1 min. čítanie

Čínski giganti zaplavujú oblohu aj reklamný priestor

Prevádzka leteckej nákladnej dopravy masívne nárastla. A spolu s ňou aj ceny za inzerciu. Môžu za to najmä obchody s lacným tovarom ako je Shein a Temu.

Čínski giganti zaplavujú oblohu aj reklamný priestor
Zdroj: Depositphotos

Tieto firmy denne posielajú tony produktov z Číny do Európy. Rýchly nárast spôsobuje nedostatok kapacít v leteckej preprave a zvyšovanie cien, ovplyvňuje logistiku a vytvára tlak na miestnych aj globálnych hráčov.

Expanzia spoločností na európsky trh vyvoláva diskusie o potrebe regulácie a úpravy legislatívy na ochranu trhu. Odhaduje sa, že len do Nemecka prichádza denne približne 400 000 balíkov. V prepočte ide o takmer 150 miliónov balíkov ročne. Nemecké maloobchodné združenie vyzýva politikov, aby podnikli prísnejšie opatrenia voči lacným trhom z Číny, ako je Temu. Antikampaň na Shein apelovala na dopady na životné prostredie.

Spoločnosť Temu sa v poslednej dobe skloňuje čoraz viac. Temu zvýšilo ceny online reklamy v Česku a menšie firmy nie sú schopné držať krok.

Týždenný podcast UPdate
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+