2 min. čítanie

Odchádza jeden z popredných vrcholových manažérov spoločnosti Amazon

Dave Clark, globálny riaditeľ divízie Consumer business, odchádza po 23 rokoch zo spoločnosti Amazon. Zatiaľ nie je známe, kto bude jeho nástupcom. Jeho odstúpenie bolo oficiálne oznámené a od 1. júla už nebude súčasťou spoločnosti.

Odchádza jeden z popredných vrcholových manažérov spoločnosti Amazon

Amazon nezverejnila meno Clarkovho nástupcu

Je to už druhá výpoveď v priebehu niekoľkých dní medzi vrcholovými manažérmi spoločnosti Big Tech. Minulý týždeň odstúpila z funkcie prevádzkovej riaditeľky Facebooku Sheryl Sandbergová, jedna z prvých spolupracovníčok Marka Zuckerberga. 

Teraz je na rade David Clark, ktorý od júla opustí pozíciu generálneho riaditeľa spotrebiteľskej divízie spoločnosti Amazon. Spoločnosť zatiaľ neurčila Clarkovho nástupcu a v najbližších dňoch načrtne plán, ktorý povedie k určeniu nového generálneho riaditeľa spotrebiteľskej divízie.

Generálny riaditeľ spoločnosti Amazon Andy Jassy opísal Clarka ako “vedúceho tímov, ktoré navrhli niekoľko generácií distribučných centier, od základov vybudovali doručovaciu sieť Amazonu a vychovali veľké talenty v celej organizácii”. Generálny riaditeľ tiež dodal, že nástupníctvo a akékoľvek zmeny budú plánované s dôkladným uvážením.

Clark o svojom odchode informoval cez Twitter

“V spoločnosti Amazon som prežil neuveriteľné obdobie, ale je čas znova budovať. To ma poháňa vpred. Všetkým, s ktorými som mal tú česť pracovať: ďakujem, že ste vytvorili skvelú atmosféru, v ktorej som mohol chodiť do práce každý deň posledných 23 rokov a vymýšľať pre zákazníkov úžasné veci.”

Zdroj: Twitter.com

Mraky nad spoločnosťou?

Možno je to len náhoda, ale v poslednom čase neprichádza z tejto komerčnej megakorporácie veľa dobrých správ. Finančný riaditeľ spoločnosti Brian Olsavsky vo svojej správe za prvý štvrťrok 2022 uviedol, že spoločnosť čelí dodatočným nákladom vo výške 6 miliárd USD v dôsledku problémov s využívaním svojej logistickej siete, ako aj inflačného prostredia a rastúcich cien energií. 

Nedávno sme informovali o zvyšovaní cien služby Fulfillment by Amazon a keď k tomu pripočítame zastavený program bezpilotných lietadiel, stratu ruského a bieloruského trhu v dôsledku vojny a sériu súdnych sporov v súvislosti s problémami so správou údajov spoločnosti, viete si predstaviť, že generálny riaditeľ, ktorý bol vymenovaný minulý rok, musí mať bezsenné noci.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+