Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Po veľkej sláve prichádza koniec. Čo sa deje v Birchboxe?

Americká spoločnosť s predplatným kozmetiky BirchBox údajne končí. Nie je tomu ani dva roky, čo spoločnosť zmenila majiteľa.

Po veľkej sláve prichádza koniec. Čo sa deje v Birchboxe?

Pionierky s predplateným tovarom

Študentky Harvardu Katia Beauchamp a Hayley Barna prišli s nápadom, ktorý mal významný podiel na vzniku nového ecommerce segmentu. V roku 2010 založili spoločnosť Birchbox, predávali predplatné kozmetiky a rýchlo sa dostali na pomyselný vrchol. Ich box s kozmetikou spôsobil ošiaľ a stal sa inšpiráciou pre mnohé spoločnosti, ktoré nasledovali ich príklad. Birchbox sa stala pojmom, ale o 12 rokov neskôr je všetko inak. 

Koncom roka 2022 spoločnosť oznámila, že v súčasnosti už nebude spracovávať predplatné ani posielať tovar. Od konca novembra neaktualizovala svoje sociálne siete a posledný príspevok na blogu je z októbra. Podľa WWD sa v USA objavili správy, že spoločnosť Birchbox skúma možnosť podania žiadosti o ochranu pred bankrotom.

Problémy a predaj spoločnosti

V čase najväčšej slávy mala značka hodnotu približne 500 miliónov dolárov a 2,5 milióna aktívnych predplatiteľov na celom svete. Už niekoľko rokov sa však objavujú správy, že spoločnosť má problémy. 

Birchbox bola na pokraji predaja už niekoľkokrát, naposledy v roku 2018. Rokovania so spoločnosťou QVC nakoniec stroskotali. V období pandémie, keď sa e-shopom mimoriadne darilo, sa situácia v spoločnosti paradoxne zhoršila. V novembri 2021 nakoniec kúpila Birchbox spoločnosť FemTec Health a to naozaj výhodne. Výška transakcie predstavovala 45 miliónov dolárov, pričom ešte tri roky dozadu sa hovorilo o sume 400 miliónov dolárov. Generálna riaditeľka Katia Beauchamp predala všetky svoje akcie a firmu opustila. V súčasnosti je generálnou riaditeľkou spoločnosti Victoria Beckham Beauty.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+