Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Český distribútor spoločnosti Xiaomi dostal od protimonopolného úradu pokutu

Spoločnosť Beryko, ktorá v Českej republike distribuuje najmä elektroniku Xiaomi (mobilné telefóny, inteligentné hodinky, náramky a iné inteligentné zariadenia), dostala od protimonopolného úradu pokutu vo výške 1 milióna eur "za účasť na zakázanej dohode". 

Český distribútor spoločnosti Xiaomi dostal od protimonopolného úradu pokutu

Spoločnosť Beryko, ktorá v Českej republike distribuuje najmä elektroniku Xiaomi (mobilné telefóny, inteligentné hodinky, náramky a iné inteligentné zariadenia), dostala od protimonopolného úradu pokutu vo výške 1 milióna eur “za účasť na zakázanej dohode”. 

Vytvorenie kartelu

Podľa úradu spoločnosti Beryko pôvodne hrozila podstatne vyššia pokuta (2,5 mil. eur), ktorá však bola znížená najmä vďaka tomu, že požiadala o program zhovievavosti. Druhému účastníkovi kartelu, spoločnosti Witty, bola pokuta vďaka žiadosti o zhovievavosť úplne odpustená, pretože “ako prvý oznámil protisúťažné konanie úradu a umožnil tak odhalenie kartelu”.

“K protiprávnemu konaniu dochádzalo od začiatku roka 2018 do konca mája 2019, kedy zástupcovia oboch spoločností medzi sebou rôznymi spôsobmi komunikovali a koordinovali nastavovanie predajných cien a ďalších cenových parametrov (napr. výšky a dĺžky trvania zľavových akcií), rozdeľovali si zákazníkov a vymieňali si citlivé obchodné informácie v rámci veľkoobchodného a maloobchodného predaja a distribúcie tovaru Xiaomi v Českej republike,” informoval úrad.

Český distribútor telefónov Xiaomi, hodiniek Amazfit atď. Spoločnosť Beryko v roku 2021 zarobila 2,505 miliardy Kč. V medziročnom porovnaní ide o nárast o 373 mil. Čistý zisk medziročne klesol z 84 miliónov na 56 miliónov korún.

credit: Borovan.cz

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+