2 min. čítanie

Jeden z posledných mohykánov maloobchodu. Primark konečne otvorí e-shop

Spoločnosť Primark je asi posledným veľkým maloobchodným predajcom, ktorý nemá e-shop. To sa konečne mení a Primark prichádza s testovacou verziou Click & Collect. Tí, ktorí očakávali plnohodnotný online nákup však ostanú sklamaní.

Jeden z posledných mohykánov maloobchodu. Primark konečne otvorí e-shop

Online nákup, ktorý si musíte vyzdvihnúť

Zdá sa, že ponuka elektronického obchodu Primark so službou “Click & Collect” (klikni a vyzdvihni) nebude až taká radikálna, ako niektorí zákazníci dúfali. Zakúpený tovar si budú môcť zákazníci vyzdvihnúť len na predajniach a preto mnohí novú službu nepovažujú za plnohodnotný online nákup.  

V rámci skúšobnej prevádzky, ktorá bude prebiehať v 25 obchodoch severozápadného Anglicka, ponúkne reťazec širší sortiment až 2 000 produktov. Na rozdiel od iných predajcov sa Primark doteraz bránil predaju online. Spoločnosť však musela počas lockdownu čeliť zatvoreným prevádzkam a to ju zrejme presvedčilo.

Opatrný prístup bol prijatý pozitívne 

Maloobchodná analytička Catherine Shuttleworthová označila krok spoločnosti Primark za “veľmi veľký” a dodala: “Covid ukázal, aké riziko predstavuje existencia predaja výlučne cez predajne. Spoločnosť Primark hľadala najlepší spôsob, ako vstúpiť na online trh, ale ak ste prišli neskoro – čo sa aj stalo – musíte to urobiť čo najvýhodnejším spôsobom.”

Podľa Georgea Westona, výkonného riaditeľa materskej spoločnosti Primarku, Associated British Foods (ABF), spoločnosť nemá v pláne predávať svoj sortiment online a tento krok nie je počiatočnou fázou širšieho rozvoja.

“Na Click & Collect nikdy neuvidíte celý sortiment Primarku. Internetový predaj plánujeme využívať veľmi selektívne,” vysvetľuje pre BBC.  “Keď zákazníci, ktorí nakúpili online prídu do obchodu Primark, potom dúfame, že si počas pobytu v obchode kúpia aj niečo iné. Službu Click & Collect je jednoduchšie zabudovať do existujúcej siete predajní, nepotrebujete logistického partnera a vrátený tovar sa vráti priamo do predajne.”

Spoločnosť ABF nedávno prepracovala verziu britského webu tak, aby poskytovala viac informácií o sortimente v predajniach, takže zákazníci si môžu pozrieť celú kolekciu a skontrolovať dostupnosť ešte pred príchodom do predajní.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+