Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Zara bude predávať secondhandovú módu vo Francúzsku

Spoločnosť Inditex oznámila, že od štvrtka 7. septembra budú môcť Francúzi využívať službu Pre-Owned na nákup použitého oblečenia značky. Francúzsko bude druhým trhom, na ktorom španielsky maloobchodný predajca módy spustí svoj nový obchodný model, keďže už pôsobí v Spojenom kráľovstve.

Zara bude predávať secondhandovú módu vo Francúzsku
Zdroj: Depositphotos

Od budúceho týždňa budú mať zákazníci Zary vo Francúzsku prístup k platforme second-hand, ktorá je integrovaná do webovej stránky a mobilnej aplikácie Zary. Spotrebitelia budú môcť prostredníctvom tejto služby predĺžiť životný cyklus oblečenia, pretože ho možno opraviť alebo predať, prípadne si kúpiť oblečenie z druhej ruky.

Fashion Network zdieľala vyjadrenia Pauly Ampuero, vedúcej oddelenia udržateľného rozvoja v spoločnosti Zara.com: “Pevne veríme, že inovácie sú základom rozvoja obehovej budúcnosti. Aktívne pracujeme na hľadaní a zavádzaní riešení na formovanie čoraz udržateľnejšieho hodnotového reťazca.”

Týždenný podcast UPdate

Zara posilňuje svoju platformu Pre-Owned

Platforma Zara Pre-Owned prvýkrát uzrela svetlo sveta v novembri 2022 v Spojenom kráľovstve. Zákazníci túto službu prijali s veľkým úspechom. Aj z tohto dôvodu sa Marta Ortega, šéfka predstavenstva skupiny Inditex, zasadzuje za to, aby bol tento koncept do roku 2025 rozšírený na všetky kľúčové trhy spoločnosti: “Ide o to, aby sa Zara Pre-Owned naďalej rozširovala na nové trhy. Začneme vo Francúzsku a Nemecku, ale vynakladáme maximálne úsilie, aby sme do konca roka dosiahli Španielsko.”

Medzi služby zahrnuté v Zara Pre-Owned patrí služba opravy odevov značky. Prostredníctvom formulára môžu zákazníci požiadať o opravu gombíkov, švov alebo výmenu zipsov. Okrem toho môžu zákazníci požiadať o následné vyzdvihnutie v predajni a sledovať proces.

Platforma zároveň ponúka priestor na online nákup a predaj použitých odevov značky medzi zákazníkmi. Úlohou spoločnosti je ponúkať bezpečnosť transakcií, starať sa o správu zásielok a monitorovať celý proces.

Spoločnosť Inditex chce do roku 2030 znížiť svoje emisie o 50 % a pracuje na tom prostredníctvom tohto typu iniciatívy.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
5 lekcií pre efektívne budovanie e-commerce značky
6 min. čítanie

5 lekcií pre efektívne budovanie e-commerce značky

V dynamicky sa rozvíjajúcom segmente e-commerce je kľúčové, aby majitelia e-shopov nezabúdali na základné princípy budovania značky a zároveň držali krok s neustále sa meniacimi trendmi. V článku sa dozviete praktické rady a inšpirácie od profesionálov z brandingovej agentúry GALTON Brands, vďaka ktorým zistíte, ako na tejto ceste napredovať, zaujať a udržať si svojich zákazníkov.

Andrej Mitáš Andrej Mitáš
Managing Director v GALTON Brands
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+