2 min. čítanie

Zinkasovať 7 miliónov za 30 sekúnd? Aj to je Super Bowl

Športové podujatie roka sa blíži. Už 12. februára sa uskutoční 57. ročník Super Bowlu, ktorý je okrem iného výkladnou skriňou reklamných kampaní. Inak tomu nebude ani tento rok. 

Zinkasovať 7 miliónov za 30 sekúnd? Aj to je Super Bowl

Fox namiesto NBC

Vysielacie práva získala televízna stanica Fox, ktorá stanovuje ďalší rekord v cene reklamného priestoru. Podľa zákulisných informácií údajne požaduje viac ako sedem miliónov dolárov za 30-sekundový slot. Dokonca aj inzerenti, ktorí si kúpia viac priestoru alebo majú dlhodobé partnerstvo so spoločnosťou Fox, môžu “vyjednať” ceny medzi šiestimi a siedmimi miliónmi dolárov.

Pre porovnanie, počas minuloročného ročníka bola priemerná cena 30-sekundového vstupu 6,5 milióna dolárov. V tom čase vysielanie prenášala sieť NBC, ktorá podľa výpočtov výskumnej agentúry Kantar zarobila približne 434,5 milióna dolárov.

Ani rekordná cena neodradila zadávateľov reklamy. Už v septembri minulého roka zástupcovia siete Fox oznámili, že 95 % kapacity je vypredaných.

Apple namiesto Pepsi

Apple music vystrieda spoločnosť Pepsi, ktorá bola sponzorom polčasovej šou poslednú dekádu. Podľa denníka Sports Business Journal zaplatí 50 miliónov dolárov ročne za päťročnú zmluvu.

V prípade služby Apple Music to dáva zmysel. Väčšia viditeľnosť jej pomôže konkurovať službe Spotify v boji o poslucháčov streamovanej hudby. Banka J.P. Morgan očakáva, že Apple Music dosiahne 110 miliónov predplatiteľov  do roku 2025.

Týždenný podcast UPdate

Koho môžeme očakávať?

Už po dvadsiaty tretí raz sa na Super Bowl objaví značka čipsov Doritos, ktorá si najala tajnú celebritu pre novinku Sweet & Tangy BBQ. Tretí rok dá o sebe vedieť aj značka DraftKings, ktorá si najala komika Kevina Harta.

Niekoľko spoločnosti čaká naopak premiéra. Svoju prvú kampaň uvedie stávková spoločnosť FanDuel, ktorá angažovala šampióna Super Bowlu Roba Gronkowského. Ak sa mu počas reklamnej prestávky v tretej štvrtine podarí dať gól z 25 metrov, každý, kto si naň staví, si prostredníctvom stávkovej kancelárie FanDuel rozdelí výhru 10 miliónov dolárov. 

Kratší 30-sekundový spot si objednala pivovarnícka skupina Molson Coors. Spoločnosť zatiaľ nezverejnila, ktorú produktovú radu bude propagovať. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+