Zaujíma ma
14. júna 2022
14. júna 2022

Odchádza jeden z popredných vrcholových manažérov spoločnosti Amazon

2 min čítanie

Dave Clark, globálny riaditeľ divízie Consumer business, odchádza po 23 rokoch zo spoločnosti Amazon. Zatiaľ nie je známe, kto bude jeho nástupcom. Jeho odstúpenie bolo oficiálne oznámené a od 1. júla už nebude súčasťou spoločnosti.

Amazon nezverejnila meno Clarkovho nástupcu

Je to už druhá výpoveď v priebehu niekoľkých dní medzi vrcholovými manažérmi spoločnosti Big Tech. Minulý týždeň odstúpila z funkcie prevádzkovej riaditeľky Facebooku Sheryl Sandbergová, jedna z prvých spolupracovníčok Marka Zuckerberga. 

Teraz je na rade David Clark, ktorý od júla opustí pozíciu generálneho riaditeľa spotrebiteľskej divízie spoločnosti Amazon. Spoločnosť zatiaľ neurčila Clarkovho nástupcu a v najbližších dňoch načrtne plán, ktorý povedie k určeniu nového generálneho riaditeľa spotrebiteľskej divízie.

Generálny riaditeľ spoločnosti Amazon Andy Jassy opísal Clarka ako “vedúceho tímov, ktoré navrhli niekoľko generácií distribučných centier, od základov vybudovali doručovaciu sieť Amazonu a vychovali veľké talenty v celej organizácii”. Generálny riaditeľ tiež dodal, že nástupníctvo a akékoľvek zmeny budú plánované s dôkladným uvážením.

Clark o svojom odchode informoval cez Twitter

“V spoločnosti Amazon som prežil neuveriteľné obdobie, ale je čas znova budovať. To ma poháňa vpred. Všetkým, s ktorými som mal tú česť pracovať: ďakujem, že ste vytvorili skvelú atmosféru, v ktorej som mohol chodiť do práce každý deň posledných 23 rokov a vymýšľať pre zákazníkov úžasné veci.”

Zdroj: Twitter.com

Mraky nad spoločnosťou?

Možno je to len náhoda, ale v poslednom čase neprichádza z tejto komerčnej megakorporácie veľa dobrých správ. Finančný riaditeľ spoločnosti Brian Olsavsky vo svojej správe za prvý štvrťrok 2022 uviedol, že spoločnosť čelí dodatočným nákladom vo výške 6 miliárd USD v dôsledku problémov s využívaním svojej logistickej siete, ako aj inflačného prostredia a rastúcich cien energií. 

Nedávno sme informovali o zvyšovaní cien služby Fulfillment by Amazon a keď k tomu pripočítame zastavený program bezpilotných lietadiel, stratu ruského a bieloruského trhu v dôsledku vojny a sériu súdnych sporov v súvislosti s problémami so správou údajov spoločnosti, viete si predstaviť, že generálny riaditeľ, ktorý bol vymenovaný minulý rok, musí mať bezsenné noci.

Získaj novinky ako prvý

Prihlásením sa do noviniek súhlasíš s ich odberom a týmto úprimným dokumentom, ktorý sme k ochrane osobných údajov pripravili.

Autor článku

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy. marketérov a všetkých fanúšikov ecommerce. Prinášame novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta ecommerce a marketingu.


Posledné
Obľúbené