Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Holandská vláda je znepokojená online predajom alkoholu cez BNPL

Holandská vláda chce, aby internetové obchody s alkoholom prestali ponúkať spôsob platby "kúp teraz, zaplať neskôr". Ak eshopy nenájdu alternatívne spôsoby platby, vláda navrhne legislatívne opatrenia. Spôsob platby zjednodušuje mladej generácii prístup k alkoholu. 

Holandská vláda je znepokojená online predajom alkoholu cez BNPL

Odložené platby na nákup alkoholu

Mnohé obchody s liehovinami zavádzajú vo svojich eshopoch možnosť využívať tzv. odložené platby. Ako uvádza NL Times v súčasnosti sú holandské internetové obchody zo zákona povinné poskytnúť zákazníkom možnosť zaplatiť neskôr. Odborníci to považujú za znepokojujúce, keďže domáca legislatíva v oblasti alkoholu je zameraná na sťaženie nákupu liehovín. Poskytovatelia BNPL, ako sú Klarna a Riverty, však podľa odborníkov túto hranicu znižujú.

Tento spôsob platieb zvyšuje riziko u mladých, aby si objednávali viac alkoholu.

“Zdieľam obavy, že tento spôsob platby môže motivovať zraniteľné cieľové skupiny, aby si objednali viac alkoholu, a tým zvýšiť riziko konzumácie alkoholu a škôd súvisiacich s alkoholom,” povedal štátny tajomník pre verejné zdravie Maarten van Ooijen. “Už som mal signály od niektorých internetových obchodov s alkoholom, že sa chystajú hľadať iné možnosti, aby už nemuseli používať platobné služby BNPL v rámci právneho rámca.” Ak tento sektor neukončí platby BNPL, vláda chce prijať právne opatrenia.

Riziká BNPL

Nie je to po prvýkrát, čo sú platobné metódy BNPL kritizované. Tieto platobné metódy má využívať každý tretí nakupujúci. Podľa štúdie z roku 2021 využíva odložené platby až 36 % spotrebiteľov z generácie Z a ich počet sa stále zvyšuje. Oproti roku 2019 ide o šesťnásobný nárast. Kritici sa obávajú, že mladší ľudia sú zraniteľnejší voči potenciálnym dlhom.

Až 6 % ľudí vo veku 18-24 rokov skončí po použití aplikácií BNPL v inkasnom konaní.

Úrad pre finančné trhy chce, aby boli BNPL-aplikácie viac regulované, pretože 20 % používateľov je konfrontovaných s nákladmi na upomienky, pretože nie sú schopní dodatočne zaplatiť. Podľa štúdie, až šesť percent mladých ľudí vo veku 18 až 24 rokov skončí po použití týchto aplikácií v inkasnom konaní.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+