2 min. čítanie

Spoločnosť Amazon prichádza do Belgicka

Amazon začne v Belgicku poskytovať služby Amazon Belgium. Spustenie marketplace je naplánované na september. Začiatkom tohto roka spoločnosť oznámila plány na otvorenie nového logistického centra.

Spoločnosť Amazon prichádza do Belgicka

Uniknuté dokumenty odkrývajú plány Amazonu

Amazon má v pláne expandovať do 5 nových krajín: Čile, Kolumbia, Nigéria a Juhoafrická republika sa dočkajú vlastnej lokálnej verzie začiatkom roka 2023, Belgicko by malo byť na rade s otvorením v septembri tohto roka. Portál Business Insider na základe uniknutých interných dokumentov uvádza, že belgické spustenie má symbolický kódový názov “Red Devil” podľa národného futbalového tímu krajiny.

Belgickí predajcovia tak budú môcť využívať službu Fulfilment by Amazon a pre zákazníkov bude k dispozícii členstvo v službe Amazon Prime. Spotrebitelia, ktorí v súčasnosti využívajú službu Prime prostredníctvom iných európskych stránok spoločnosti Amazon, môžu pokračovať v členstve v službe Amazon Belgium.

Belgičania už nemusia objednávať u susedov.

Amazon v susedných krajinách prevádzkuje internetové obchody už roky. Belgickí spotrebitelia, ktorí hovoria po holandsky, si preto zvyčajne objednávajú z holandského Amazon.nl, zatiaľ čo francúzsky hovoriaci spotrebitelia si objednávajú z francúzskeho Amazonu. To však nebránilo maloobchodnému gigantu so sídlom v Seattli získať značný podiel na trhu. Každý piaty balík doručený v Bruseli a Valónsku národnou spoločnosťou Bpost patrí totiž Amazonu.    

Budovanie vlastnej logistiky

Spoločnosť Amazon pracuje aj na svojej logistickej infraštruktúre. Koncom minulého roka spoločnosť oznámila zámer prijímať vlastných kuriérov a koncom tohto roka otvorí v Antverpách prvé distribučné centrum. 

Hoci samotný Amazon túto správu nepotvrdil, spustenie belgického internetového obchodu je logickým ďalším krokom. Stále však existuje praktická prekážka: webová adresa amazon.be je v rukách poisťovne Amazon Insurance, ktorá je sprostredkovateľom poistenia. Uvidíme, ako to Američania vyriešia.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+