6 min. čítanie

Tieto nástroje vám pomôžu jednoducho si vytvoriť logo online

Každá značka, či už predávate produkt, alebo ponúkate službu, musí mať vlastnú tvár, charakter a vizuálnu identitu. Správnym a konzistentným používaním týchto grafických prvkov sa stávate jednoducho odlíšiteľnými od konkurencie. Logo je najdôležitejšou časťou identity značky a predstavuje jeden z prvých grafických prvkov, s ktorými sa vaši zákazníci dostanú do kontaktu. Preto by ste mali k jeho tvorbe pristupovať veľmi zodpovedne. >>> ? POZRITE SI MEGA POROVNANIE 13 NÁSTROJOV NA TVORBU LÔG ? <<<

Michal Salva Michal Salva
Creative director v daren&curtis
Tieto nástroje vám pomôžu jednoducho si vytvoriť logo online

Ideálnym postupom pri tvorbe loga je oslovenie kvalitného grafického dizajnéra alebo agentúry, ktorá má s vytváraním značiek viac skúseností. Tento prístup si, samozrejme, vyžaduje viac času aj financií. Pokiaľ máte vlastnú predstavu a dostatok odvahy, môžete vyskúšať niektorý z nižšie uvedených nástrojov, ktoré umožňujú vytvorenie loga online. Navyše je ich použitie zadarmo.

Čím začať a ako si vytvoriť logo? Najprv si pozrite, aké logá má vaša konkurencia. Keď budete mať prieskum trhu za sebou, pustite sa do návrhu. Na začiatok je dobré mať nápad a predstavu, ako by malo logo vyzerať, čo by malo symbolizovať alebo aké hodnoty firemnej filozofie by malo vyjadrovať. Odporúčané offline nástroje sú pero, papier a brainstorming. Potom si už len stačí vybrať ten správny nástroj na vytvorenie loga online zadarmo.

Na začiatok je dobré mať nápad a predstavu, ako by malo logo vyzerať, čo by malo symbolizovať alebo aké hodnoty firemnej filozofie by malo vyjadrovať.

Canva

Začneme s Canvou, ktorú mnohí dobre poznajú ako obľúbený nástroj pre social media špecialistov. Rovnako tu však dokážete vytvoriť aj logo. Má drag’n’drop rozhranie, čo je skvelé pre ľudí bez grafických znalostí. Je to jednoduchý proces pozostávajúci z piatich krokov a na výber máte viac ako 100 vzorov, z ktorých si môžete vybrať. Výhodou je aj to, že Canva má aj mobilnú appku, ktorá vás neraz dokáže zachrániť, keď treba veci urobiť za pochodu. V základnej verzii je Canva úplne zadarmo, no ak v nej vidíte potenciál aj pre ďalšie oblasti využitia, zvážte aj pokročilejšiu verziu Canva for Work za $13 mesačne.

Týždenný podcast UPdate

Logaster

S týmto nástrojom si môžete vytvoriť logo v štyroch jednoduchých krokoch. Najprv vložíte meno firmy či projektu a zadáte aj odvetvie, do ktorého spadá. Ihneď potom získate náhľady konceptov, z ktorých si môžete vybrať. Ten vybraný si môžete upraviť farebne, zmeniť font písma, či použitú ikonu a tvorba loga je hotová. Ak vám stačí logo v menšom rozlíšení, je to zadarmo. Ak to potrebujete v lepšej kvalite, stačí doplatiť len $10 a je to.

>>> ? POZRITE SI MEGA POROVNANIE 13 NÁSTROJOV NA TVORBU LÔG ? <<<

Logo Makr

Tento nástroj vás ihneď privíta pomocným videonávodom, ako ho používať. Rozhranie je taktiež z kategórie drag’n’drop a samotná tvorba je rovnako jednoduchá. Avšak oproti predchádzajúcim možnostiam má svoje limity v dodatočnej úprave loga. V nižšom rozlíšení je logo taktiež zadarmo.

Tieto nástroje sú skvelou možnosťou práve pre tých, ktorí si riešenie na mieru u grafického dizajnéra zatiaľ nemôžu dovoliť.

Hipster Logo Generator

Päť jednoduchých krokov a šikovné logo je na svete. Je tu k dispozícii menej ikon na výber, no ak je vaše logo viac textové, tak práve tento program na vytvorenie loga online je ten správny. Opäť sa budeme opakovať s menším rozlíšením loga zadarmo. Väčšie rozlíšenie loga za $5 však taktiež nemôže odradiť.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

MarkMaker

Túto voľbu stále radíme do kategórie prototypov, no je v skutku úžasná. Na začiatok uvediete názov firmy či projektu a okamžite dostanete hromadu možností vzhľadu loga. Potom už len stačí lajkovať tie, čo sa vám pozdávajú. MarkMaker sa sám postupne naučí, čo sa vám páči. Keď nájdete to správne logo, stačí si ho už len zvoliť a doladiť detaily. Je to jedna z vôbec najjednoduchších možností tvorby loga online a zadarmo.

