2 min. čítanie

Nemecká mládež trávi na internete takmer 64 hodín týždenne

Nemecká mládež trávi na internete v priemere 63,7 hodiny týždenne. Mladé ženy trávia na internete viac času ako mladí muži.

Nemecká mládež trávi na internete takmer 64 hodín týždenne
Zdroj: Pexels

Ženy trávia na internete viac času ako muži

Vyplýva to podľa agentúry DPA zo štúdie spoločnosti Postbank založenej na prieskume, ktorý sa konal na jar. Čas venovaný týždenne internetovým aktivitám tak síce medziročne klesol o 4,1 hodiny, je však o 5,7 hodiny vyšší ako v roku 2019, teda v čase pred príchodom pandémie.

Štúdia ukázala, že mladé ženy trávia na internete viac času ako mladí muži. Mladé ženy podľa štúdie v porovnaní s mladými mužmi častejšie využívajú smartfóny, mladí muži zase oproti mladým ženám výrazne viac vysedávajú pri osobných počítačoch, uviedla DPA.

Smartfóny na internetové aktivity využíva 94 percent mladých žien a 85 percent mladých mužov. Osobné počítače potom na tieto aktivity používa iba 20 percent mladých žien, zatiaľ čo u mladých mužov je to 48 percent, ukázala štúdia.

Od roku 2019 podľa štúdie neustále rastie využívanie internetu na vzdelávacie účely. V roku 2019 mladí ľudia internet na tieto účely používali 2,5 hodiny denne, zatiaľ čo tento rok na jar to boli 4,3 hodiny denne. Zvyšuje sa aj využívanie smartfónov a tabletov na úkor stolových počítačov a laptopov, napísala DPA.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+