Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Slováci radšej obmedzia potraviny ako internet. Online bazáre sú v kurze

Na sklonku roka 2022 sa snažila reklamná agentúra MARK BBDO v spolupráci s poradenskou firmou ASPIRO nájsť odpoveď na to, k akým zmenám v nákupnom správaní dochádza v dôsledku spoločenských, ekonomických a politických udalostí. Článok priniesol Trend.sk

Slováci radšej obmedzia potraviny ako internet. Online bazáre sú v kurze

Z výsledkov vychádza napríklad aj to, že viac ako polovica Slovákov očakáva, že ich finančná situácia bude v najbližšom polroku horšia ako doteraz.

Internet náš každodenný

Z prieskumu takisto vychádza, že respondenti šetria najmä na väčších položkách ako sú dovolenky, jedlo v reštauráciách, donáška jedla či luxusné produkty.

Naopak, vzdať sa nechcú takzvaného online oxygenu, teda napríklad mobilných dát či pevného internetu. Ide tak o položky, ktoré popri základných potravinách a drogérii každodennej potreby spotrebitelia obmedzujú najmenej.

Cez mobilný telefón sa na internet pripája aspoň raz denne takmer 90 percent slovenských spotrebiteľov, pričom 57 percent ľudí je takto na internet pripojených prakticky neustále.

zdroj: MARKBBDO/ASPIRO

Záujem o použité veci z bazárov rastie

Zhoršenie finančnej situácie svojej domácnosti podľa prieskumu v súčasnosti pociťuje 60 percent spotrebiteľov. Približne rovnaké percento, 59 percent spotrebiteľov, zas očakáva, že sa ich finančná situácia bude v prvom polroku 2023 naďalej zhoršovať.

Práve zhoršená ekonomická situácia sa prejavila aj na ochote Slovákov predávať svoje veci cez internet. Viac spotrebiteľov začalo častejšie predávať nepotrebné veci, nakupovať v second-handoch či kupovať použité veci z bazáru.

zdroj: MARKBBDO/ASPIRO

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+