1 min. čítanie

Instabox plánuje opustiť Nemecko

Doručovacia služba Instabox končí svoje služby v Nemecku. Podľa spoločnosti nie sú objemy na trhu dostatočne vysoké na to, aby udržali jej prevádzku.

Instabox plánuje opustiť Nemecko

Spoločnosť dúfa v budúci návrat

Spoločnosť to oznámila na sieti LinkedIn. Svoje nemecké prevádzky postupne ukončí do konca októbra. Od novembra už nebude na nemeckom trhu pôsobiť. Materská spoločnosť Instabox, Instabee, vyjadruje nádej, že podmienky sa zlepšia a spoločnosť bude môcť v budúcnosti uvažovať o návrate.

“Uvedomujeme si obrovský potenciál nemeckého trhu a zostávame optimistickí, pokiaľ ide o význam našich služieb na tomto trhu. Hoci si dávame túto prestávku, naďalej dúfame, že okolnosti umožnia Instabee návrat v budúcnosti,” uviedla spoločnosť vo svojom vyhlásení.

Odchod z Nemecka prichádza približne rok po tom, čo Instabox v Holandsku skrachoval a DHL neskôr prevzala aktíva spoločnosti v Holandsku. Tesne predtým, v septembri 2022, doručovateľské spoločnosti Instabox a Budbee oznámili zlúčenie, ktorého výsledkom bola nová spoločnosť Instabee.

Spoločnosť Instabee okrem toho oznámila, že spoluzakladateľ Fredrik Hamilton odstupuje z funkcie generálneho riaditeľa. Druhý spoluzakladateľ, Alexis Priftis, bude pokračovať vo svojich povinnostiach.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením
6 min. čítanie

Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením

Pozrite sa na príklady ako využiť aplikáciu WhatsApp for Business na zvýšenie predajov. Shein začína ponúkať zánovné položky. Zhrnuli sme najzaujímavejšie májové udalosti a pridali k nim vlastný pohľad na vec.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+