Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
4 min. čítanie

Týždenný sumár Ecommerce Bridge

Pred nami je opäť týždenné resumé toho naj zo sveta ecommerce. Dnes si povieme o prvom televíznom spote českého predajcu leteniek Kiwi, pristavíme sa aj pri nemeckom Zalande, ktoré rozširuje svoje portfólio a Andrej Kajan z agentúry ui42 nám prezradí, ako vďaka umelej inteligencii možno znásobiť konverzný pomer eshopu.

Týždenný sumár Ecommerce Bridge

Prehľad noviniek

Mall Group zatvára všetky české predajne. Stane sa tak na konci mesiaca a posledné objednávky si zákazníci môžu vyzdvihnúť do 22. januára. Zatvorenie prevádzok je reakciou materskej spoločnosti Allegro na finančnú situáciu skupiny. Predajne neprinášajú očakávané výsledky a na vyzdvihnutie objednávok ich využíva menej ako 15 % zákazníkov. O prácu príde 70 zamestnancov. 

zdroj: Mall

Tesco sa lúči s papierovými letákmi. Reťazec končí s distribúciou letákov v tlačenej podobe po viac ako 20 rokoch. Zákazníci budú mať akciovú ponuku aj naďalej k dispozícii v digitálnej podobe. Leták nájdu vo svojej aplikácii Clubcard alebo na webovej stránke tesco.sk. 

Google reaguje na najnovší počin spoločnosti OpenAI, ktorá v decembri predstavila ChatGPT. Jazykový model strojového učenia dokáže odpovedať na otázky a môže zmeniť spôsob, akým ľudia vyhľadávajú informácie. Vyhľadávač Google sa cíti ohrozený a spoločnosť uviedla, že texty vytvorené nástrojmi umelej inteligencie považuje za spam a stránkam, na ktorých ich nájde, zníži ranking. 

Jeden z najväčších predajcov leteniek v Európe, české Kiwi, prichádza s prvým televíznym spotom vôbec. Odkazuje na najnovšiu technológiu Kiwi-code, ktorá vďaka špeciálnemu algoritmu dokáže nájsť letenky a cesty, ktoré nebudú dostupné nikde inde. Pätnásť sekundové spoty budú najbližších 8 týždňov bežať na Discovery Channel, vybraných televíznych kanáloch skupiny Prima a televíziách Óčko a Seznam.

Najväčší tuzemský aukčný portál Aukro.cz  mení vedenie. Nový generálny riaditeľ Peter Topor prichádza z košickej firmy GymBeam a skúsenosti zbieral  aj v Shoptete a Footshope. Súčasný CEO Jan Sadílek pokračuje v Aukro. Prevezme oblasť zberateľstva a starožitnosti a stane sa marketingovým riaditeľom portálu. 

zdroj: Peter Topor

Andrej Kajan je CEO známej spoločnosti ui42, ktorá sa venuje marketingu, e-shopom, UX a vyvíja tiež vlastné digitálne produkty. Jedným z nich je originálny model umelej inteligencie, ktorá pomáha podnikateľom v e-commerce dosahovať lepšie výsledky. Téme umelej inteligencie v eshopoch sme venovali aj náš posledný rozhovor. Dozviete sa v ňom aj to, ako vďaka AI (umelej inteligencii) môžete znásobiť konverzný pomer vo vašom e-shope.

Jedna z prvých spoločnosti zameraná na predaj predplatného kozmetiky BirchBox údajne končí. Koncom roka 2022 spoločnosť oznámila, že v súčasnosti už nebude spracovávať predplatné ani posielať tovar. Od konca novembra neaktualizovala svoje sociálne siete a posledný príspevok na blogu je z októbra. Objavili sa správy, že spoločnosť Birchbox skúma možnosť podania žiadosti o ochranu pred bankrotom. Deje sa tak ani nie dva roky potom, čo spoločnosť zmenila majiteľa. 

Nemecký eshop Zalando opäť rozširuje ponuku a bude predávať hračky. Zákazníci si nájdu viaceré podkategórie vrátane plyšových hračiek, bábik a autíčok pre malé deti. Pre staršie deti sú k dispozícií puzzle, kostýmy, či stavebnice Lego. Nová kategória bude dostupná na všetkých trhoch spoločnosti vrátane Slovenska.

zdroj: Pexels

Kytary.cz dosiahli významnú métu. Spoločnosť Audio Partner, ktorá eshop prevádzkuje, vygenerovala v roku 2021 tržby vo výške viac než miliardu Kč. Medziročný nárast predstavuje viac ako 100 miliónov českých korún a čistý zisk spoločnosti sa zvýšil na celkových 29 miliónov. Internetový obchod, ktorý pred dvadsiatimi rokmi založili Vladimír Myslík a Jan Pils v panelákovej kočikárni, je dnes jednotkou v predaji hudobných nástrojov v Česku. 

Dnes sa lúčime inšpiratívnym príbehom z USA. Majiteľ deratizačnej firmy a Tiktoker v jednom, Rory McCarty zorganizoval finančnú zbierku pre najstaršieho pokladníka Walmartu. Vdovec  a veterán námorníctva Butch Marion, môže tak v 82 rokoch konečne odísť na zaslúžený odpočinok. Vďaka videám, ktoré sa na TikToku stali virálnymi a ochote ľuďom sa pre Mariona podarilo vyzbierať viac ako 100 000 dolárov.

Sme v závere. Ak nás chcete podporiť pri ďalšej tvorbe, odoberajte aj náš newsletter, aby vám nič dôležité neuniklo.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Nákupné správanie Indov sa mení
2 min. čítanie

Nákupné správanie Indov sa mení

Čína už nie je najľudnatejšou krajinou. V roku 2022 ju predbehla India s viac ako 1,43 miliardami ľudí. Sledovať zmenu spotrebiteľského správania v najobývanejšej krajine preto môže byť dobrý indikátor toho, kam sa uberá nákupné správanie.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+