Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
4 min. čítanie

Týždenný sumár: Footshop s vlastnými ponožkami, Twisto má nových majiteľov z Turecka a Zalando zistí vaše miery podľa fotiek

Prinášame vám ďalší týždenný sumár ecommerce noviniek. Značka Botas prichádza s novou vizuálnou identitou. Footshop vyrába vlastnú značku ponožiek a zisk e-shopu s erotickými pomôckami Růžovýslon.cz stúpol medziročne o 100 %.

Týždenný sumár: Footshop s vlastnými ponožkami, Twisto má nových majiteľov z Turecka a Zalando zistí vaše miery podľa fotiek

Prehľad noviniek

Ostravský e-shop s erotickými pomôckami, spodnou bielizňou a ďalším tovarom Růžovýslon.cz, zaznamenal nebývalý obchodný rozmach. V minulom roku jeho tržby prvýkrát prekročili 200 miliónov Kč (8,3 mil. eur). Čistý zisk spoločnosti vzrástol o viac ako 100 %. Spoločnosť je jedným z najväčších inzerentov spomedzi všetkých hráčov na erotickom trhu, pričom objem reklamy sa pohybuje v desiatkach miliónov korún.

Miki Plichta bol ďalším hosťom v našom štúdiu. Tento Linkedin mág nám porozprával, prečo Linkedin už dávno nie je iba náborovým miestom. Ako mať správne nastavený profil? Čo a kedy publikovať? A čo je to marketingový pragmatizmus? Nenechajte si ujsť tento zaujímavý rozhovor.

Miki Plichta 

Týždenný podcast UPdate

Twitter začal vyplácať tvorcom podiel z príjmov z reklamy, no zdá sa, že na peniaze Elona Muska môžu dosiahnuť len celebrity – CPM je nastavené príliš prísne. Používatelia Twitteru, ktorí si predplatili službu Twitter Blue a za posledné tri mesiace získali viac ako päť miliónov zobrazení tweetov mesačne, sa môžu tešiť. V prvom kole sa rozdá viac ako päť miliónov dolárov, ktoré Twitter vyplatí prostredníctvom svojej platformy Stripe. 

Čínske trhoviská Shein a Temu sú v Británii stále populárnejšie. Na túto skutočnosť doplácajú spoločnosti Amazon a eBay. Podľa agentúry pre prieskum trhu GWS od začiatku tohto roka Amazonu ubudol milión denných mobilných zákazníkov, eBayu dokonca takmer dva milióny. Medzitým Shein a Temu útočia na priečky najčastejšie sťahovaných aplikácií v krajine.

Český startup Twisto má nových majiteľov. Austrálsky Zip, ktorý pred 2 rokmi kúpil Twisto za 150 miliónov a mal s ním veľké plány, ho teraz predal tureckej spoločnosti Param s veľkou stratou. V máji 2021, keď spoločnosť Twisto kupovala Zip, stála jedna akcia približne sedem austrálskych dolárov a postupne klesla pod pol dolára, kde je teraz. Spoločnosť Twisto ani Param sa v súčasnosti nechcú k fúzii vyjadriť. 

Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže uložil spoločnosti Tescoma pokutu 63 miliónov Kč za dlhoročné porušovanie českých a európskych pravidiel hospodárskej súťaže. Podľa zistení úradu spoločnosť Tescoma v období od 3. decembra 2015 do 15. júna 2021 stanovila pre svojich zákazníkov tzv. minimálne maloobchodné ceny, za ktoré predávala svoj tovar konečným spotrebiteľom. Odberatelia preto nemohli predávať tovar lacnejšie, ako stanovila spoločnosť Tescoma, čím obmedzila hospodársku súťaž.

Zalando spustilo novú funkciu, ktorá zákazníkom umožňuje využiť odporúčanie veľkosti na základe ich jedinečných mier. Zalandu stačia dve fotografie v priliehavom oblečení zhotovené ich zariadením a dokáže predpovedať telesné miery zákazníka a pomôcť mu nájsť správne padnúce oblečenie. Vďaka tejto funkcii spoločnosť znížila počet vrátených produktov z dôvodu nesprávneho určenia veľkosti o 10 % v porovnaní s tovarom bez odporúčania veľkosti.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Rýchlovky:

Značka Botas, ktorú začiatkom roka prevzala spoločnosť Vasky, prichádza s novou vizuálnou identitou. Zákazníci si budú musieť na nový dizajn obuvi ešte niekoľko mesiacov počkať, ale model Classic sa dá kúpiť v predpredaji. 

Spoločnosť Amazon chce v Holandsku otvoriť distribučné centrum s rozlohou 100 000 m2. Objednávky sa doteraz vybavovali z doručovacieho centra na letisku Schiphol.

Footshop prichádza s dlhodobým projektom vlastnej značky ponožiek Footshop Sneaker Socks. Tvárami novej série sú česká tenistka Markéta Vondroušová, ktorá je aktuálnou wimbledonskou šampiónkou, a profesionálny skateboardista a YouTuber David Luu.

Spoločnosti Bezvavlasy prudko rastú tržby a zisk. Akcie získali desiatky percent. Celkové tržby spoločnosti dosiahli v období od začiatku januára do konca júna 347,2 milióna Kč, čo predstavuje medziročný nárast o takmer 60 %. 

Pražská sieť bezobalových predajní potravín a drogérie Bezobalu končí. Z troch existujúcich predajní by podľa zástupcov rovnomennej neziskovej organizácie mohla zostať len tá v Prahe 6. Rozhodnutie ukončiť činnosť odôvodnili náročnou ekonomickou situáciou.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+