Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Rusko udelilo pokutu 19 tisíc eur platforme Reddit a aj prevádzkovateľovi Wikipédie

Dostali ich kvôli tomu, že odmietli zmazať podľa Moskvy falošné informácie o ruskom vojnovom ťažení na Ukrajine. Internetová encyklopédia dostala podobnú pokutu už po niekoľkýkrát.

Rusko udelilo pokutu 19 tisíc eur platforme Reddit a aj prevádzkovateľovi Wikipédie

Štvrtá pokuta pre Wikipédiu, prvá pre Reddit

Rusko udelilo pokutu sociálnej sieti Reddit za to, že odmietla zmazať podľa Moskvy falošné informácie o ruskom vojnovom ťažení na Ukrajine. S odvolaním sa na moskovský súd o tom dnes informovala agentúra TASS.

Je to prvýkrát, čo podobnú pokutu súd udelil Redditu, ktorý sa tak pripojil k viacerým ďalším internetovým spoločnostiam vrátane prevádzkovateľa internetovej encyklopédie Wikipédia, streamovacej služby Twitch alebo spoločnosti Google, píše agentúra Reuters. Agentúra TASS následne uviedla, že moskovský súd opäť potrestal práve aj prevádzkovateľa Wikipédie, dostal pokutu dva milióny rubľov (takmer 19 tisíc eur).

Pokuta pre Reddit predstavuje rovnako dva milióny rubľov (takmer 19 tisíc eur). Rusko vlani v súvislosti s inváziou na Ukrajinu prijalo zákon, ktorý prakticky zakazuje zverejnenie iných ako oficiálnych informácií o vojne v susednej krajine a o tamojšom pôsobení ruských ozbrojených síl.

Týždenný podcast UPdate

Americká sociálna sieť Reddit funguje ako diskusné fórum a platforma pre nahrávanie obsahu vrátane fotiek, videí či textu. Ide o jednu z najpopulárnejších sociálnych sietí v Spojených štátoch aj vo svete, v apríli tohto roka stránka zaznamenala na 1,7 miliardy prístupov.

Agentúra TASS s odvolaním sa na svojho spravodajcu v súdnej sieni informovala aj o ďalšej pokute pre americkú neziskovú spoločnosť Wikimedia Foundation, ktorá prevádzkuje internetovú encyklopédiu Wikipédia. Pokutu opäť dostala za to, že odmietla odstrániť články s podľa Moskvy nepravdivými informáciami o ruskej špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine. Tak Rusko nazýva inváziu, ktorú vlani vo februári začala na Ukrajine.

Spoločnosť dostala podobnú pokutu už po niekoľkýkrát, napríklad tento rok v apríli, vo februári či vlani v novembri. Encyklopédia sa bráni, že sporné heslá sú riadne a dôveryhodne ozdrojované a zodpovedajú štandardom.

Credit: HNonline
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+