2 min. čítanie

Shopify vypína svoj dropshipping–plugin Oberlo

Popredná platforma Shopify ukončuje prevádzku svojho dropshippingového rozšírenia Oberlo. Predajcovia, ktorí chcú túto aplikáciu používať na realizáciu svojich dropshippingových obchodov prostredníctvom AliExpress, ju už v App Store nenájdu. Spoločnosť Shopify prechádza na iné dropshippingové riešenie vyvinuté spoločnosťou DSers.

Shopify vypína svoj dropshipping–plugin Oberlo

Pre predajcov, ktorí používajú softvér od spoločnosti Shopify, je Oberlo už roky obľúbeným dropshippingovým doplnkom. Používatelia mohli jednoducho importovať produkty do svojho obchodu a predávať ich priamo zo zásob tisícov čínskych dodávateľov. Aplikácia ponúkala gigantický sortiment výrobkov s nízkymi cenami.

Dropshippingovú aplikáciu už nie je možné naištalovať 

Od 12. mája je aplikácia odlistovaná a predajcovia ju už nemôžu nájsť v obchode App Store ani nainštalovať z iných zdrojov. Avšak používatelia, ktorí už v aplikácií majú svoj účet, ju budú môcť využívať do 15. júna. Po tomto dátume bude aplikácia odinštalovaná a historické údaje sa stratia. Nie je jasné prečo sa aplikácia vypína, ale Oberlo na svojom blogu uvádza dosť vágne vysvetlenie: “Toto vyradenie produktu je rutinnou záležitosťou a snahou poskytnúť obchodníkom najlepšie riešenia na oslovenie ich zákazníkov, nech sú kdekoľvek.”

Súčasní zákazníci môžu využiť alternatívne aplikácie alebo DSers 

Spoločnosť Shopify navrhuje používať dropshippingové riešenie vyvinuté iným partnerom s názvom DSers. Používatelia Oberlo môžu teraz automaticky migrovať svoje historické údaje, nastavenia, produkty a importovať údaje zo zoznamu do aplikácie DSers niekoľkými kliknutiami. Poskytovateľ softvéru ponúka aj mnoho ďalších aplikácií pre dodávateľov dropshippingu. Predajcovia, ktorí nechcú používať túto aplikáciu, si môžu vyhľadať alternatívnu aplikáciu pre dropshipping a migrovať svoje údaje ručne.

Aplikácia DSers má údajne rovnaké funkcie ako Oberlo, ako napríklad integráciu s AliExpress, hromadné plnenie objednávok, ako aj ďalšie funkcie. Prostredníctvom tejto aplikácie predáva svoje výrobky v súčasnosti viac ako 150 000 obchodníkov. Rovnako ako v prípade aplikácie Oberlo ponúka možnosť bezplatného a mesačného alebo ročného plateného predplatného.

Refundácia nevyužitého predplatného

“15. júna budú všetky zostávajúce predplatné Oberlo zrušené a dotknutým účtom budú vrátené peniaze alebo kredity aplikácie Shopify za nevyužité dni predplatného,” uvádza spoločnosť. Užívatelia môžu svoj predplatné okamžite zrušiť aj prechodom na bezplatný plán.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+