2 min. čítanie

Spoločnosť Heureka spustila interný systém na nahlasovanie protiprávnych činov

Zamestnanci českého nákupného poradcu Heureka majú možnosť využiť interný systém na nahlasovanie správania alebo situácií, v ktorých sa domnievajú, že zamestnanci alebo členovia orgánov spoločnosti porušili platné právne predpisy.

Spoločnosť Heureka spustila interný systém na nahlasovanie protiprávnych činov

Cieľom systému, ktorý spustila Heureka, je chrániť oznamovateľov a prešetriť všetky oznámenia. Keď spoločnosť potvrdí platnosť oznámenia, vykoná nápravu.

“Medzi naše hodnoty patrí spravodlivosť a tiež rešpekt. Práve firemná kultúra a pozitívny prístup, príjemná spolupráca naprieč tímami je pre Heureku už roky významná, čo chceme, samozrejme, udržať. Keďže sa počet našich zamestnancov zvyšuje, potrebovali sme nájsť spôsob, ktorý by mohli všetci jednoducho používať. A umožní nám zachytiť akékoľvek správanie, ktoré je v rozpore s platnou legislatívou,” hovorí Tomáš Braverman, generálny riaditeľ skupiny Heureka.

Oznámenie písomne alebo hlasovou správou

Zamestnanci môžu podávať oznámenia v internom systéme písomne alebo prostredníctvom hlasovej správy. Následne sa ním bude zaoberať poverená osoba. Medzi témy, na ktoré sa vzťahuje oznamovanie, patrí úplatkárstvo a korupcia, sexuálne obťažovanie, porušovanie práv spotrebiteľov, ohrozenie životného prostredia a ohrozenie života alebo zdravia jednotlivca. V opodstatnených a závažných prípadoch spoločnosť zabezpečí nápravné opatrenia. Nahlásené prípady a následné opatrenia sa týkajú všetkých zamestnancov vrátane členov predstavenstva spoločnosti.

“Vítame každú iniciatívu zameranú na zdravé pracovné prostredie. Zároveň však verím, že zamestnanci ju nebudú musieť vo veľkej miere využívať, pretože sa v našej spoločnosti cítia dobre a nikto ich neohrozuje. Je však nesmierne dôležité, aby túto možnosť mali,” uzatvára Tomáš Braverman.

Credit: Zboziaprodej.cz

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Vyskúšajte automatické bidovanie s nástrojom Beed
2 min. čítanie

Vyskúšajte automatické bidovanie s nástrojom Beed

Nestrácajte čas ručným bidovaním a využite efektívnu propagáciu svojich produktov. Nielenže vám privedie relevantných zákazníkov, ale budete mať svoje náklady pod dohľadom. Na Heureke môžete na automatické bidovanie využiť hneď niekoľko nástrojov. Jedným z nich je Beed, o ktorom si v tomto článku povieme viac.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+