Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

V Česku majú ďalší marketplace, prichádza Allegro

Allegro to skúša po rokoch v Česku opäť.  Poľský gigant spúšťa svoje online trhovisko, láka na predaj bez poplatkov.

V Česku majú ďalší marketplace, prichádza Allegro

“Nový väčší Mall”

Počet českých online trhovísk sa rozrástol o nového silného hráča. Podľa očakávania vstúpila poľská skupina Allegro priamo do Českej republiky a spustila svoje české webové stránky na adrese Allegro.cz (niektoré odkazy stále smerujú na poľské stránky).

České Allegro láka obchodníkov a zákazníkov sloganom “váš nový väčší Mall.cz”. S týmto e-shopom má rovnakého majiteľa. Poľská e-commerce skupina kúpila Mall Group a logistiku WE|DO v roku 2021 za približne 23 miliárd Kč.

Poľské Allegro patrí medzi desať najväčších internetových obchodov na svete. Mesačne v ňom nakupuje v priemere 14 miliónov zákazníkov. 

Obchodníci môžu začať ponúkať tovar zákazníkom prostredníctvom českého systému Allegro. Allegro do konca septembra zruší poplatky za predaj pre novo zaregistrovaných predajcov. Nakupovať a predávať môžete tovar v desiatkach kategórií – od elektroniky cez hračky, oblečenie, knihy až po pneumatiky. Na doručovanie tovaru v Českej republike využíva Allegro službu WE|DO, ktorú dopĺňa Zásilkovňa.

Ambiciózne plány

Nováčik na českom trhu sa netají svojimi ambíciami. “Spustenie Allegro.cz je pre nás kľúčovým míľnikom v našej ambícii vytvoriť najobľúbenejšiu platformu elektronického obchodu pre zákazníkov a obchodníkov v strednej a východnej Európe,” hovorí Alvise Favara, obchodný riaditeľ spoločnosti Allegro.

Príchod Allegra by nemala znamenať zánik spoločností CZC a Mall, ktoré majú v Českej republike silné postavenie a patria medzi najväčšie internetové obchody na trhu s tržbami vo výške niekoľkých miliárd korún.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+