Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Môžu byť kuriérske spoločnosti konkurenciou? InPost založila vlastný e-shop

Spoločnosť InPost spustila vlastný internetový obchod. Aké produkty v ňom nájdeme a prečo je tento krok výbornou príležitosťou?

Môžu byť kuriérske spoločnosti konkurenciou? InPost založila vlastný e-shop

Využívajte viac príležitostí

Kumulovanie obchodných príležitostí využíva čoraz viac spoločnosti. Amazon začínal ako eshop, dnes buduje trendy v retaile a logistike. Prečo nevyužiť vlastnú logistickú sieť? Túto otázku si možno položila aj jedna z najväčších kuriérskych spoločností v Poľsku. InPost otvorila vlastný eshop s niekoľkými kategóriami. 

Eshop s príznačným názvom OutoftheBox funguje v Poľsku zatiaľ pár dní. V súčasnosti je v ponuke 48 produktov rozdelených do šiestich kategórií. Všetky sú inšpirované aktivitami spoločnosti InPost, napr. v kategórii HOME nájdu zákazníci nábytok vyrobený z kartónových krabíc.

zdroj: Inpost

Fanúšikovia žltého loga tu nájdu aj produkty pre deti, napr. batohy so smajlíkom a špeciálne boxy na obed.

zdroj: Inpost

Neprehliadnuteľná žltá

Spoločnosť veľmi umne prepojila príležitosť s budovaním brandu InPost. Farby, logo, kategórie produktov spojené s aktivitami spoločnosti. 

Tento krok môže slúžiť ako inšpirácia pre spoločnosti, ktoré branding (povedomie o značke) vnímajú iba z pohľadu nákladov do marketingu. InPost skrze vlastný eshop otvára dvere zákazníkom a podvedome ich povzbudzuje k návyku využívať sieť balíkomatov.

Pre majiteľa najväčšej kuriérskej spoločnosti v Poľsku, ktorá má najväčší počet balíkomatov, sú ceny doručenia v porovnaní s inými eshopmi veľmi nízke. Bezplatné doručenie sa začína pri objednávkach nad 10 €. Ak si zákazníci objednajú produkt do 10€, potom doručenie stojí okolo 1€ a kuriérom 2€. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+