2 min. čítanie

Trendyol sa rozšíri do Európy. Plánuje si podmaniť aj Česko a Slovensko

Turecký e-commerce gigant Trendyol sa tento rok chystá expandovať na východoeurópsky trh. Ako prvé krajiny si vybral Rumunsko, Grécko, Maďarsko aj susedné Česko.

Trendyol sa rozšíri do Európy. Plánuje si podmaniť aj Česko a Slovensko
Zdroj: Trendyol

Turecké online trhovisko si získalo už 30 miliónov zákazníkov a zastrešuje 250 000 predajcov. Trendyol sa stal prvým tureckým decacornom – teda súkromnou spoločnosťou s hodnotou presahujúcou 10 miliárd dolárov a stal sa jednou z najzvučnejších e-commerce platforiem na svete.

“Do prvého štvrťroka 2024 vstúpime na východoeurópsky trh. Začneme s Rumunskom, Gréckom, Maďarskom a Českou republikou a v nasledujúcom období budeme počet krajín na trhu zvyšovať,” uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Trendyol Group Erdem Inan.

Zdroj: IHA Photo

Trendyol ponúka viac ako 80 miliónov položiek a tovar dodáva do viac ako 100 krajín po celom svete. Spoločnosť je väčšinovo vlastnená ďalším e-commerce gigantom Alibaba Group. 

Platforma má za sebou úspešný vstup na azerbajdžanský trh. Aplikácia sa tam stala najsťahovanejšou a krajina sa dostala sa na čelo v počte objednávok zo zahraničia. Darilo sa jej aj pri vstupe na trh krajín Perzského zálivu. 

“Po tom, ako naše aktivity v prioritných krajinách dosiahnu určitú vyspelosť, vstúpime na trhy Poľska, Slovenska a Bulharska. Naším cieľom je dosiahnuť 2 milióny aktívnych zákazníkov a prekročiť 4 milióny objednávok na východoeurópskom trhu do konca roka 2024, pričom plánujeme dosiahnuť objem obchodu vo výške 350 miliónov USD,” tvrdí Inan.

Medzinárodná expanzia je pre spoločnosť dôležitá. Prvá krajina, do ktorej Trendyol namieril svoje očakávania, bolo Nemecko. Svoje ambície prekročili, keď za viac ako rok dosiahli viac ako milión zákazníkov.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako na export?
4 min. čítanie

Ako na export?

V dnešnej komplikovanej dobe je rast čím ďalej tým ťažší. Najmä na trhoch, kde už daná firma pôsobí roky a sú obrané všetky nízko visiace ovocia ako v internej štruktúre, tak aj v (online) marketingu. Riešením môže byť napríklad export. Je dôležité si uvedomiť, že export nemôže byť cieľom, je to stratégia na dosiahnutie biznis […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+