2 min. čítanie

Biedronka spúšťa nový e-shop zameraný na domácnosť

Jeden z najznámejších poľských reťazcov Biedronka, od pondelka 22. augusta oficiálne spúšťa nový predajný kanál. Biedronka Home je moderný internetový obchod, ktorý ponúka priemyselný tovar, ako sú dekorácie, náradie, bytový textil, móda alebo elektronika. Objednávky budú doručené na akúkoľvek adresu v Poľsku alebo do vybraného balíkomatu InPost. 

Biedronka spúšťa nový e-shop zameraný na domácnosť

Biedronke sa v Poľsku mimoriadne darí

Patrí medzi najväčšie poľské maloobchodné reťazce. Majiteľ Jerónimo Martins zamestnáva 70 tisíc ľudí a je najväčším súkromným zamestnávateľom v krajine. Reč je o predajniach Biedronka. Tá v pondelok otvorí svoj nový e-shop Biedronka Home. Sortiment bude rozdelený do deviatich kategórií: Kuchyňa, Dom a záhrada, Elektronika, Dielňa a auto, Šport a hobby, Zdravie a krása, Dieťa, Kultúra a zábava, a Móda.

Privátne značky a dva mesiace na vrátenie tovaru

Biedronka Home v súčasnosti ponúka takmer 1 000 produktov skladom, ale tento počet reťazec čoskoro navýši. Obchod ponúka výrobky vlastných značiek, ako sú kuchynské doplnky Smukee, biela technika Hoffen a dámsky textil Tom&Rose.

Náklady na dopravu z e-shopu Biedronka Home by mali byť 9,99 PLN, pokiaľ hodnota objednávky nepresiahne 149 PLN, v takom prípade bude doručenie bezplatné. Vrátenie tovaru je možné do 60 dní. Zákazníci si môžu v košíku vybrať v dvoch spôsobov doručenia: doručenie kuriérom alebo vyzdvihnutie v balíkomate InPost. 

Napriek inflácií tržby spoločnosti rástli

Pripomeňme, že po prvých šiestich mesiacoch tohto roka sa tržby reťazca Biedronka prepočítané na zloté zvýšili o 21,3 % a na eurá o 18,7 % a dosiahli 8,3 miliardy eur. Investície predstavovali 161 miliónov. Väčšina týchto prostriedkov bola vynaložená na otvorenie nových a rekonštrukciu existujúcich predajní. Celkovo sa sieť rozšírila o 33 predajní. Tržby celej skupiny Jeronimo Martins v prvom polroku vzrástli v porovnaní s prvým polrokom predchádzajúceho roka o 20 % (na 11,883 miliardy EUR) a čistý zisk sa zvýšil o 40,3 % (na 261 miliónov EUR).

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+