2 min. čítanie

Predajca Home24 expanduje v Európe

Predajca nábytku a domácich potrieb Home24 rozširuje svoj marketplace do ďalších európskych krajín. Platforma bola spustená iba v lete, ale do konca roka plánuje otvoriť trhy v Rakúsku, Francúzsku a Švajčiarsku.

Predajca Home24 expanduje v Európe

Home24 je popredný nemecký predajca domácich potrieb, ktorý ponúka široký sortiment výrobkov pre domácnosť a bývanie. V ponuke má takmer pol milióna produktov vrátane nábytku, záhradného nábytku, matracov a osvetlenia. Koncom minulého roka spoločnosť kúpil nemecký lifestylový reťazec Butlers. Ten v súčasnosti prevádzkuje 160 kamenných predajní a eshop, ktorý poznajú aj slovenskí a českí zákazníci.

Home24 smeruje na tri nové trhy

Spoločnosť Home24 spustila svoj marketplace v lete tohto roka, ten zaznamenal výrazný úspech a teraz prichádza do Rakúska, Francúzska a Švajčiarska. Home24 uvádza, že spustenie je naplánované v priebehu tohto roka. 

Maloobchodný predajca pôsobí okrem Nemecka aj v Holandsku, Belgicku a Taliansku. Tamojšie eshopy čaká rovnaký osud a nový marketplace bude integrovaný aj na týchto trhoch. 

Home24 v priebehu niekoľkých týždňov rozšíril svoju ponuku o viac ako 100 000 položiek od približne 100 predajcov.

Podľa vyhlásenia spoločnosti jednou z výhod, ktorá prichádza s novými predajcami, je rozšírenie sortimentu. Home24 v priebehu niekoľkých týždňov rozšíril svoju ponuku o viac ako 100 000 položiek od približne 100 predajcov. Marketplace sa etabloval v priebehu krátkeho času a patrí mu každá siedma objednávka. V prípade rakúskeho, francúzskeho a švajčiarskeho trhoviska Home24 rozširuje svoj sortiment najmä o doplnky, bytový textil a sezónne výrobky.

“Úspech v Nemecku nás povzbudil, aby sme tento koncept rýchlo preniesli do ďalších európskych krajín,” hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Home24 Marc Appelhoff. “Tešíme sa, že našim zákazníkom v Rakúsku, Francúzsku a Švajčiarsku ponúkneme podstatne širšiu ponuku, ktorá ideálne doplní náš existujúci sortiment.”

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+