Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Amazon a eBay strácajú britských zákazníkov v prospech Shein a Temu

Spoločnosti Amazon a eBay sa v Spojenom kráľovstve stretávajú s klesajúcim počtom používateľov mobilných aplikácií. Podľa agentúry pre prieskum trhu GWS od začiatku tohto roka Amazonu ubudol milión denných mobilných zákazníkov, eBayu dokonca takmer dva milióny.

Amazon a eBay strácajú britských zákazníkov v prospech Shein a Temu
Zdroj: Depositphotos

Odliv zákazníkov kvôli konkurencii

Spoločnosti Amazon a eBay sa v Spojenom kráľovstve stretávajú s klesajúcim počtom používateľov mobilných aplikácií. Podľa agentúry pre prieskum trhu GWS od začiatku tohto roka Amazonu ubudol milión denných mobilných zákazníkov, eBayu dokonca takmer dva milióny. Medzitým Shein a Temu útočia na priečky najčastejšie sťahovaných aplikácií.

Podľa spoločnosti GWS Research, ktorá uskutočnila prieskum medzi 5 200 Britmi, spoločnosť Amazon v januári tohto roka prilákala do svojej mobilnej aplikácie 9,3 milióna zákazníkov denne. Za šesť mesiacov tento počet klesol na 8,3 milióna. V spoločnosti eBay klesol počet denných používateľov aplikácie z necelých šiestich miliónov na 4,2 milióna. Zdá sa, že nakupujúci našli útočisko v Shein a Temu, nákupných aplikáciách čínskej výroby.

Týždenný podcast UPdate

Predajca rýchlej módy Shein zaznamenal v posledných mesiacoch zdvojnásobenie počtu používateľov z jedného na dva milióny. Temu sa medzitým podarilo prilákať 3,5 milióna používateľov denne jeden mesiac od predstavenia spoločnosti.

Podľa údajov spoločnosti GWS sa navyše nováčikovi darí udržiavať pozornosť používateľov najdlhšie: nakupujúci trávia v aplikácii priemerne okolo 18 minút denne.

Používatelia strávia v aplikácii Temu 18 minút denne.

Druhé miesto v tomto rebríčku obsadila resellingová platforma Vinted so 14 minútami pozornosti. V aplikáciách Amazon, eBay a Shein strávia nakupujúci v priemere 8 minút denne.

Shein a Temu v Európe

Spoločnosť Shein sa od minulého leta zameriava na európsky trh. V máji tohto roku otvorila čínska spoločnosť svoje európske sídlo v Dubline. V tom istom mesiaci otvorila v írskom hlavnom meste kanceláriu aj spoločnosť Temu, ktorú vlastní čínska spoločnosť PDD Holdings. Temu pôsobí na starom kontinente len od jari. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+