2 min. čítanie

TikToker vyzbieral 100 000 USD. Najstarší pokladník Walmartu ide konečne na dôchodok

82-ročný pokladník spoločnosti Walmart odpracoval minulú stredu svoju poslednú zmenu. Stalo sa tak vďaka majiteľovi deratizačnej firmy a TikTokerovi, ktorý pomohol vyzbierať viac ako 100 000 dolárov pre deduška a veterána amerického námorníctva. 

TikToker vyzbieral 100 000 USD. Najstarší pokladník Walmartu ide konečne na dôchodok

Dvaja muži, TikTok a GoFundMe

Prinášame milý príbeh o nezištnej pomoci, ktorá je možná vďaka ľudskosti a technologickému pokroku. Vdovec Butch Marion z Cumberlandu v štáte Maryland mohol konečne odísť do dôchodku po tom, čo dostal šek na 108 682 dolárov vďaka online darom od spoločnosti GoFundMe. Finančnú zbierku zorganizoval Rory McCarty, ktorého príspevky o vdovcovi Marionovi sa stali na TikToku virálnymi. 

“Ako zamestnávateľ si uvedomujem aké je dnes náročné nájsť dobrých pracovníkov. Keď som videl tohto malého staršieho muža, ako stále pracuje 8 až 9-hodinové zmeny, bol som ohromený,” napísal McCarty na stránke GoFundMe. 

Na videu, ktoré zdieľala stanica Fox 5 Washington DC, je vidieť, ako Marion odchádza zo svojej poslednej zmeny, nesie balóny a vchádza na parkovisko plné priateľov a blízkych, ktorí tlieskajú a povzbudzujú na oslavu jeho odchodu do dôchodku. Neskôr Marion prijíma šek od McCartyho, pričom obaja muži majú slzy na krajíčku. 

 

Sedieť pri rieke, dať si pivo a užívať si život

McCarty, ktorý vlastní deratizačnú firmu s názvom Bug Boys, si získal priaznivcov na TikToku vďaka videám, v ktorých zbavuje domy strašidelného hmyzu. Jeho príspevok, v ktorom predstavil Mariona, získal v priebehu niekoľkých dní viac ako 3,3 milióna zobrazení. 

“Chcel som pomôcť tomuto veteránovi, aby mohol zvyšok života tráviť so svojimi deťmi na Floride a nemusel stáť na nohách každý deň 8 hodín v kuse,” napísal McCarty na GoFundMe.

Od Marionovho odchodu na dôchodok sa na stránke GoFundMe vyzbieralo ďalších 12 500 dolárov od darcov. Pokiaľ ide o jeho plány do budúcna, spoločnosť Fox 5 uviedla, že Marion “chce už len oddychovať, sedieť pri rieke, dať si pivo a užívať si dôchodok.”

Týždenný podcast UPdate
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+