2 min. čítanie

Videohra ako výkladná skriňa značky? Gen Z to vníma pomerne pozitívne

Videohry zohrávajú v životoch mladých ľudí vo veku 18 – 25 rokov zásadnú úlohu. Ovplyvňujú ich sociálne interakcie, sebavyjadrenie a v konečnom dôsledku aj spojenie so značkami.

Videohra ako výkladná skriňa značky? Gen Z to vníma pomerne pozitívne
Zdroj: Depositphotos

Prieskum štúdia ZBD Gen Z Gamer Study, ktorý monitoroval viac ako 2 000 hráčov z Generácie Z v USA, ponúka postrehy, ktoré môžu využiť aj e-commerce podniky so snahou o spojenie s touto vplyvnou demografickou skupinou.

Hra ako autentické zapojenie

Pre Gen Z nie sú videohry len zábavou. “Hranie poskytuje jedinečný priestor pre autentické angažovanie” – uviedlo 65 % respondentov, ktorí hrajú hry viac ako tri hodiny denne. 72 % opýtaných cíti, že v online priestore môžu byť sami sebou.

E-commerce značky môžu toto využiť vytváraním autentických, komunitou riadených marketingových stratégií, ktoré rezonujú s túžbou Gen Z po autenticite.

Ekonomický potenciál a návyky

Odhadovaná kúpna sila Gen Z presahuje v USA 360 miliárd dolárov. Nie sú teda len oddanými hráčmi, ale aj aktívnymi kupcami. Pritom 53 % respondentov investuje viac ako 20 dolárov mesačne do hier a 54 % má herné predplatné. Zároveň je nutné dodať, že ekonomické obavy majú vplyv aj výdavky Gen Z.

Inovatívna interakcia so značkou

Hranie ponúka úrodnú pôdu pre inovatívne interakcie so značkou.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

“S mnohými hrami, ktoré sa rozšírili do rôznych médií, naši hráči vyjadrili túžbu vidieť svoje obľúbené herné značky vo filmoch alebo televíznych šou (57 %), na fyzických miestach (51 %) a na oblečení a suveníroch (49 %). Na druhej strane, úžasných 81 % už hralo alebo by hralo videohru, ktorá je úplne založená na nehracej značke, ako je napríklad Nikeland v Robloxe, alebo Lego Fortnite,” uvádza správa.

Okrem toho, 67 % by dôverovalo značke viac, ak by ju podporili influenceri, ktorých sledujú.

Odmena za reklamu a stratu súkromia

Zatiaľ čo 50 % hráčov považuje reklamy za trochu otravné, ale prijateľné v bezplatných hrách, 43 % tvrdí, že reklamy ničia zážitok z hry. Zaujímavé je, že 74 % by bolo otvorenejších reklamám, ak by boli odmenení Bitcoinom.

Ochrana osobných údajov je výkričníkom pre hráčov Gen Z. 42 % verí, že veľké herné spoločnosti majú príliš veľa údajov. Transparentné postupy pri využívaní osobných údajov v rámci e-commerce by mohli oslovili túto skupinu citlivú na súkromie.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+