nočnej práce pomôže belgickému e-commerce

Práca medzi 20:00 a polnocou už nebude v Belgicku zakázaná. Po mesiacoch rokovaní dosiahla vláda dohodu. Zdá sa, že odvetvie elektronického obchodu bude mať konečne rovné podmienky a môže začať dobiehať náskok zahraničných trhov. 

Zrušený zákaz nočnej práce pomôže belgickému e-commerce

Elektronickému obchodu majú pomôcť vládne reformy

Belgická vláda už vo februári oznámila snahu o reformy na trhu práce. Tie by umožnili firmám pracovať medzi 20:00 a 24:00. Belgický elektronický obchod by tak mal možnosť dobehnúť ostatné krajiny, v ktorých už je nočná práca povolená.

Belgicko prichádza o 1 miliardu eur ročne a 6000 pracovných miest ročne.

Podľa prieskumu zamestnávateľskej organizácie Federation of Belgian Enterprises Belgicko v súčasnosti prichádza o 1 miliardu eur a 6 000 pracovných miest ročne. Prísne pravidlá údajne neumožňujú online predajcom rásť a nedostávajú dostatok príležitostí na to, aby sa stali poprednými hráčmi na trhu elektronického obchodu. Preto v súčasnosti neexistujú národné podniky, ktoré by konkurovali gigantom ako Bol.com a Amazon.

Každá tretia objednávka je vybavená v zahraničí

Nočná práca bude povolená na najbližší rok a pol. Potom má vláda a odbory dôkladne zhodnotiť situáciu a následne vytvoriť upravené mzdové a pracovné podmienky.

V distribučných centrách za hranicami bolo vytvorených 20 000 pracovných miest.

Podľa federácie obchodu a služieb Comeos je táto zmena potrebná: “Vypočítali sme, že za posledné roky sa v distribučných centrách tesne za hranicou vytvorilo 20 000 pracovných miest. Každá tretia online objednávka prichádza zo zahraničia, musíme to zmeniť,” povedal Dominique Michel, generálny riaditeľ Comeos.

“Aj keď je to krok správnym smerom, posilniť e-commerce odvetvie v Belgicku bude stále náročný proces. Flexibilita v organizácii práce je oveľa viac ako len nočná práca, ide aj o organizáciu práce počas dňa. Na ďalší rozvoj belgického elektronického obchodu a vytváranie pracovných miest v našej krajine budú potrebné ďalšie opatrenia.”

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+