2 min. čítanie

Amazon s novou leteckou flotilou. V Indii spúšťa službu Amazon Air

Amazon masívne investuje a zameriava sa na logistiku. Najnovším krokom posilňuje svoju logistickú infraštruktúru spustením nákladnej leteckej prepravy s názvom Amazon Air. India je pre spoločnosť Amazon kľúčovým zahraničným trhom, ale stále jej patrí “iba” druhá priečka.  

Amazon s novou leteckou flotilou. V Indii spúšťa službu Amazon Air

India je tretím trhom Amazonu s nákladnou leteckou prepravou

Spoločnosť začala s leteckou nákladnou prepravou v roku 2016, kedy nakúpila tridsať lietadiel Boeing. Službu spustila v USA a neskôr program testovala v Spojenom kráľovstve. India je tretím trhom, na ktorom Amazon využije leteckú prepravu na doručovanie zásielok. 

Maloobchodný predajca nadviazal spoluprácu s leteckou spoločnosťou Quikjet so sídlom v Bengalúre. Tá umožní firme urýchliť doručovanie tovaru v Dillí, Bombaji, Hajdarábade a Bengalúre. Amazon na doručovanie používa lietadlá typu Boeing 737-800.

Služba Amazon Air ponúkne viac ako 110 letov do 70 destinácií po celom svete a do svojich leteckých logistických kapacít investovala “stovky miliónov dolárov”.

Amazon bude doručovať zásielky tretích strán

Tento krok nasleduje po tom, ako spoločnosť Amazon koncom minulého roka otvorila svoju prepravnú a logistickú sieť pre obchodníkov tretích strán.

“Amazon India využíva svoju vlastnú infraštruktúru na doručovanie približne 80 – 85 % objednávok a túto doručovaciu sieť sprístupnil aj pre ostatných predajcov. Samotné doručovanie je podnikanie, ktoré môže v Indii dosiahnuť obrovský rozsah. Preto má zmysel, aby to začali robiť práve v Indii,” povedal Satish Meena, nezávislý analytik, ktorý sleduje sektor elektronického obchodu v krajine.

Stále na druhej priečke

India je pre Amazon jedným z kľúčových zahraničných trhov. Spoločnosť však stále zaostáva za svojím hlavným rivalom, spoločnosťou Flipkart (pozn.Flipkart patrí spoločnosti Walmart). Podľa analytikov spoločnosti Sanford C. Bernstein sa Amazonu v Indii len ťažko darí presadzovať v menších mestách a obciach.

Spoločnosť tiež minulý rok v Indii zrušila najmenej tri obchodné jednotky – veľkoobchodnú distribúciu Amazon Distribution, dodávku potravín Amazon Food a vzdelávaciu platformu Academy.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+