Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Erotický e-shop Ružový slon prekročil dôležitú hranicu

Ostravský e-shop s erotickými pomôckami, spodnou bielizňou a ďalším tovarom Růžovýslon.cz, ktorého stopercentným vlastníkom je podnikateľ Adam Durčák (foto), zaznamenal nebývalý obchodný rozmach. V minulom roku jeho tržby prvýkrát prekročili 200 miliónov Kč (8,3 mil. eur).

Erotický e-shop Ružový slon prekročil dôležitú hranicu

Najvyššie tržby v histórii spoločnosti

Spoločnosť Růžový slon zarobila v roku 2022 202 miliónov Kč (8,3 mil. eur), čo predstavuje medziročný nárast o 34 miliónov.  Celý český trh elektronického obchodu sa pritom vlani prepadol o 12 %. Ešte v roku 2019 dosiahli tržby spoločnosti 47 miliónov Kč (1,9 mil. eur). Čistý zisk Ružového slona vlani vyskočil zo 6,4 milióna Kč na 13,3 milióna Kč (550 tisíc eur).

Ružový slon, “skupina nadšencov, ktorí majú radi sex a všetko okolo neho”, je na trhu od roku 2010. V súčasnosti zahŕňa dve kamenné predajne v Prahe a Havířove. Záujemcom o erotiku ponúka výber niekoľkých tisícok produktov a pripravila aj stovky inštruktážnych a inšpiratívnych videí. Medzi najpredávanejší tovar patria vibrátory, masturbátory, erekčné krúžky a vákuové pumpy. Spoločnosť je tiež jedným z najväčších inzerentov spomedzi všetkých hráčov na erotickom trhu, pričom objem reklamy sa pohybuje v desiatkach miliónov korún v cenníkových cenách. Zvýšené investície do marketingu sú jedným z faktorov rastu obchodných výsledkov.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Najviac e-shopov je v Bratislavskom kraji, najvyššie obraty majú v Žilinskom
2 min. čítanie

Najviac e-shopov je v Bratislavskom kraji, najvyššie obraty majú v Žilinskom

Počet e-shopov rastie vo všetkých krajoch, zvyšujú sa aj ich obraty. „V prvých 9 mesiacoch 2023 fungovalo v Bratislavskom kraji na Shoptete vyše 1 330 online obchodov. Ide o suverénne najvyšší počet na Slovensku, a to aj v prepočte na počet obyvateľov,“ konštatuje Ivo Mrena, Country Lead pre Slovensko, zo spoločnosti Shoptet, ktorá zabezpečuje fungovanie […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+