4 min. čítanie

Týždenný sumár: zakladateľ Spotify investuje do zdravotníctva, Instagram obmedzí live nákupy

Amazon zdvojnásobí počet obchodov s potravinami. Google stratil na hodnote neuveriteľných 100 miliárd dolárov. Erik Richnák zo Zľavomatu nám porozpráva, ako sa firme darí.

Týždenný sumár: zakladateľ Spotify investuje do zdravotníctva, Instagram obmedzí live nákupy

Prehľad noviniek

Google stratil na hodnote 100 miliárd dolárov. Stalo sa tak po tom, ako nový Chatbot Bard vo svojom prvom teste pohorel. Spoločnosť Google uviedla, že táto chyba poukázala na potrebu testovania nových technológií, no mnohí odborníci sa domnievajú, že Google konal unáhlene.

zdroj: Pexels

Najnovšia spolupráca značiek Nike a Tiffany skončila fiaskom. Ikonické tenisky za 400 dolárov sú na smiech celému svetu. TikTok je zaplavený  reakciami, v ktorých sa ľudia takmer jednohlasne zhodujú na tom, že tento posledný počin je módnym failom roka. Spolupráca s Nike mala za cieľ dostať šperky Tiffany do sveta módy a osloviť mladšie generácie. 

Zakladateľ hudobnej streamovacej platformy Spotify Daniel Ek predstavil svoju novú spoločnosť Neko Health. Projekt bude šetriť čas lekárov a zaistí pravidelné preventívne prehliadky. Podľa zverejnených informácií vyvinul Daniel Ek skener s desiatkami senzorov, ktoré umožňuje rozsiahly a neinvazívny zber zdravotných údajov. Vyšetrenie trvá 15 minút a výsledky sú k dispozícií do hodiny. Tento projekt má podľa vyhlásení potenciál k revolučnej zmene v zdravotníctve.

Spoločnosť Adidas oznámila svoje finančné prognózy na rok 2023. Po ukončení spolupráce so značkou Yeezy sa očakáva najvýraznejší pokles tržieb za posledné roky. Spoločnosť uviedla, že ak nepredá zvyšné zásoby Yeezy, očakáva pokles tržieb o 1,2 miliardy eur a prevádzkového zisku o 500 miliónov eur.

zdroj: Adidas

Značka Bonami oslavuje 10 rokov a rozširuje svoj segment. Kuchyne na mieru v rôznych cenových hladinách a štýloch bude vyrábať v Nemecku. Ponúkne online konzultácie s odborníkom alebo kuchynské štúdio v obchodnom centre Chodov.

Logistická divízia spoločnosti Alibaba sa pripojila k DHL v Poľsku. Obe spoločnosti investujú približne 60 miliónov eur do siete balíkomatov a chcú sa stať najväčšou sieťou na doručovanie balíkov v krajine. V Poľsku sa nachádza približne 18 000 balíkomatov z toho väčšina patrí konkurenčnej spoločnosti InPost. 

Erik Richnák, ktorý v súčasnosti pôsobí ako CEO slovenského Zľavomatu, nám v štúdiu Ecommerce Bridge porozprával, ako sa firme darí, čo je tajomstvo ich úspechu a aké majú plány do budúcnosti. Dozviete sa ako firma pristupuje k marketingovým kampaniam aj to prečo predaj fyzických produktov predstavuje iba nízke percento príjmov. 

Erik Richnák, Zľavomat.sk

zdroj: Erik Richnak

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Rýchlovky:

Amazon zdvojnásobí počet obchodov s potravinami. Generálny riaditeľ Andy Jassy oznámil, že spoločnosť tento rok príde so ziskovým formátom maloobchodného predaja potravín. Deje sa tak ani nie týždeň po vyhlásení, že Amazon zatvára niektoré svoje potravinové prevádzky Amazon Go.

Počet predplatiteľov streamovacej služby Disney+ klesol v prvom štvrťroku nového finančného roka o jedno percento na 162 miliónov. Jedným z dôvodov je stagnácia na trhoch v USA a Kanade, kde počet predplatiteľov dosiahol 46,6 milióna v porovnaní so 46,4 milióna v predchádzajúcom štvrťroku.

Spoločnosť Airbnb je prvýkrát v pluse. Rok 2022 ukončil katastrofický pandemický scenár a službe, ktorá spája majiteľov nehnuteľností a cestovateľov sa opäť darí. Tržby dosiahli rekordných 8,4 miliardy dolárov a spoločnosť počíta zisk takmer 2 miliardy.

Amazon chce preskočiť európske veľkoobchody. Od apríla bude zabezpečovať tovar priamo u výrobcov značiek, argumentuje to snahou o  udržateľné ceny pre zákazníkov. Veľkoobchody, ktoré chcú pokračovať v predaji na platforme, si môžu vytvoriť účet v službe Amazon Seller Central a stať sa partnerským predajcom.

Spoločnosť Eiffel Optic vyhlásila bankrot. Hlavným dôvodom krachu majú byť dôsledky pandémie aj neúmerne navýšenie prevádzkových nákladov. Peniaze nemá ani na januárové výplaty. Zatvorí všetkých 26 prevádzok a prepustí 150 zamestnancov.

Bing, máme problém. Chatbot ChatGPT nadáva používateľom a má krízu identity. Začína ukazovať svoju temnú stránku. Háda sa s užívateľmi a zdá sa, že “byť neustále online” je škodlivé nielen pre živé bytosti, ale aj pre roboty. Aspoň takto opisujú užívatelia najnovšieho chatbota od spoločnosti Open AI okolo ktorého sa strhla lavína celosvetovej pozornosti.

Instagram obmedzí live nákupy už v marci, namiesto toho sa zameria na reklamy. Bublina po dvoch rokoch spľasla a odborncíci, ktorí adorovali live shopping, ako budúcnosť ecommerce, razom stíchli. Z amerického trhu živého nakupovania v poslednom roku odišiel TikTok, Facebook a teraz aj Instagram. 

Odoberajte náš denný alebo týždenný newsletter, v ktorom vám pravidelne servírujeme zaujímavosti z ecommerce.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+