Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Čínská JD získa kuriérsku spoločnosť Deppon za 1,4 miliardy dolárov

JD Logistics, logistická divízia čínskeho giganta v oblasti elektronického obchodu JD.com, kupuje väčšinový podiel v domácej kuriérskej spoločnosti Deppon Logistics za 9 miliárd jüanov (1,42 miliardy USD).

Čínská JD získa kuriérsku spoločnosť Deppon za 1,4 miliardy dolárov

JD.com, hlavný rival spoločnosti Alibaba v Číne, skončil minulý rok v červených číslach – prvýkrát od roku 2018. Aby udržala krok s konkurentmi, JD začala výrazne investovať.

JD group investuje do logistiky

V rámci transakcie oznámenej na hongkongskej burze, JD Logistics získa 99,99 % akcií spoločnosti Deppon Holdco, ktorá má v Deppon Logistics približne 66,5% podiel. JD Logistics tiež ponúkne akcie Deppon Logistics, ktoré nie sú v držbe Deppon Holdco, za 13,15 jüanu za akciu.

Z pohľadu príjmov patrí JD Logistics medzi najväčšie čínske spoločnosti poskytujúce služby integrovaného dodávateľského reťazca. Príjmy spoločnosti sa vďaka rýchlo sa rozvíjajúcemu digitálnemu podnikaniu vlani zvýšili o 43 % na 104,7 miliardy jüanov (16,4 miliardy USD). Zaznamenala však stratu 15,6 miliardy jüanov (2,4 miliardy USD), čo je takmer štvornásobok straty z predchádzajúceho roka vo výške 4 miliardy jüanov (629 miliónov USD).

Na konci roka 2021 spoločnosť prevádzkovala viac ako 1 300 skladov, mala viac ako 7 200 doručovacích miest a zamestnávala viac ako 200 000 doručovateľov. Spoločnosť uvádza, že 90 % online maloobchodných objednávok JD Group bolo vybavených doručením v ten istý alebo nasledujúci deň.

Digitálny rozmach v Ázii a s ním súvisiaci rastúci dopyt po logistických službách sa týka aj Číny. Dovoz a vývoz tovaru má podporiť trh cestnej nákladnej dopravy v tejto krajine. Podľa marcovej správy dublinskej spoločnosti Research and Markets by mal tento trh v roku 2026 dosiahnuť 970,6 miliardy USD.

Spoločnosť JD založil Richard Qiangdong Liu, ktorý je v súčasnosti jej predsedom a výkonným riaditeľom. V novembri 2021 sa Liu umiestnil na 28. mieste v rebríčku najbohatších ľudí časopisu Forbes v Číne s čistým majetkom 17,6 miliardy dolárov.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+