2 min. čítanie

Google Maps ako nová platforma na objednávanie jedla

Holandsko-britská spoločnosť Just Eat Takeaway je teraz dostupná v službe Order with Google v rámci Spojeného kráľovstva. Spotrebitelia si teraz môžu objednávať priamo cez vyhľadávanie alebo Google Maps. Just Eat Takeaway vyhlásila, že reštaurácie získajú nových zákazníkov a zvýšia svoje príjmy.

Google Maps ako nová platforma na objednávanie jedla

Just Eat Takeaway.com je popredný svetový marketplace s donáškou jedla, ktorý spája milióny spotrebiteľov a viac ako 580 000 reštaurácií v 25 krajinách. Na Slovensku túto platformu poznáme ako Bistro.sk

Briti si budú môcť vybrať z 25 tisíc reštaurácií

Od roku 2020, po akvizícii spoločnosti Grubhub, má Just Eat Takeaway viac ako 70 miliónov aktívnych zákazníkov a tento počet neustále rastie. Najprv túto službu testovali v rámci Nemecka. Teraz spoločnosť Just Eat Takeaway oznámila možnosť objednávky cez Order with Google aj v Spojenom kráľovstve. Či sa táto služba v budúcnosti rozšíri aj na ďalšie trhy, zatiaľ nie je známe.

Na Slovensku túto platformu poznáme ako Bistro.sk

Spotrebitelia v Spojenom kráľovstve si budú môcť prostredníctvom novej funkcie objednať z viac ako 25 000 reštaurácií. Namiesto toho, aby navštívili aplikáciu alebo webovú stránku Just Eat Takeaway, môžu si objednať jedlo priamo prostredníctvom vyhľadávača Google a Google Maps.

zdroj: Justeat

“Spoločnosť Just Eat sa zaviazala podporovať svojich partnerov, čiže reštaurácie, a som veľmi rád, že služba Order with Google poskytuje ďalší spôsob, ako môžu získať ešte viac zákazníkov. Toto partnerstvo nám umožňuje aj naďalej poskytovať našim zákazníkom tie najlepšie služby, keďže dopyt po donáške jedla v Spojenom kráľovstve rastie,” hovorí Andrew Kenny, výkonný riaditeľ spoločnosti Just Eat Takeaway UK.

Partnerské reštaurácie nečakajú žiadne dodatočné náklady.

Partnerské reštaurácie nečakajú žiadne dodatočné náklady spojené s touto novou službou. Objednávky zadané cez službu Order with Google bude aj naďalej vybavovať spoločnosť Just Eat Takeaway a na ich spracovanie služba vytvorí účty pre partnerov food platformy. Platby sa uskutočnia prostredníctvom služby Google Pay a zákaznícky servis bude naďalej v réžií Just Eat Takeaway. Zákazníci môžu využiť e-mailový kontakt alebo kontaktovať priamo reštauráciu.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením
6 min. čítanie

Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením

Pozrite sa na príklady ako využiť aplikáciu WhatsApp for Business na zvýšenie predajov. Shein začína ponúkať zánovné položky. Zhrnuli sme najzaujímavejšie májové udalosti a pridali k nim vlastný pohľad na vec.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+