4 min. čítanie

Týždenný sumár: Footshop s vlastnými ponožkami, Twisto má nových majiteľov z Turecka a Zalando zistí vaše miery podľa fotiek

Prinášame vám ďalší týždenný sumár ecommerce noviniek. Značka Botas prichádza s novou vizuálnou identitou. Footshop vyrába vlastnú značku ponožiek a zisk e-shopu s erotickými pomôckami Růžovýslon.cz stúpol medziročne o 100 %.

Týždenný sumár: Footshop s vlastnými ponožkami, Twisto má nových majiteľov z Turecka a Zalando zistí vaše miery podľa fotiek

Prehľad noviniek

Ostravský e-shop s erotickými pomôckami, spodnou bielizňou a ďalším tovarom Růžovýslon.cz, zaznamenal nebývalý obchodný rozmach. V minulom roku jeho tržby prvýkrát prekročili 200 miliónov Kč (8,3 mil. eur). Čistý zisk spoločnosti vzrástol o viac ako 100 %. Spoločnosť je jedným z najväčších inzerentov spomedzi všetkých hráčov na erotickom trhu, pričom objem reklamy sa pohybuje v desiatkach miliónov korún.

Miki Plichta bol ďalším hosťom v našom štúdiu. Tento Linkedin mág nám porozprával, prečo Linkedin už dávno nie je iba náborovým miestom. Ako mať správne nastavený profil? Čo a kedy publikovať? A čo je to marketingový pragmatizmus? Nenechajte si ujsť tento zaujímavý rozhovor.

Miki Plichta 

Týždenný podcast UPdate

Twitter začal vyplácať tvorcom podiel z príjmov z reklamy, no zdá sa, že na peniaze Elona Muska môžu dosiahnuť len celebrity – CPM je nastavené príliš prísne. Používatelia Twitteru, ktorí si predplatili službu Twitter Blue a za posledné tri mesiace získali viac ako päť miliónov zobrazení tweetov mesačne, sa môžu tešiť. V prvom kole sa rozdá viac ako päť miliónov dolárov, ktoré Twitter vyplatí prostredníctvom svojej platformy Stripe. 

Čínske trhoviská Shein a Temu sú v Británii stále populárnejšie. Na túto skutočnosť doplácajú spoločnosti Amazon a eBay. Podľa agentúry pre prieskum trhu GWS od začiatku tohto roka Amazonu ubudol milión denných mobilných zákazníkov, eBayu dokonca takmer dva milióny. Medzitým Shein a Temu útočia na priečky najčastejšie sťahovaných aplikácií v krajine.

Český startup Twisto má nových majiteľov. Austrálsky Zip, ktorý pred 2 rokmi kúpil Twisto za 150 miliónov a mal s ním veľké plány, ho teraz predal tureckej spoločnosti Param s veľkou stratou. V máji 2021, keď spoločnosť Twisto kupovala Zip, stála jedna akcia približne sedem austrálskych dolárov a postupne klesla pod pol dolára, kde je teraz. Spoločnosť Twisto ani Param sa v súčasnosti nechcú k fúzii vyjadriť. 

Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže uložil spoločnosti Tescoma pokutu 63 miliónov Kč za dlhoročné porušovanie českých a európskych pravidiel hospodárskej súťaže. Podľa zistení úradu spoločnosť Tescoma v období od 3. decembra 2015 do 15. júna 2021 stanovila pre svojich zákazníkov tzv. minimálne maloobchodné ceny, za ktoré predávala svoj tovar konečným spotrebiteľom. Odberatelia preto nemohli predávať tovar lacnejšie, ako stanovila spoločnosť Tescoma, čím obmedzila hospodársku súťaž.

Zalando spustilo novú funkciu, ktorá zákazníkom umožňuje využiť odporúčanie veľkosti na základe ich jedinečných mier. Zalandu stačia dve fotografie v priliehavom oblečení zhotovené ich zariadením a dokáže predpovedať telesné miery zákazníka a pomôcť mu nájsť správne padnúce oblečenie. Vďaka tejto funkcii spoločnosť znížila počet vrátených produktov z dôvodu nesprávneho určenia veľkosti o 10 % v porovnaní s tovarom bez odporúčania veľkosti.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Rýchlovky:

Značka Botas, ktorú začiatkom roka prevzala spoločnosť Vasky, prichádza s novou vizuálnou identitou. Zákazníci si budú musieť na nový dizajn obuvi ešte niekoľko mesiacov počkať, ale model Classic sa dá kúpiť v predpredaji. 

Spoločnosť Amazon chce v Holandsku otvoriť distribučné centrum s rozlohou 100 000 m2. Objednávky sa doteraz vybavovali z doručovacieho centra na letisku Schiphol.

Footshop prichádza s dlhodobým projektom vlastnej značky ponožiek Footshop Sneaker Socks. Tvárami novej série sú česká tenistka Markéta Vondroušová, ktorá je aktuálnou wimbledonskou šampiónkou, a profesionálny skateboardista a YouTuber David Luu.

Spoločnosti Bezvavlasy prudko rastú tržby a zisk. Akcie získali desiatky percent. Celkové tržby spoločnosti dosiahli v období od začiatku januára do konca júna 347,2 milióna Kč, čo predstavuje medziročný nárast o takmer 60 %. 

Pražská sieť bezobalových predajní potravín a drogérie Bezobalu končí. Z troch existujúcich predajní by podľa zástupcov rovnomennej neziskovej organizácie mohla zostať len tá v Prahe 6. Rozhodnutie ukončiť činnosť odôvodnili náročnou ekonomickou situáciou.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením
6 min. čítanie

Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením

Pozrite sa na príklady ako využiť aplikáciu WhatsApp for Business na zvýšenie predajov. Shein začína ponúkať zánovné položky. Zhrnuli sme najzaujímavejšie májové udalosti a pridali k nim vlastný pohľad na vec.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+