Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Instabox plánuje opustiť Nemecko

Doručovacia služba Instabox končí svoje služby v Nemecku. Podľa spoločnosti nie sú objemy na trhu dostatočne vysoké na to, aby udržali jej prevádzku.

Instabox plánuje opustiť Nemecko

Spoločnosť dúfa v budúci návrat

Spoločnosť to oznámila na sieti LinkedIn. Svoje nemecké prevádzky postupne ukončí do konca októbra. Od novembra už nebude na nemeckom trhu pôsobiť. Materská spoločnosť Instabox, Instabee, vyjadruje nádej, že podmienky sa zlepšia a spoločnosť bude môcť v budúcnosti uvažovať o návrate.

“Uvedomujeme si obrovský potenciál nemeckého trhu a zostávame optimistickí, pokiaľ ide o význam našich služieb na tomto trhu. Hoci si dávame túto prestávku, naďalej dúfame, že okolnosti umožnia Instabee návrat v budúcnosti,” uviedla spoločnosť vo svojom vyhlásení.

Odchod z Nemecka prichádza približne rok po tom, čo Instabox v Holandsku skrachoval a DHL neskôr prevzala aktíva spoločnosti v Holandsku. Tesne predtým, v septembri 2022, doručovateľské spoločnosti Instabox a Budbee oznámili zlúčenie, ktorého výsledkom bola nová spoločnosť Instabee.

Spoločnosť Instabee okrem toho oznámila, že spoluzakladateľ Fredrik Hamilton odstupuje z funkcie generálneho riaditeľa. Druhý spoluzakladateľ, Alexis Priftis, bude pokračovať vo svojich povinnostiach.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+