Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Spotrebiteľská nálada v Nemecku rastie, ľudia chcú míňať viac

Spotrebiteľský barometer prináša pozitívne správy pre nemecký trh. Aktuálna hodnota barometra HDE predstavuje najvyššiu úroveň od novembra 2021. V súvislosti s rozpočtom spolkovej vlády však pretrváva neistota.

Spotrebiteľská nálada v Nemecku rastie, ľudia chcú míňať viac
Zdroj: Depositphotos

Spotrebiteľská nálada v Nemecku šla v decembri výrazne nahor. Oživenie spotreby však ohrozuje rozpočtová kríza. Spoločnosť HDE Handelsverband Deutschland vydala spotrebiteľský barometer, kde prináša pozitívne správy pre nemecký trh.

Napriek poklesu v minulom mesiaci sa koncom roka spotrebiteľská nálada v Nemecku výrazne zlepšila. Signalizuje pozitívny obrat v preferenciách a postojoch spotrebiteľov. Tento nárast zvyšuje sklony k nakupovaniu – spotrebitelia prejavujú väčšiu dôveru v ekonomiku a sú ochotní investovať do produktov a služieb. Sklon k úsporám klesá, spotrebitelia sú menej opatrní v udržiavaní financií na uzde a sú skôr otvorení výdajom, čo môže mať pozitívny vplyv na ekonomický rast v blízkej budúcnosti.

Aj keď sú ľudia viac naklonení nakupovať, existujú ešte nebezpečenstvá, ktoré môžu ovplyvniť ich rozhodnutia. Vládna kríza v rozpočte môže spôsobiť ďalšie problémy, a to najmä ak sa zrušia alebo obmedzia rôzne projekty a financovanie. To by mohlo mať zlé dôsledky na dostupné peniaze, ktoré majú spotrebitelia k dispozícii. HDE varuje, že je ešte skoro hovoriť, či pozitívne zlepšenie vo vnímaní nakupovania signalizuje dobrý zvrat, alebo zostanú neistoty nevyriešené.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako na export?
4 min. čítanie

Ako na export?

V dnešnej komplikovanej dobe je rast čím ďalej tým ťažší. Najmä na trhoch, kde už daná firma pôsobí roky a sú obrané všetky nízko visiace ovocia ako v internej štruktúre, tak aj v (online) marketingu. Riešením môže byť napríklad export. Je dôležité si uvedomiť, že export nemôže byť cieľom, je to stratégia na dosiahnutie biznis […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+