2 min. čítanie

Amazon končí s doručovaním potravín v Indii

Spoločnosť Amazon do konca roka ukončí svoju činnosť v oblasti doručovania potravín v Indii. Maloobchodný predajca sa tak sťahuje z trhu v hodnote 20 miliárd USD, do ktorého vstúpil pred necelými tromi rokmi.

Amazon končí s doručovaním potravín v Indii

Spoločnosť opúšťa 20 miliardový trh

Amazon ukončí 29. decembra v Indii činnosť v oblasti dodávok potravín pod názvom Amazon Food. Službu Food in India spustil v máji 2020 v niektorých častiach Bengalúru. Neskôr spoločnosť rozšírila službu po celom meste a spojila sa s ďalšími reštauráciami, ale nikdy túto platformu intenzívne nepropagovala.

“Zákazníci nám už nejaký čas hovoria, že by si okrem nákupu všetkých ostatných základných vecí radi objednali aj hotové jedlá cez Amazon. To je obzvlášť dôležité v súčasnosti, keď zostávajú doma v bezpečí,” uviedla spoločnosť v čase spustenia predaja potravín.

Podľa spoločnosti Sanford C. Bernstein sa odhaduje, že indický trh doručovania potravín bude mať do troch rokov hodnotu 20 miliárd dolárov. 

Amazon zaostáva za konkurentom Walmart

Toto oznámenie je súčasťou širšej reštrukturalizácie spoločnosti v Indickom regióne. Začiatkom tohto týždňa oznámila, že na budúci rok ukončí aj svoju edtech službu Academy.

Spoločnosť Amazon uviedla: “Tieto rozhodnutia neberieme na ľahkú váhu. Programy ukončujeme postupne, aby sme sa postarali o súčasných zákazníkov a partnerov a počas tohto prechodu podporujeme našich dotknutých zamestnancov. “

India je pre Amazon kľúčovým zahraničným trhom, do ktorého už investovala viac ako 6,5 miliardy USD. Podľa nedávnej správy spoločnosti Sanford C. Bernstein však spoločnosť zaostáva za spoločnosťou Walmart Flipkart a snaží sa presadiť v menších indických mestách a obciach.

Hrubý objem tovaru spoločnosti Amazon v krajine v roku 2021 predstavoval 18 až 20 miliárd USD. Stále však zaostáva za 23 miliardami USD spoločnosti Flipkart, uviedli analytici v správe pre klientov.

Aktualizované:

Po tom, čo spoločnosť Amazon ukončila svoju službu Amazon Academy a službu doručenia potravín Amazon Food, ukončila tento týždeň aj svoju vertikálnu distribúciu veľkoobchodných produktov. Tento podnik pôsobil v Karnatake a zabezpečoval prepojenie medzi veľkoobchodnými a maloobchodnými predajcami. Hovorca spoločnosti Amazon tento krok potvrdil, ale uviedol, že spoločnosť je naďalej odhodlaná pracovať v Indii. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením
6 min. čítanie

Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením

Pozrite sa na príklady ako využiť aplikáciu WhatsApp for Business na zvýšenie predajov. Shein začína ponúkať zánovné položky. Zhrnuli sme najzaujímavejšie májové udalosti a pridali k nim vlastný pohľad na vec.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+