Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Indonézska vláda zakázala transakcie s tovarmi na sociálnych sieťach

Cieľom je ochrániť malé podniky pred konkurenciou e-commerce. Offline predajcovia vidia ohrozenie v predaji lacnejších produktov na TikTok Shop a iných platformách.

Indonézska vláda zakázala transakcie s tovarmi na sociálnych sieťach

Z feedu sa na e-shop nedostanete

Indonézsky minister obchodu Zulkifli Hasan vyhlásil, že sociálne siete a e-commerce budú oddelené. Platformy majú na dodržanie nového pravidla týždeň. V dokumente o regulácii sa uvádza, že obchodné spoločnosti nesmú uľahčovať platobné transakcie vo svojom elektronickom systéme. Umiestňovanie reklám na sociálnych médiách je povolené, nesmú však priamo predávať a viesť na e-shop. Regulácia tiež stanovuje minimálnu cenu 100 dolárov pre určité zahraničné výrobky zakúpené od indonézskych predajcov na platformách e-commerce.

Najprv testovali TikTok Shop

V Indonézii má TikTok 125 miliónov používateľov a po Spojených štátoch je druhým najväčším svetovým trhom na platforme. Navyše krajina ako prvá testovala e-commerce časť tejto aplikácie – TikTok Shop. Krajina sa však stala prvou v regióne, ktorá koná proti rastúcej popularite platformy v oblasti obchodu na sociálnych médiách.

TikTok vyjadril nad rozhodnutím znepokojenie a Meta zatiaľ nepodala vyhlásenie. Obchodné spoločnosti, ktoré pravidlo nedodržia, môžu stratiť licenciu na podnikanie v Indonézii.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+