Vectr

Vectr je niečo ako veľmi zjednodušená verzia GIMP. Na jeho používanie nepotrebujete žiadne dizajnové skilly, no predsa je to o niečo náročnejšia možnosť ako tie ostatné. Fantastické je na tom to, že v ňom môžete pracovať online a rovnako si ho aj stiahnuť ako program do počítača zadarmo. Disponuje aj funkciou live editing, čo je skvelé pre kolaboráciu na tvorbe či zdieľaní progresu s ostatnými ľuďmi z firmy či projektu. Všetko, čo vytvoríte máte k dispozícii zadarmo aj vo veľkom rozlíšení. Rovnako majú aj užitočného sprievodcu programom a potrebné návody podľa potreby.

Logo Foundry

S touto možnosťou navrhnete logo online priamo z mobilu či tabletu. Disponuje viac ako 3000 symbolmi a ikonami na výber. Máte tu aj pokročilejšie textové možnosti. Rovnakom môžete nájsť inšpiráciu aj v rámci ich komunity dizajnérov. Tu je jednoduché video o tom, ako takýto proces tvorby vyzerá. Ak vám neprekážajú reklamy v appke či nepotrebujete dodatočne funkcie, je zadarmo. Za $7 si ale môžete odomknúť všetky jej funkcie.

>>> ? POZRITE SI MEGA POROVNANIE 13 NÁSTROJOV NA TVORBU LÔG ? <<<

Graphic Springs

Ďalší nástroj s rozsiahlou knižnicou vzorov a log na výber. Začnete uvedením názvu firmy či projektu, prípadne aj motta. Následne si zvolíte kategóriu log, ktorá vám zúži výber. Zvolenú možnosť stačí už len doladiť. Je tu aj zaujímavá možnosť filtrovania založeného na nových a populárnych logách, ktoré sú dostupné. Tu ale možnosti Graphic Springs nekončia. Ak by ste chceli začať od nuly, môžete si zvoliť len tvar či symbol a dodať logu dekoratívu podľa vlastnej predstavivosti. Používanie tohto softvéru je zadarmo, no na stiahnutie výsledného loga online si treba odložiť $20. Vzhľadom k možnostiam tohto nástroja je to ale aj napriek tomu výborná cena.

Týždenný podcast UPdate

Tailor Brands

Ako posledný vám predstavíme nástroj Tailor Brands. V prvom kroku mu ukážete, aké loga sa vám páčia vo všeobecnosti tým, že si volíte z dostupných návrhov. Po niekoľkých kolách sa vám zobrazí niekoľko konceptov loga v štýle, ktorý by sa vám mal páčiť. Vyberiete si jeden a jednoducho ho viete dotiahnuť k spokojnosti dodatočnými úpravami. Nepotrebujete žiaden dizajnový skill. Má síce aj drahšiu pro verziu, no pre prípad loga úplne postačí aj tá základná za $10 na rok. Ak vám stačí iba náhľad v malom rozlíšení, je to zadarmo.

Existuje mnoho polemík o tom, či sú takéto programy na vytvorenie loga správnou cestou, alebo nie. Na toto neexistuje univerzálna odpoveď a vždy treba brať do úvahy konkrétny prípad. Je potrebné uvedomiť si veľkosť a segment svojho podnikania, no netreba zabudnúť ani na ambície značky a nastavenú stratégiu. Logo zadarmo môže byť pre rýchle spustenie podnikania veľmi efektívne, no v budúcnosti sa môže značka stretnúť s nedostatkami ako slabá originalita, generická ikona, zlá čitateľnosť, vektorový formát loga a podobne. Nič však nie je nemožné. Za vyskúšanie to určite stojí.

>>> ? POZRITE SI MEGA POROVNANIE 13 NÁSTROJOV NA TVORBU LÔG ? <<<

Zdieľať článok
Michal Salva
Creative director v daren&curtis

Michal sa v daren&curtis venuje vedeniu kreatívneho tímu ale aj návrhom a realizácií komplexných kampaní pre menších a stredne veľkých klientov.

Tento článok ti prináša

daren&curtis

Daren & Curtis je fullservisová reklamná agentúra v Bratislave, zameraná na rast a rozvoj spoločností, ktoré chcú efektívne napĺňať svoje marketingové ciele. Ich poslaním je budovať značky, vytvárať efektívne reklamné kampane a prinášať svojim klientom nových zákazníkov.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo tvorí kľúč k brand loyalty?
2 min. čítanie

Čo tvorí kľúč k brand loyalty?

V rozvíjajúcom sa svete e-commerce, kde má váhu každý klik, je nevyhnutné pochopiť zložitosť spotrebiteľského správania. Rozsiahla správa The Science of Loyalty (Veda lojálnosti), za ktorou stojí spoločnosť Intuit, vniká hlboko do psychiky spotrebiteľov a ukazuje, čo stojí za vernosťou k značke.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+