Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Budeme nakupovať z našich áut? V-Commerce ma spôsobiť revolúciu v automotive

Niektorí ľudia sa možno teraz pýtajú: Koľko písmen sa ešte vymyslí pred slovo commerce? Je V-Commerce ďalší buzzword alebo nový trh elektronického obchodu s obrovským potenciálom? Písmeno "V" v slove V-Commerce označuje vozidlo (vehicle). Ide o inteligentné autonómne autá, ktoré myslia sami za seba a poskytujú možnosť interaktívnej zábavy vrátane online nakupovania.

Budeme nakupovať z našich áut? V-Commerce ma spôsobiť revolúciu v automotive

Online nakupovanie je už dlho mobilné. Nakupujeme, streamujeme a platíme zo smartfónov. A v nasledujúcich rokoch to všetko budeme môcť robiť aj z našich áut. Analytici belgickej skupiny Ptolemus Group predpovedajú tomuto trhu obrat 500 miliárd USD ročne, ktorý bude tvoriť 600 miliónov vozidiel na celom svete.

Auto ako druhá obývacia izba

Auto sa čoraz viac stáva druhou obytnou miestnosťou a tento trend bude pokračovať s masívnym rozšírením autonómneho riadenia.

“V súčasnosti výrobcovia automobilov ešte zďaleka nevyužívajú potenciál hardvéru. Zaostávajú za digitálnymi inovačnými cyklami a zamrznú pri pomyslení na možné bezpečnostné problémy. Výsledkom je, že skutočné interakcie medzi aplikáciami a inteligentnými vozidlami zvyčajne zostávajú bokom. Presne to chceme zmeniť. To je poslanie nášho startupu Zync,” vysvetlila pre e-commerce magazín Rana June, CEO Zyn

Analytici belgickej skupiny Ptolemus Group predpovedajú trhu v-commerce obrat 500 miliárd USD. 

Startup zo Silicon Valley a jeho inteligentná softvérová platforma Zync prináša do auta nový rozmer – streamovanie videa, hranie hier a využitie pre elektronický obchod. Spoločnosť na tomto vývoji pracuje s ďalšími výrobcami automobilov. Strategickým partnerom tohto projektu je značka Porsche. 

Auto sa stane platformou, prostredníctvom ktorej si možno objednať všetky možné produkty alebo služby. Nezáleží na tom, či cestujúci nastupuje so smartfónom Apple alebo Android alebo či uprednostňuje konkrétnu značku vozidla.

Cieľom už nebude len presun z miesta na miesto

“Samozrejme, naše auto sa učí. Pozná a koná digitálne empaticky. Pracujeme na tom, aby nám vozidlá rozumeli – na základe trasy, trvania cesty, dokonca aj nálady cestujúcich. V budúcnosti budú autá oveľa viac, než len jednoduchým prostriedkom na presun z bodu a do bodu B. V budúcnosti nám pomôžu pri rozhodovaní o nákupe, ktoré presne zodpovedá našej osobnej situácii.”

Auto ako nástroj online predaja ponúka spoločnostiam možnosť uspokojiť spontánne nákupné impulzy a profitovať zo začínajúceho trhu v hodnote miliárd. In-car a v-commerce teda rozhodne nepôsobia ako módnei slová, skôr ako ďalší veľký turbo e-commerce.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+