2 min. čítanie

V Česku majú ďalší marketplace, prichádza Allegro

Allegro to skúša po rokoch v Česku opäť.  Poľský gigant spúšťa svoje online trhovisko, láka na predaj bez poplatkov.

V Česku majú ďalší marketplace, prichádza Allegro

“Nový väčší Mall”

Počet českých online trhovísk sa rozrástol o nového silného hráča. Podľa očakávania vstúpila poľská skupina Allegro priamo do Českej republiky a spustila svoje české webové stránky na adrese Allegro.cz (niektoré odkazy stále smerujú na poľské stránky).

České Allegro láka obchodníkov a zákazníkov sloganom “váš nový väčší Mall.cz”. S týmto e-shopom má rovnakého majiteľa. Poľská e-commerce skupina kúpila Mall Group a logistiku WE|DO v roku 2021 za približne 23 miliárd Kč.

Poľské Allegro patrí medzi desať najväčších internetových obchodov na svete. Mesačne v ňom nakupuje v priemere 14 miliónov zákazníkov. 

Obchodníci môžu začať ponúkať tovar zákazníkom prostredníctvom českého systému Allegro. Allegro do konca septembra zruší poplatky za predaj pre novo zaregistrovaných predajcov. Nakupovať a predávať môžete tovar v desiatkach kategórií – od elektroniky cez hračky, oblečenie, knihy až po pneumatiky. Na doručovanie tovaru v Českej republike využíva Allegro službu WE|DO, ktorú dopĺňa Zásilkovňa.

Ambiciózne plány

Nováčik na českom trhu sa netají svojimi ambíciami. “Spustenie Allegro.cz je pre nás kľúčovým míľnikom v našej ambícii vytvoriť najobľúbenejšiu platformu elektronického obchodu pre zákazníkov a obchodníkov v strednej a východnej Európe,” hovorí Alvise Favara, obchodný riaditeľ spoločnosti Allegro.

Príchod Allegra by nemala znamenať zánik spoločností CZC a Mall, ktoré majú v Českej republike silné postavenie a patria medzi najväčšie internetové obchody na trhu s tržbami vo výške niekoľkých miliárd korún.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+