Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Amazon s novou leteckou flotilou. V Indii spúšťa službu Amazon Air

Amazon masívne investuje a zameriava sa na logistiku. Najnovším krokom posilňuje svoju logistickú infraštruktúru spustením nákladnej leteckej prepravy s názvom Amazon Air. India je pre spoločnosť Amazon kľúčovým zahraničným trhom, ale stále jej patrí “iba” druhá priečka.  

Amazon s novou leteckou flotilou. V Indii spúšťa službu Amazon Air

India je tretím trhom Amazonu s nákladnou leteckou prepravou

Spoločnosť začala s leteckou nákladnou prepravou v roku 2016, kedy nakúpila tridsať lietadiel Boeing. Službu spustila v USA a neskôr program testovala v Spojenom kráľovstve. India je tretím trhom, na ktorom Amazon využije leteckú prepravu na doručovanie zásielok. 

Maloobchodný predajca nadviazal spoluprácu s leteckou spoločnosťou Quikjet so sídlom v Bengalúre. Tá umožní firme urýchliť doručovanie tovaru v Dillí, Bombaji, Hajdarábade a Bengalúre. Amazon na doručovanie používa lietadlá typu Boeing 737-800.

Služba Amazon Air ponúkne viac ako 110 letov do 70 destinácií po celom svete a do svojich leteckých logistických kapacít investovala “stovky miliónov dolárov”.

Amazon bude doručovať zásielky tretích strán

Tento krok nasleduje po tom, ako spoločnosť Amazon koncom minulého roka otvorila svoju prepravnú a logistickú sieť pre obchodníkov tretích strán.

“Amazon India využíva svoju vlastnú infraštruktúru na doručovanie približne 80 – 85 % objednávok a túto doručovaciu sieť sprístupnil aj pre ostatných predajcov. Samotné doručovanie je podnikanie, ktoré môže v Indii dosiahnuť obrovský rozsah. Preto má zmysel, aby to začali robiť práve v Indii,” povedal Satish Meena, nezávislý analytik, ktorý sleduje sektor elektronického obchodu v krajine.

Stále na druhej priečke

India je pre Amazon jedným z kľúčových zahraničných trhov. Spoločnosť však stále zaostáva za svojím hlavným rivalom, spoločnosťou Flipkart (pozn.Flipkart patrí spoločnosti Walmart). Podľa analytikov spoločnosti Sanford C. Bernstein sa Amazonu v Indii len ťažko darí presadzovať v menších mestách a obciach.

Spoločnosť tiež minulý rok v Indii zrušila najmenej tri obchodné jednotky – veľkoobchodnú distribúciu Amazon Distribution, dodávku potravín Amazon Food a vzdelávaciu platformu Academy.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+