2 min. čítanie

Zalando, About You a Net-a-Porter prichádzajú s platformou udržateľnosti

Spoločnosti Zalando, ABOUT YOU a NET-A-PORTER sa spojili, aby vytvorili vzdelávaciu platformu, ktorá pomôže ich obchodným partnerom pri stanovovaní klimatických cieľov.

Zalando, About You a Net-a-Porter prichádzajú s platformou udržateľnosti

Vzdelávanie v oblasti merania emisií

Platforma udržateľnosti pomôže partnerom značky bezplatne znížiť emisie skleníkových plynov. Program ponúkne “postupné vzdelávanie” v oblasti merania emisií a stanovovania klimatických cieľov v súlade s iniciatívou Science Based Targets. 

Pilotný projekt s vybranými partnermi má štartovať na jeseň tohto roka. V roku 2023 sa platforma spustí pre všetkých partnerov značky. Podľa spoločností by platforma mohla byť v budúcnosti dostupná pre všetky módne značky a maloobchodníkov, ktorí o ňu prejavia záujem.

Spoločnosť Zalando ročne vypúšťa milióny ton CO2 

Zalando, About You a Noox Net-a-Porter patria k najväčším online predajcom módy. Zalando  dokáže mesačne osloviť 48 miliónov zákazníkov, About You približne 30 miliónov a predajca luxusnej módy Net-a-Porter generuje mesačne viac ako 5 miliónov zákazníkov.

Módny priemysel patrí medzi odvetvia, ktoré životné prostredie zaťažujú najviac a nesie zodpovednosť za približne 10 % celosvetových emisií. Odhaduje sa, že Zalando, najväčší z troch maloobchodných predajcov módy, vypúšťa ročne 5 až 6 miliónov ton Co2.

Väčšinu emisií spoločnosti Zalando produkujú práve partneri z radov značiek, ktorí na marketplace predávajú. Aj preto si tento e-commerce gigant stanovil cieľ, aby 90 % partnerov malo do roku 2025 vedecky podložené klimatické ciele. Nová platforma je “kľúčovou iniciatívou na dosiahnutie tohto cieľa”, ako uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Zalando David Schneider.

Generálny riaditeľ spoločnosti Yoox Net-a-Porter Geoffroy Lefebvre komentuje: “Náš záväzok v oblasti klímy sa dá realizovať len prostredníctvom inovatívneho partnerstva. Spoluprácou so spoločnosťami ABOUT YOU a ZALANDO môžeme spoločne presadzovať dôslednejší prístup v našom úsilí o znižovanie emisií v oblasti luxusu a módy.”

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli
2 min. čítanie

Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli

Európska komisia (EK) odmietla návrh spoločnosti Booking Holdings na prevzatie švédskeho konkurenta eTraveli za 1,63 miliardy eur. Dôvodom rozhodnutia je obava, že spojenie by mohlo viesť k ešte väčšej dominancii firmy Booking medzi internetovými cestovnými agentúrami a v konečnom dôsledku by mohlo zvýšiť náklady pre hotely a zákazníkov.   Narušenie hospodárskej súťaže? Európska komisia argumentovala, […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce
2 min. čítanie

Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce

TikTok plánuje zadotovať zľavy pre americké e-commerce značky, ktoré použijú TikTok Shop počas predajov v rámci Black Friday a Cyber Monday. TikTok Shop je ambiciózna novinka tejto platformy. “Prinesie videá s možnosťou nakupovania a LIVE streamy priamo do informačných kanálov For You a poskytne značkám, obchodníkom a tvorcom nástroje na priamy predaj prostredníctvom nakupovateľného obsahu […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Nemecký eBay ruší platby v hotovosti
2 min. čítanie

Nemecký eBay ruší platby v hotovosti

Predajcovia na platforme eBay v Nemecku nedávno dostali novú aktualizáciu pravidiel, ktorá sa týka prijímania hotovostných platieb od zákazníkov pri osobnom prevzatí objednávky. S novým pravidlom už nie je možné využiť platbu v hotovosti pri vyzdvihnutí. Napriek tomu je stále dostupná možnosť Click & collect, ale platby musia prebehnúť cez “existujúce štandardné spracovanie platieb”. Platby […]

Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+