3 min. čítanie

Týždenný sumár Ecommerce Bridge

Dnes vám prezradíme názor predsedu Tesca Johna Allana na aktuálne praktiky dodávateľov, bude reč o službe Amazon Smile a prezradíme niečo o novom online trhovisku, ktoré otvorí Kaufland už v tomto roku. 

Týždenný sumár Ecommerce Bridge

Prehľad noviniek

Po 10-tich rokoch končí Amazon Smile. Zákazníci Amazonu mohli darovať 0,5 % z hodnoty tovaru charitatívnej organizácii podľa vlastného výberu. Aj keď vyzbieraná suma presiahla pol miliardy dolárov, program nemá želaný účinok. Dôvodom je údajne viac ako milión organizácií, medzi ktoré sa peniaze museli rozdeliť. Každej organizácií sa preto ušlo v priemere iba 230 dolárov.

Podľa Johna Allana, predsedu Tesca sa dodávatelia snažia zneužiť nárast inflácie vo svoj prospech. Umelo zvyšujú ceny produktov s čím Tesco nesúhlasí. Presne z tohto dôvodu sa Tesco dostalo do sporu so spoločnosťou Heinz, následkom čoho obchod vo svojich prevádzkach dočasne pozastavil predaj kečupu tejto značky. Dodávatelia reagujú, že šéf Tesca žije v paralelnom vesmíre.

John Allan, chairman of Tesco

Internetový predajca potravín Rohlik.cz predstavuje sortiment hotových jedál pre vegánov The Green Garden. Nová produktová línia vznikla v spolupráci s rakúskou šéfkuchárkou Juliou Ulrich a spoločnosť hotové jedlá pripravuje vo svojom pražskom závode. Zákazníci môžu ochutnať už pripravené misy, wrapy, bagety alebo čisto zeleninové nátierky

Spoločnosť Spotify v pondelok oznámila prepúšťanie, ktoré sa dotkne viac ako 6 % jej globálnej pracovnej sily. Cieľom je zníženie nákladov, čím sa Shopify pripojilo k spoločnostiam ako Amazon, Microsoft či Google. Generálny riaditeľ spoločnosti Daniel Ek rozhodnutie vyhodnotil ako ťažké, ale nevyhnutné a za túto situáciu prevezme zodpovednosť.

Naše štúdio tentokrát navštívila sales manažérka Kaufland Global Marketplace pre Česko a Slovensko, Miroslava Birešová. Prezradila nám zaujímavosti o novom online trhovisku, ktoré vstúpi na trh už v tomto roku. Ako zmení pomery v e-commerce prostredí a čo nové prinesie? Ak chcete vedieť, aké požiadavky musí potencionálny predajca spĺňať, pozrite a vypočujte si určite celý rozhovor na ecommercebridge.sk

Miroslava Birešová, Kaufland

Miroslava Birešová, Sales manager Kaufland

Nemecký protimonopolný úrad vyšetruje poskytovateľa online platieb PayPal. Problémom má byť to, že PayPal obmedzuje konkurenciu a využíva dominantné postavenie tým, že predajcovia nemôžu na svojom webe zohľadniť alebo poukázať na lacnejšie platobné metódy ako je samotný PayPal. Ten pritom patrí medzi najdrahšie služby na trhu.

Vráťme sa ešte k Amazonu. Po USA a Spojenom kráľovstve spúšťa tento gigant leteckú nákladnú dopravu aj v Indii pod názvom Amazon Air. Nová služba ponúkne viac ako 110 letov do 70 krajín. Tento krok nasleduje po tom, ako Amazon koncom minulého roka otvoril prepravnú a logistickú sieť pre obchodníkov tretích strán. Bude Amazon v budúcnosti hlavným prepravcom zásielok na e commerce trhu? 

Spoločnosť Footshop a jej nová spoločnosť Queens úspešne ukončili ďalší finančný rok s obratom takmer 42 miliónov eur. Prevádzkový zisk sa pohybuje v kladných číslach a počet objednávok Footshopu sa zastavil na čísle 455 tisíc. Tento rok sa obe značky Footshop aj Queens budú sústrediť na zvyšovanie zisku a otváranie nových kamenných predajní. Nových predajní sa dočkáme aj v Bratislave či v Prahe.

Peter Hajduček, CEO Footshop

Kozmetika Angry Beards vypustila prvú televíznu reklamu. Animovaný spot beží od polovice januára na staniciach skupiny Nova. Majiteľ Tomáš Čech chce nazývať veci pravými menami a preto predstavuje značku ako “kozmetiku, ktorá má gule”. Ak ste najnovší počin agentúry Knowlimits ešte nevideli, nájdete ho na našom webe.

Ak sa vám tento formát noviniek z ecommerce páčil, môžete ho podporiť zdieľaním na vašich sociálnych sieťach. Novinky z ecommerce vám posielame každý pracovný deň aj formou newslettera, preto sa prihláste na jeho odber.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+