Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Slovenský startup vytvoril digitálnu knižnicu. Zmení Ineduco spôsob učenia?

Vysokoškolák potrebuje na štúdium počas jedného semestra približne šesť kníh. Navyše ďalšie ešte na napísanie záverečnej práce.

Slovenský startup vytvoril digitálnu knižnicu. Zmení Ineduco spôsob učenia?

Vysokoškolák potrebuje na štúdium počas jedného semestra približne šesť kníh. Navyše ďalšie ešte na napísanie záverečnej práce. Ročne teda zaplatí za knihy aj stovky eur. Pomôcť okresať tieto výdavky teraz plánuje startup Ineduco.

Spoločnosť totiž spustila novú službu – digitálnu knižnicu, ktorá poskytuje viac ako 50-tisíc kníh, časopisov a odborných titulov v stovke kategórií.

Doslova učebnicový startup

Študenti si prostredníctvom streamovania kníh a mesačný poplatok 12 eur môžu požičať učebnice online alebo ich priamo vlastniť. Nemusia už chodiť do kamenných knižníc ani si kupovať fyzické výtlačky.

„Chceme zlepšovať akademické prostredie. Nadviazali sme partnerstvá s desiatkami popredných vydavateľstiev a univerzít, ktoré prostredníctvom Ineduco zverejnili knihy online. Každý mesiac budeme pridávať nové tituly a funkcie aj na základe spätnej väzby a dopytu študentov,“ uvádza Alexander Světlík, spoluzakladateľ startupu Ineduco.

Founderi učebnicového startupu Alexander Světlík a Ivan Fratrič. Foto: Archív Ineduco

Ten spolu s Ivanom Fratričom dostal tento nápad ešte počas štúdia na vysokej škole. Chýbala im totiž efektívna neobmedzená dostupnosť knižných titulov a relevantných zdrojov.

Myšlienka nedávno zaujala aj investorov, ktorý sa Ineduco rozhodli podporiť sumou pol milióna eur.

„Ineduco je disruptívny startup so zapálenými zakladateľmi, ktorých misia je demokratizovať a digitalizovať publikačný trh. Ich riešenie má ambíciu zásadne zmeniť prístup ľudí k obsahu odborných publikácií a akademickej literatúry,“ hovorí Adam Ďurica, investor fondu Zero Gravity Capital, ktorý patrí do skupiny Zero One Hundred.

Škálovateľný a dostupný

Investorov zaujal okrem iného aj pre využívanie dátovej agregácie a analytiky pre autorov a čitateľov, vďaka čomu dokáže zlepšiť ich interakcie a konzumovaný obsah.

To sú dôvody, prečo investori považujú obchodný model učebnicového startupu za ľahko škálovateľný a navyše s dostupnou cenou.

Finančné prostriedky z predplatného pritom plynú aj vydavateľom za každé prečítanie e-knihy. Fratrič okrem toho tvrdí, že týmto spôsobom predídu pirátskemu šíreniu diel, ktoré bolo aj v tejto oblasti medzi študentami pomerne rozšírené.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+