Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Paríž odhlasoval zákaz zdieľaných e-kolobežiek

Paríž bude najväčším mestom, ktoré po nedeľňajšom referende vyradí zdieľané elektrické kolobežky.

Paríž odhlasoval zákaz zdieľaných e-kolobežiek

Obyvatelia rozhodli v referende

Parížski voliči v nedeľňajšom referende drvivou väčšinou rozhodli o zákaze zdieľaných elektrických kolobežiek v celom meste. Ľudia podporili úradníkov, ktorí tvrdili, že sú frustrovaní z využívania verejného priestoru ich prevádzkovateľmi a z nehôd súvisiacich s kolobežkami.

Paríž sa týmto hlasovaním stal najväčším mestom, ktoré zakázalo zdieľané elektrické kolobežky.

Takmer 90 % obyvateľov, ktorí sa zúčastnili na referende, hlasovalo proti povoleniu zdieľaných kolobežiek, čím podporili snahu starostky Anne Hidalgovej, ktorá pri vyhlásení referenda vyjadrila nádej, že tieto služby ukončí. Výsledok znamená, že zmluvy s tromi prevádzkovateľmi v meste, spoločnosťami Lime, Dott a Tier, nebudú obnovené, keď 1. septembra vypršia. Tieto spoločnosti prevádzkujú v Paríži 15 000 kolobežiek.

Týždenný podcast UPdate

zdroj: Bloomberg

Prevádzkovatelia nie sú spokojní s účasťou v referende

Spoločnosti Lime, Dott a Tier v spoločnom vyhlásení uviedli, že “reštriktívne metódy hlasovania” viedli k nízkej účasti, ktorá nahrávala starším voličom. Vo všetkých obvodoch okrem jedného bola otvorená len jedna volebná miestnosť, zatiaľ čo pri komunálnych a všeobecných voľbách ich boli desiatky. 

Účasť na referende, prvom svojho druhu, bola necelých 8 %, teda približne 103 000 voličov. Spoločnosti počas referenda avizovali vlastnú kampaň. Skrze bezplatné jazdy a kampaň s influencermi na TikToku chceli motivovať mladých ľudí, aby išli voliť. Nepodarilo sa.

“Výsledok tohto hlasovania bude mať priamy vplyv na cestovanie 400 000 ľudí mesačne, z ktorých 71 % tvoria obyvatelia vo veku 18 – 35 rokov,” uviedli prevádzkovatelia. “Je to krok späť pre udržateľnú dopravu v Paríži pred olympijskými hrami v roku 2024.”

credit: Bloomberg.com

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+